27 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Świetny wynik Polaków na Majorce

majorka 01

W miniony weekend na Majorce odbywały się górskie zawody biegowe na dwóch dystansach: Ultramallorca 102 km i Trailmallorca 63 km. Bardzo dobrze na trasie przebiegającej po bardzo trudnym technicznie, skalistym terenie, mało przyjaznego pasma górskiego Serra de Tramuntana spisali się Polacy.

W zawodach, na obu trasach wystartowało ok. 1400 zawodników, a wśród nich trójka biegaczy z teamu Salomon Suunto Polska: Magdalena Łączak, Paweł Dybek i Piotr Hercog. Cała trójka zaprezentowała się bardzo dobrze, obsadzając trzy miejsca na podium. W kategorii Open na długiej trasie: Paweł Dybek zajął trzecie miejsce, a Magdalena Łączak okazała się najlepsza wśród kobiet. Piotr Hercog wystartował na krótszej trasie, na której – po zaciętej walce z miejscowym biegaczem Juanem Navarro Moreno – zajął drugie miejsce.

majorka 03 majorka 04

Najlepszy wyniki na długiej trasie uzyskał Hiszpan Castanyer Tòfol, zawodnik zaliczany do ścisłej światowej czołówki biegów górskich, zwycięzca m.in. CCC Mount Blanc 2012, z którym nasi ultra biegacze: Piotr Hercog i Marcin Świerc będą mieli okazję zmierzyć się we wrześniu na 8-etapowych alpejskich zawodach Transalpine 2013.

Jak start oceniają uczestnicy? Poniżej krótki komentarz Piotra Hercoga:

– Start, pomimo że jesteśmy dopiero w fazie przygotowań do najważniejszych imprez, wyszedł nam nadspodziewanie pomyślnie. Na trasie długiej Paweł Dybek zajął 3 miejsce w open, Magda Łączak była 13 open i jednocześnie wygrała kategorie kobiet. Ja natomiast na trasie 63 km przegrałem zwycięstwo o… 30 cm. Bardzo jesteśmy zadowoleni, bo wśród 1400 startujących na obu trasach początek sezonu wygląda obiecująco.

majorka 02

Oraz kilka słów na temat najbliższych planów:

Z Marcinem Świercem już za 5 dni wyjeżdżamy na start w Pucharze Świata na La Palmę i tam zapewne nie będzie już tak różowo, ale kiedyś trzeba zacząć walczyć ze ścisłą elitą górali.