NB 1080v12
 
16 maja 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Tragedia w Kenii – Sammy Wanjiru nie żyje


Świat biegowy poniósł nieodżałowana stratę. Wielki maratończyk, mistrz olimpijski z Pekinu, Kenijczyk Sammy Wanjiru zmarł w wieku 24 lat.

Vangiru 540

W niedzielę późnym wieczorem, Wanjiru spadł z balkonu pierwszego piętra swojego domu w Nyahururu w prowincji Rift Valley. Jaspher Ombati, naczelnik policji w regionie, oświadczył, iż Wanjiru został przyłapany w łóżku z inną kobietą przez swoją żonę, Trizę Njeri.  Njeri zamknęła parę kochanków w pokoju i wybiegła z domu. Według policji Wanjiru skoczył wtedy z balkonu.

Sammy Wanjiru odniósł poważne obrażenia w wyniku upadku z sześciu metrów, po czym zmarł w szpitalu. Mimo wysiłków lekarzy ustabilizowania jego stanu, urazy (szczególnie głowy) okazały się zbyt poważne.

Na tę chwilę policja nie jest w stanie określić, czy skok był próbą samobójczą czy wynikł z ogromnych emocji, ale śledztwo jest już w toku, zatrzymano Njeri oraz nieujawnioną z nazwiska kochankę Wanjiru.

O problemach osobistych Wanjiru pisaliśmy już kilkakrotnie. W grudniu zeszłego roku  został oskarżony o nielegalne posiadanie broni oraz o usiłowanie zabójstwa swojej żony (ten drugi zarzut został później wycofany). Wydawało się, że małżonkowie pogodzili się i kryzys został zażegnany, niestety sprawa znalazła swój tragiczny finał we wczorajszych wydarzeniach…

Nie tylko ojczysta Kenia, ale cały świat pogrążony jest w smutku, Wanjiru nie pobiegnie już nigdy więcej.

Odpoczywaj w pokoju, Sammy.

FORUM DYSKUSYJNE

Redakcja Bieganie.pl