29 września 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Trwa końcowe odliczanie do 17. PKO Poznań Maratonu


Już za 10 dni 17. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Formę szlifują zawodnicy, ostanie elementy dopinają organizatorzy.

Na uczestników czeka wiele atrakcji i kilka sympatycznych niespodzianek: bezpłatna komunikacja miejska, aplikacja mobilna, bogaty pakiet startowy, nagrody rzeczowe m.in. pobyt w Hotelu Sheraton w Pradze, vochuery na zakupy w sklepach 4F, pakiety startowe na Berlin Maraton 2017 oraz medal, jak zwykle wyjątkowy i kolekcjonerski, w tym roku upamiętniający 95. lecie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Od piątku (7.10.2016) ruszy biuro zawodów, a wraz z nim wydawanie pakietów startowych zawodnikom. Tego samego dnia rozpoczną się trwające 3 dni targi sprzętu i odzieży sportowej – Poznań Sport Expo. Na stoiskach wystawców będą królować akcesoria i odzież dla biegaczy, odżywki, suplementy diety, a także książki poświęcone tematyce biegania, czy też zdrowego odżywiania dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Uzupełnieniem oferty targowej będą przedstawicielstwa innych europejskich maratonów i ośrodków sportowych, a także porady lekarzy i specjalistów w dziedzinie szeroko pojętej profilaktyki w sporcie. Na targach znajdą też coś dla siebie pociechy naszych maratończyków, na których czekać będą „dmuchańce”, skakańce” oraz tor przeszkód przygotowany przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i zadania lekkoatletyczne, które wspólnie z PZLA zapewni Sposnor Tytularny Maratonu – PKO Bank Polski.

550.jpg
W przeddzień maratonu (8.10.2016) amatorów krótszych dystansów zapraszamy nad Maltę, gdzie odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, a dla dorosłych: Bieg Maltański i Bieg Przemysła. Zwycięzcy tego ostatniego biegu będą mieli zagwaranotwany start w jubileuszowej edycji PKO Poznań Półmaratonu 2017. Po południu na Międzynarodowych Targach Poznańskich o godzinie 14.00 rozpoczną się spotkania z ekspertami: m.in. ikoną biegania – Jerzym Skarżyńskim, uczestniczką tegorocznych Igrzysk Olimpijskich – Iwoną Lewandowską oraz maratończykiem Marcinem Chabowskim. O prawidłowych strategiach żywieniowych będzie można porozmawiać z dietetykiem dr n. medycznych Magdaleną Warchoł, a o tym jak zregenerować swoje ciało po maratonie opowie fizjoterapeutka sportowa Ewelina Wnuk. Jeśli ktoś z zawodników planuje start jedną z grup pacemakerów, powinien przyjść na spotkanie z Arturem Kujawińskim, który rozwieje wszelkie pojawiające się wątpliwości i obawy oraz przedstawi strategie pacemakerów na zbliżający się 17.PKO Poznań Maraton. Wszystkie spotkania odbędą się w sali zielonej na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wstęp jest wolny. W sobotę czeka też na zawodników Pasta – Party, która już na stałe wpisała się do programu wielu biegów długodystansowych.

Zapraszamy zawodników do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Kasi”. 2-latka urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – dysplazją diastroficzną powodującą m.in. zniekształcenie kości i stawów. Obecnie zbierane są środki na specjalistyczne operacje i ortezy, które pozwolą Kasi chodzić. Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Kasi”, zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. Kartki będą do odebrania na stoisku PKO Banku Polskiego: w dniach 7-8 października w biurze zawodów na terenie Targów Poznań Sport Expo, a w dniu biegu na Placu Marka w pobliżu mety.

Chęć udziału w maratonie potwierdziło ponad 6300 uczestników z 27 państw, w tym m.in. złoty medalista Paraolimpijskich Igrzysk Rio de Janeiro Rafał Wilk oraz Agnieszka Gortel Maciuk, która w tym roku ustanowiła w Huston swój rekord życiowy: 2:33’19. Nie zabraknie też laureatki drugiego miejsca ubiegłorocznej edycji PKO Poznań Maratonu – Białorusinki Volhy Krautsovej. Niestety z powodu kontuzji ze startu musiał zrezygnować ubiegłoroczny zwycięzca Emil Dobrowolski.

Wśród zawodników VIP wystartuje: Z-ca Komendanta Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – Roman Kuster oraz muzyk Jacek Mejer Mezo, który przez cały sezon mocno pracował nad swoją formą, aby złamać barierę i zejść poniżej 2 h 50 minut.

Przypominamy, że zapisy przyjmowane będą do 8 października, sam bieg wystartuje 9 października. Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

 

Możliwość komentowania została wyłączona.