New Balance 880
21 lutego 2024 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Jakie są różnice między modelami New Balance Fresh Foam X 880 i 1080?

Najnowsze buty New Balance Fresh Foam X 880 w 14 odsłonie i 1080 w 13 wersji to dwa modele, które mimo swojej uniwersalności trochę się od siebie różnią, dostarczając użytkownikom odmiennych wrażeń. Postanowiliśmy porównać, czym najnowsze wersje różnią się od poprzedników, a także czym te dwa modele różnią się między sobą.

Trzynasta wersja New Balance Fresh Foam X 1080

New Balance Fresh Foam X 1080 to flagowy model amerykańskiej firmy, który doskonale sprawdza się w trakcie biegania. Trzynasta wersja modelu 1080 posiada zupełnie nowy system wsparcia pod stopami, połączony z lekką i przewiewną cholewką. Wszystko to ma na celu maksymalizację komfortu biegaczy, którzy pokonują setki kilometrów na twardych nawierzchniach.

New Balance Fresh Foam X 1080v13 to buty naprawdę uniwersalne. Ich wszechstronność sprawia, że gdybyś miał/a spakować jedną parę butów na podróż, byłby to model 1080 od New Balance. 1080 to połączenie technologii, komfortu i stylu w jednym.

Różnice od wersji 1080v12:

  • Nowa pianka podeszwy środkowej Fresh Foam X o zwiększonej amortyzacji i wysokości.
  • Zintegrowana konstrukcja podeszwy zewnętrznej, zapewniająca sztywność przedniej części stopy.
  • Miękka i oddychająca cholewka z pewnym dopasowaniem dla każdego biegacza.
  • Odblaskowe detale.

Recenzja New Balance Fresh Foam 1080 v13

Niezawodny i dostosowany do każdego New Balance Fresh Foam X 880v14

Model New Balance Fresh Foam X 880 to niezawodny but treningowy, który w swojej czternastej odsłonie jest jeszcze smuklejszy i lżejszy niż kiedykolwiek. Najnowsza wersja to świeże spojrzenie na ten niezawodny but treningowy od New Balance, który ma teraz całkowicie nowy system wsparcia pod stopą. W połączeniu z miękką i elastyczną cholewką, która ma na celu maksymalizację komfortu, dostarcza on najlepszych wrażeń wszystkim biegaczom, którzy pokonują kolejne kilometry na twardych nawierzchniach.

New Balance Fresh Foam X 880v14 praktycznie na nowo definiuje niezawodną propozycję do biegania na nawierzchni twardej. Nowy model to jeszcze lżejsza waga, lepsze dopasowanie i płynniejsze przetoczenie stopy. Czym więc model Fresh Foam X 880v14 różni się od wersji poprzedniej?

Podstawowe różnice od wersji Fresh Foam 880v13:

  • Ulepszona podeszwa środkowa Fresh Foam X z dodatkową grubością środkowej części, w celu większej amortyzacji.
  • Zupełnie nowa, jednoczęściowa podeszwa środkowa dla lżejszego biegu, z nową pionową konstrukcją podeszwy zewnętrznej
  • Miękka i zapewniająca trzymanie stopy siateczka gwarantuje komfort noszenia przez cały dzień.

Swoimi pierwszymi wrażeniami na temat modelu 880 dzielą się z nami także Adam Kszczot i Ola Guzik. – To jest tak naprawdę odchudzona wersja modelu 1080 – przyznaje Ola.

Możemy ją porównać z Fresh Foam More, bo różnią się głównie grubością podeszwy środkowej. To zdecydowanie chudszy model. Jeżeli kiedykolwiek wam przeszkadzało, że te buty są za grube, coś wam nie pasowało w ułożeniu stopy, to właśnie buty 880 są tą najniższą wersją, utrzymując ten sam drop – dodaje Adam Kszczot.

Producent mówi nam o tym, że ta pianka Fresh Foam X została przebudowana, jest jeszcze lepsza, daje większe wsparcie, szczególnie w tej środkowej części, ale – co dla mnie to jest bardzo ważne – ten but ma nową podeszwę zewnętrzną, nowy układ bieżnika, który trzyma nas z podłożem – tłumaczy Adam.

But jest zatem bardzo przyczepny, nawet na śliskim podłożu i daje ogromny komfort biegu. Już sama cholewka po prostu sprawia, że but jest mięciutki, komfortowy, fajnie się w nim biega – uzupełnia Ola.

Model 880 jest bardzo dobrze dopasowany do stopy, ma również zintegrowany język z podeszwą środkową tak jak w butach 1080. Fajnie okala stopę i ma się takie wrażenie, że zakładając te buty, już czujemy, jakby były dopasowane do naszej. Kierujcie się tym, jak dużo potrzebujecie amortyzacji. Model jest zdecydowanie dla osób, które ewentualnie mają nadwagę albo potrzebują więcej amortyzacji, ale ten but jest ultrauniwersalny – przyznaje Adam.

Porównanie modeli Fresh Foam X 880v14 i 1080 v13, parametry techniczne: 

Model880v141080v13
Masa butaMęskie: 270 g / Damskie: 209 gMęskie: 302 g / Damskie: 237 g
Drop8 mm6 mm
Wysokość podeszwy (tył)26 mm32 mm
Wysokość podeszwy (przód)18 mm26 mm
Grubość gumy podeszwy zewnętrznej3 mm3 mm
Zintegrowany językTakNie

Buty New Balance dostępne w oficjalnym sklepie producenta: 1080 v13 i 880 v14.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments