12 kwietnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ryan Hall weźmie udział w wyzwaniu ASICS Beat the Sun


Ryan Hall i Deena Kastor wezmą udział w wyzwaniu „ASICS Beat the Sun”, czyli sztafetowym biegu, w którym o zwycięstwie nie decyduje tylko kolejność drużyn na mecie, ale także godzina ukończenia biegu przed zachodem słońca. Zawodnicy mają na to 15 godzin, 41 minut i 35 sekund.  

Hall i Kastor to jedni z najlepszych amerykańskich maratończyków w historii. Hall z życiówką 2:04:58 (uzyskają na trasie w Bostonie w 2011 r) i 2:06:17 (w Londynie w 2008) jest najszybszym Amerykaninem w historii (choć już na emeryturze), zaś Kastor – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z 2004 roku – z rekordem 2:19:36 jest rekordzistką Stanów Zjednoczonych. W czerwcu oboje wezmą udział w wyzwaniu „ASICS Beat the Sun”.

Wydarzenie organizowanie w Chamonix to dla amatorskich biegaczy niesamowita okazja do tego, by połączyć swoje siły z zawodowymi biegaczami, w wyjątkowej sztafecie. W rywalizacji ośmiu międzykontynentalnych drużyn, o zwycięstwie nie decyduje tylko kolejność drużyn na mecie. Ważne, by w najdłuższy dzień w roku, ukończyć bieg przed zachodem słońca. Zawodnicy mają na to 15 godzin, 41 minut i 35 sekund.  

Trasa liczyć będzie ponad 150 km. Każdy biegacz pokonuje dwie sekcje sztafety o długości od 3 km do 19 km, na różnej wysokości i po różnorodnym terenie, łącząc elementy trailu, biegu po szosie i biegu górskiego, przemierzając tereny Francji, Włoch i Szwajcarii w zaledwie jeden dzień.

Kastor i Hall reprezentować będą barwy sztafety amerykańskiej. W sumie w rywalizacji udział weźmie osiem drużyn: trzy europejskie (Europa Północna, Południowa i Środkowa), z Ameryki Północnej i Południowej, z Oceanii, Azji i Afryki. Każdy zespół zrzeszać będzie trzech biegaczy amatorów oraz trzech zawodowców.

Sztafetę amerykańską – ze strony wyczynowców – uzupełni Megan Kimmel, która w przeszłości startowała już w takiej rywalizacji W innych zespołach zobaczymy kilku innych specjalistów zarówno od biegów szosowych, jak i górskich, w tym m.in. brytyjskiego maratończyka Matty’ego Hynesa (rekord życiowy 2:16:00), hiszpańskiego biegacza Pablo Villalobosa (rekord życiowy na 10000 m 28:22.04, w maratonie 2:12:21), szwedzkiego biegacza Jonasa Buuda, Włocha Xaviera Chevriera i Kanadyjczyka Davida Le Porho.

Mieszanka specjalistów od biegów ulicznych i trailowych sprawia, że wyzwanie zapowiada się niezwykle interesująco. Być może będzie okazja do porównania jak w górskich warunkach poradzi sobie klasyczny szosowiec jakim niewątpliwie był Ryan Hall.

Zapisy wciąż trwają!

Aby wziąć udział w wydarzeniu, biegacze powinni zarejestrować się na stronie ASICS #BeattheSun dostępnej online, obrać osobisty cel dotyczący biegania i zaplanowany do realizacji na dzień 21 czerwca oraz zadeklarować chęć udziału w wydarzeniu „ASICS Beat the Sun” .

Lista uczestników zostanie ogłoszona 25 kwietnia, kiedy to ASICS przedstawi 50 finalistów. Zostaną oni objęci elitarnym programem treningowym, celem pełnego przygotowania do startu w tym wyjątkowym wydarzeniu. 
Finałowa grupa 24 biegaczy zakwalifikowana do udziału w wydarzeniu „ASICS Beat The Sun”, zostanie wyłoniona w drodze głosowania online, połączonego z oceną ekspertów. Lista finałowa zostanie ogłoszona 20 maja. Od tej pory wybrani biegacze-amatorzy, trenować będą pod okiem zawodowego sportowca ze swojej drużyny. O polskiego zwycięzcę głosowania, zadba Tomasz Domżalski, ambasador firmy ASICS. Firma ASICS gwarantuje również pełne wsparcie sprzętowe, dla każdego z wybranych biegaczy!

Możliwość komentowania została wyłączona.