New Balance 1080v12
 
29 czerwca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Udane eliminacje w wykonaniu Polaków w porannej sesji trzeciego dnia ME


Trzeci dzień Mistrzostw Europy otwierały dla reprezentacji Polski eliminacje na 200 m kobiet i mężczyzn. Zarówno Marika Popowicz, jak i Kamil Kryński bardzo dobrze wypełnili powierzone im zadanie – bez problemów zakwalifikowali się do kolejnej rundy.

MP_2012__242_.JPG
Trzymamy kciuki za udany występ sprinterów w półfinałach!

Kamil Kryński zajął drugie miejsce w ostatnim biegu eliminacyjnym. Mistrz Polski dobrze wystartował z bloków i sukcesywnie rozpędzał się na dystansie, kontrolując finiszowe metry. Na końcówce gładko wyprzedził dwóch rywali. Jego wynik 20.88 to 12. czas eliminacji.

Marika Popowicz, złota medalistka MP, startowała w tej samej serii, co obrończyni tytułu, Francuzka Myriam Soumare. Polka zanotowała dobre wyjście z bloków, na pierwszej setce była w pierwszej dwójce. Na metę przybiegła czwarta z czasem 23.64.  

Półfinały startują już wieczorem o 19:25 i 19:55 polskiego czasu.

Innym miłym akcentem porannej sesji był daleki rzut młotem Anity Włodarczyk. Była rekordzistka świata, jako jedyna przekroczyła barierę 69 metrów – 71.38. Bardzo dużą niespodzianką był fatalny występ obrończyni tytułu i aktualnej rekordzistki globu. Niemka Betty Haidler nie uzyskała kwalifikacji do finałowego konkursu i z Helsinek wyjedzie z niczym.