NB 1080v12
 
8 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sylwia Ejdys po zakończeniu kariery została… mistrzynią Polski


W ubiegłą niedzielę (7 września) w Pile odbył się 24. Półmaraton PHILIPSA. Tradycyjnie bieg wyłonił medalistów Mistrzostw Polski w półmaratonie. W tym roku mistrzami kraju w tej konkurencji zostali Adam Nowicki i Sylwia Ejdys-Tomaszewska, natomiast zwycięzcami biegu w klasyfikacji open Kenijczyk Daniel Muindi Muteti i Ukrainka Svitlana Stanko.

oboz5w 6

Wysoka temperatura nie była przeszkodą dla Daniela Muindi Muteti, który okazał się zwycięzcą 24 edycji półmaratonu w Pile. Kenijczyk na mecie uzyskał bardzo wartościowy wynik 1:02:11, będący nowym rekordem trasy.

Znacznie słabsze rezultaty uzyskali zawodnicy rywalizujący o miano mistrza Polski. Złoty medal w tej klasyfikacji wywalczył Adam Nowicki, który osiągnął czas 1:06:17 (5 na mecie). Jest to najsłabszy wynik złotego medalisty MP w historii.

Dla podopiecznego Zbigniewa Murawskiego był to już drugi medal w tym roku. Pierwszy, srebrny, wywalczył podczas mistrzostw kraju w biegu na 10000 m.

Srebrny medal w Pile, podobnie jak przed rokiem, odebrał Paweł Ochal, natomiast brązowy Wojciech Kopeć. Na czwartym miejscu w klasyfikacji najlepszych Polaków uplasował się Marcin Błaziński, obrońca tytułu sprzed roku.

Wśród kobiet niespodziewanie po tytuł mistrzyni kraju sięgnęła Sylwia Ejdys-Tomaszewska. Zawodniczka specjalizująca się w przeszłości w biegach na średnich dystansach (startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, była czwarta na Halowych Mistrzostwach Świata w Dausze) jakiś czas temu poinformowała kibiców, że zakończyła wyczynową karierę. Mimo to nie przestała biegać i dzięki treningom prowadzonym w ramach Akademii Biegania wciąż znajduje się w wysokiej formie. Dowodem tego jest mistrzostwo Polski w Pile wywalczone z czasem 1:16:41.

Polecamy wywiad z Sylwią: Miałam swoje pięć minut – Sylwia Ejdys.

– Cieszymy się z rekordu trasy i najwyższej frekwencji w historii pilskiej połówki. Jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski to termin zawodów nie wszystkim pasował. W piątek odbyły się wojskowe mistrzostwa świata w przełajach, w których startowało część zawodników. Wielu czołowych biegaczy przygotowuje się z kolei do jesiennych maratonów. Dlatego czasy medalistów oceniam jako przeciętne. Najlepiej z upałem poradzili sobie Kenijczycy, zwłaszcza zwycięzca, który mocno wyśrubował rekord trasy naszego półmaratonu. – powiedział Henryk Paskal, dyrektor zawodów.

Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji. Zawody ukończyło 2855 biegaczy, czyli ponad 400 więcej, niż przed rokiem.

Pełne wyniki: http://kalendarzbiegowy.pl/24-miedzynarodowy-polmaraton-philips

Uczestników pilskiej połówki zachęcamy do ocenienia biegu w naszym kalendarzu:

bmw_ocena.png

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl