New Balance 1080v12
 
7 stycznia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sztafetowe zmagania w centrum handlowym


Już po raz drugi na terenie parkingu Centrum Handlowego Arkadia w Warszawie doszło do nietypowego wydarzenia – 10K Parking Relay (6 stycznia), czyli biegu sztafetowego na dystansie 10 km. W rywalizacji udział wzięło ponad pół tysiąca biegaczy startujących w ponad 100 zespołach, wśród nich nie zabrakło przedstawicieli bieganie.pl.

10k parking relay 2015 809

Po raz kolejny biegacze udowodnili, że można biegać wszędzie i o każdej porze roku. Tym razem areną zmagań biegaczy, którzy 6 stycznia zdecydowali się na udział w tych nietypowych zawodach, był spory parking znanego warszawskiego centrum handlowego.  

Do rywalizacji zawodnicy przystąpili w dwóch seriach, w których rywalizowało po ok. 50 zespołów. Każdy zespół składał się z 5 zawodników, z których każdy miał do pokonania dwie pętle o długości 1 km.

Najszybciej z pokonaniem dystansu 10 km uporali się faworyci – zawodnicy z zespołu Nike Szybcy i Wściekli – Bartosz Nowicki, Jakub Wiśniewski, Michał Kaczmarek, Emil Dobrowolski i Jakub Nowak. Utytułowani lekkoatleci osiągnęli imponujący czas 28:29.

10k.jpg

Kolejne pozycje, także z czasami poniżej 30 minut, zajęli zawodnicy z GKS Wilga Garwolin (obrońcy tytułu) i zespół gospodarzy – ENTRE.PL Team A.

Dobrze spisały się również sztafety bieganie.pl. Pierwszy skład reprezentowany przez redaktorów serwisu (Aleksandrę Szmigiel-Wiśniewską, Krzysztofa Janika, Bartosza Rymkiewicza, Macieja Żukiewicza i Piotra Łudzika) zajęła 19 miejsce z czasem 34:58, zaś reprezentacja czytelników bieganie.pl uplasowała się na 44 miejscu z wynikiem 39:12.