29 września 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sparta w gotowości


Na 12 godzin przed startem Sparthatlonu, jednego z najcięższych biegów ultra na świecie, nasz reporter, Maciek Żukiewicz donosi:

W Atenach zapada zmrok. Zawodnicy kładą się już powoli do snu, bo kolejny raz oko zmrużą dopiero w sobotę. Czas podbić Spartę.

Dzień przed biegiem upłyną niezwykle spokojnie, odbiór aut, pozostawienie depozytów na kilku punktach oraz ostatnie zakupy. W odwiedziny do naszej kadry przyszła tradycyjnie młodzież z polskiej szkoły w Atenach. Ostatnie pytania, wywiady, dyskusje. Część zawodników debiutuje i ruszy jutro w nieznane ku wielkiej ale bolesnej przygodzie, część denerwuje się, bo wie, co ich czeka. My serwisanci kompletujemy sprzęt, niczym giermkowie polerujemy naszym rycerzom tarcze 🙂

sparthatlon przed

Nasza Królowa Ultra Aleksandra Niwińska – tak nazywana przez kolegów z drużyny pobiegnie z numerem 275. Ola jak zwykle mało mówi, ale gdy robi to inni otwierają usta ze zdziwienia i niedowierzania. Oby było i tak tym razem, ale najważniejsze to zasmakować chwały i dobiec do Sparty, bo tak jak powiedział Andrzej Radzikowski, jeśli dobiegniesz do Sparty jesteś witamy jak król, każdy jest zwycięzcą.

Wiadomo, że sympatycy ultra ostrzą sobie zęby na rywalizację Szynal vs Radzikowski. Paweł jak zwykle żartuje do samego końca, Andrzej skryty. A dopełnia wszystko Zbigniew Malinowski, który udziela rad „młokosom”, bo to już jego 13. raz z rzędu.

Słońce chyli się u zachodowi. Jutro ma być ok. 28-29 stopni, ale poranki i wieczory są już dość chłodne. Przed świtem pod Akropol. Godzina zero – 7:00 czasu ateńskiego. Niech to się już zacznie!

Przeczytajcie też:

Oni pobiegną do Leonidasa – drużyna Spartathlon Team Poland 2016

sparthatlon 2015 560246,8 km radości, walki, bólu i cierpienia. 246,8 km aby zapisać się na kartach historii biegów ultra, aby zjeść ambrozji i popić go olimpijskim nektarem. Poznajcie Polaków, którzy już 30 września rzucą wyzwanie trasie starożytnego posłańca Filipidesa.

Yannis Kouros – najbardziej wytrzymały biegacz świata

423Warto przywołać Yannisa Kourosa – żywą legendę tej konkurencji. Kouros wygrał Spartathlon 4 razy i do niego należą cztery najlepsze czasy: 20:25 godz. 20:29 godz., 21:53 godz. oraz 21:57 godz.

Sparthatlon 2015 i niesamowita Nady Katalin

nadykatalin 560Największą sensacja był znakomity występ Mistrzyni Świata z Turynu Nagy Katalin, Amerykanki pochodzenia węgierskiego, która trasę pokonała w rewelacyjnym czasie: 25h07

Gdy emocje już opadną – reportaż ze Spartathlonu 2014

437To była wielka bitwa i emocje już opadają, co zatem działo się na trasie biegu śladami Filipidesa, czyli Spartathlon 2014 na chłodno.


Spartathlon 2014! [zapis relacji LIVE]

DSCN9646Z morderczym dystansem najlepiej z Polaków poradził sobie Andrzej Radzikowski, który wbiegł na metę po 25 godzinach i 49 minutach. Dało mu to znakomite, trzecie miejsce.

Możliwość komentowania została wyłączona.