wings
6 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Transmisja na żywo z Wings for Life na bieganie.pl! Brzeziński, Nożyński, Olszewski walczą o zwycięstwo


Zobacz transmisję z największego biegu świata Wings for Life World Run! Ponad 200 tys. osób wystartowało dla tych, którzy nie mogą. 

Co roku w czołówce biegu są Polacy. W tym roku również nasza reprezentacja wygląda imponująco. Tytułu polskiego zwycięzcy z ubiegłego roku bronił będzie Dariusz Nożyński, który pokonał w 2022 roku 63,93km. Do rywalizacji wkroczy również Błażej Brzeziński, który legitymuje się rekordem życiowym w maratonie 2:11.27, a na swoim koncie ma zwycięstwo w Maratonie Warszawskim w 2017 roku.

Bardzo mocnym rywalem Polaków będzie z pewnością Jo Fukuda, który w ubiegłym roku zaliczył podczas Wings for Life 64,43km. Japończyk może pochwalić się maratońskim rekordem na poziomie 2:09:52, a dodatkowo ma na koncie wiele biegów ultra.

Do tej pory w globalnej rywalizacji zwyciężyć się udało jedynie Dominice Stelmach, która w ubiegłym roku pokonała 48,25km podczas biegu w Monachium. Polską edycję 2022 w Poznaniu wygrała Patrycja Talar, pokonując 53,56km. Ten niesamowity debiut w imprezie dał naszej zawodniczce drugie miejsce na świecie.

Partnerem technicznym biegu Wings for Life jest marka New Balance.

Zdjęcie tytułowe: Damian Kramski

Możliwość komentowania została wyłączona.