New Balance 1080v12
 
26 sierpnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zapisy na Tatrzański Festiwal Biegowy zostały wznowione


Wciąż można się zapisać na Ultramaraton Tatrzański i Tatrzańską Dziesiątkę (27-28 września). Na liście startowej zwolniło się kilka miejsc, więc organizatorzy postanowili wznowić rejestrację uczestników. Jeżeli jesteście zainteresowani startem w Tartach spieszcie się. Liczba miejsc jest ograniczona.

dynafit summer14 skyrunning3

Ultramaraton Tatrzański (bieg na dystansie 48 km) oraz Tatrzańska Dziesiątka (10 km) odbędą się w dniach 27-28 września w ramach Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego. W programie imprezy znajdą się również warsztaty dla wszystkich miłośników biegania i zdrowego stylu życia. Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w Zakopanem.

Aby móc się jeszcze zapisać na któryś z biegów należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://www.tatrafestbieg.pl/zgloszenia

Liczba zawodników startujących w Tatra Fest Biegu ograniczona jest do 200 osób w Ultramaratonie Tatrzańskim i 300 osób w Tatrzańskiej Dziesiątce.

Charakterystyka biegów

Ultramaraton Tatrzański (start 27 września) to indywidualny bieg górski rozgrywany na wyznaczonej trasie na dystansie zbliżonym ok. 48 km i z łącznym przewyższeniem ok. 1746 m. Trasa Ultramaratonu Tatrzańskiego prowadzi kamienistymi szlakami górskimi, drogami polnymi, leśnymi ścieżkami oraz w niewielkiej części po asfalcie. Pierwsza część biegu przebiegać będzie przez Pogórze Gubałowskie, druga poprowadzi przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Punkt startu znajduje się na w Parku Miejskim w centrum Zakopanego. Trasa prowadzi Krupówkami, a następnie czarnym szlakiem na szczyt Gubałówki. Stamtąd przebiega czerwonym szlakiem na Butorowy Wierch, po czym sprowadza szlakiem zielonym do Kir. Następnie za zielonymi znakami doprowadza kolejno do Polany Huciska i Polany Chochołowskiej. Przy schronisku następuje zmiana koloru szlaku na żółty, prowadzący na szczyt Grzesia. Na grani trasa biegnie szlakiem niebieskim aż do Wołowca, skąd następuje odwrót i w dalszej kolejności zbieg z przełęczy Zawracie zielonym szlakiem i dnem Doliny Chochołowskiej z powrotem do Kir. Stamtąd Drogą pod Reglami (czarny szlak) doprowadza do wylotu Doliny Białego, by ulicą Grunwaldzką dotrzeć do mety w Parku Miejskim. Organizator przewidział na trasie 6 punktów odżywczych.

IMAG0569

Tatrzańska Dziesiątka (start 28 września) to bieg na dystansie 10 km z przewyższeniem 400 m. Jego trasa wiedzie szlakami Pogórza Gubałowskiego. Miejsce startu znajduje się przy dolnej stacji wyciągu na Harendzie. Trasa wyprowadza na grzbiet Pasma Gubałowskiego, by następnie czerwonym szlakiem osiągnąć Butorowy Wierch. Tam następuje zwrot, a potem zbieg żółtym szlakiem do centrum miasta. Spod Targu pod Gubałówką Krupówkami doprowadza do mety w Parku Miejskim. Trudności: znaczne przewyższenia, zmienna pogoda. Start około 10:00.
Ci, którzy nie wyruszą na trasę, a będą chcieli pogłębić swoją wiedzę na temat biegania i zdrowego stylu życia, organizatorzy zapraszają na warsztaty. W programie m.in. joga dla biegaczy, dieta biegacza, regeneracja, skuteczny trening, odzież do biegania, zawody biegowe dla najmłodszych.

Organizator: Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim i Klub Wysokogórski w Zakopanem. Współpraca i realizacja: MOSIR Zakopane, TOPR, TPN, PKL, Stacja Narciarska Harenda. Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopanego Pan Janusz Majcher, Główny partner sprzętowy: Dynafit. Sponsoring: Oshee, Piekarnia Gałuszka