7 stycznia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wieści z kraju i ze świata – Krystian Zalewski w San Giorgio Su Legnano

Krystian Zalewski zajął szóste miejsce w biegu na 10 kilometrów rozegranym we wtorek (6 stycznia) w ramach 58. Campaccio Cross Country (IAAF Cross Country Permit) we włoskim San Giorgio su Legnano.

Wicemistrz Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami ok. 10-kilometrową trasę pokonał w 29 minut i 58 sekund. Był to wynik o 50 sekund słabszy od czasu uzyskanego przez zwycięzcę – Dathana Ritzenheina.

Amerykanin, który w przeszłości był medalistą mistrzostw świata juniorów w przełajach, pokonał dwóch utytułowanych Włochów – Andera Lalli’ę i Daniele Meucci’ego – mistrza Europy w maratonie.

Dziewiąte miejsce, z czasem 31:57, zajął inny Polak – Tomasz Szymkowiak.

10. Rolando Piana (Włochy) – 32:12

Jak podaje pzla.pl Zalewski już 10 stycznia wystartuje w kolejnych zawodach w Edynburgu (Great Edinburgh Cross Country, IAAF Cross Country Permit), po czym uda się na obóz klimatyczny do Afryki.

* * *
W uzupełnieniu informacji przypomnijmy, że bardzo dobre wyniki polscy zawodnicy uzyskali tydzień temu podczas biegu sylwestrowego w Madrycie. Iwona Lewandowska dystans 10 km w stolicy Hiszpanii pokonała w czasie 32:25 co dało jej 4 miejsce i nowy rekord życiowy (1 sekunda do trzeciej na mecie, mistrzyni Europy w maratonie – Christelle Daunay.

W tej samej imprezie dziewiąte miejsce wśród mężczyzna zajął Artur Kozłowski. Polak uzyskał bardzo dobry czas 28:59, dzięki czemu pokonał tak utytułowanych zawodników jak chociażby Mahiedine Mekhissi-Benabbada, mistrza Europy z Zurychu w biegu przeszkodowym.