valencia marathon
2 grudnia 2023 Artur Kozłowski Sport

Transmisja maratonu w Walencji. Jak śledzić rywalizację na trasie?


Maraton w Walencji to największe wydarzenie biegowe tego weekendu. Na starcie staną gwiazdy światowego biegania, a także wielu znakomitych polskich biegaczy. Start biegu przewidziano na godzinę 8.15. Jak śledzić poczynania zawodników?

Jak już informowaliśmy, w elicie biegu znajduje się aż trzech mistrzów olimpijskich: Kenenisa Bekele, Almaz Ayana i Joshua Cheptegei. Dla tego ostatniego będzie to maratoński debiut, a zadania z pewnością nie ułatwią mu tak znakomici przeciwnicy, jak Gabriel Geay (rż. 2:03.00) czy wicemistrz świata w półmaratonie Kibiwott Kandie (skład elity maratonu w Walencji).

Wśród zgłoszonych zawodników są również znakomici Polacy z Mistrzynią Europy w maratonie Aleksandrą Lisowską na czele. Jeśli do tego dodamy cztery Polki z życiówkami poniżej 2:30 (Angelika Mach, Iwona Bernardelli, Aleksandra Brzezińska, Izabela Paszkiewicz), to możemy liczyć na ogromne emocje w rywalizacji o prawo wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Paryża.

Najlepsi zawodnicy wystartują o godzinie 8.15 i będzie to jednocześnie start trzech stref (elita, zawodnicy z czasami poniżej 2.38 oraz zawodnicy poniżej 2.50 – tych będzie aż 3718). Kolejne strefy będą startowały co 10 minut aż do godziny 9.25. Kilkanaście minut po godzinie 10 na mecie wszyscy będą oklaskiwać już pierwszych zawodników. Dla tych, którzy chcą na bieżąco obserwować poczynania swoich zawodników, zalecamy zainstalować oficjalną aplikację maratonu.

Wszystkich kibiców zapraszamy na nasze kanały social media, na których na bieżąco będziemy przedstawiać sytuację na trasie biegu, a nasi reporterzy Henryk Szost i Bartłomiej Falkowski skomentują dla Was wszystko, co dzieje się ciekawego w ramach biegu. Organizator maratonu zapowiedział również transmisję na swojej stronie internetowej tutaj. Transmisja ma być dostępna w dwóch językach: po hiszpańsku i po angielsku. Swoją transmisję przeprowadzi również Eurosport 2.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Artur Kozłowski
Artur Kozłowski

Maratończyk z życiówką 2:10.58, olimpijczyk z Rio de Janeiro, zwycięzca ORLEN Warsaw Marathon...tak było kiedyś, a teraz gość który łapie biegowe endorfiny w przerwach między byciem ojcem, prowadzeniem firmy i dzieleniem się biegowym doświadczeniem, współtwórca aplikacji biegowej www.planbieganie.pl