13 lipca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ruszają zapisy do II edycji „Biegu o Złote Kierpce” – czyli Biegu na Skrzyczne


Bieg o Złote Kierpce to impreza, która zadebiutowała w zeszłym roku na stokach Skrzycznego (1257m n.p.m.) położonego nad uroczą górską miejscowością Szczyrk w Beskidzie Śląskim. W poprzedniej edycji, mimo trudnych warunków pogodowych (burza i ulewa) organizatorzy stanęli na wysokości zadania, czego dowodem jest certyfikat „Srebrnej Kozicy”. Jakie atrakcje czekają na uczestników tego lata?

31 lipca pod szczyrkowskim amfiteatrem „Skalite” odbędzie się impreza Złote Kierpce 2011. Składać się będzie z biegu górskiego oraz marszu nordic walking na trasie 7km przy wzniesieniu 763m, które wchodzą w cykl biegów terenowych pod patronatem firmy Salomon Suunto.

PROGRAM:
Biuro zawodów czynne w dniu imprezy od godz. 8.00
Start do biegu godz. 11.00;

W tym roku zapowiada się niezwykła impreza sportowa, gdyż obok rywalizacji na szczyt Skrzycznego uczestnicy będą mieli okazje obejrzeć skoki narciarskie na usytuowanej obok skoczni igielitowej. Na miłośników kultury czeka największy festiwal folklorystyczny na świecie – „Tydzień Kultury Beskidzkiej”, gdzie zaprezentują się zespoły regionalne z całego świata.

W tym roku dodatkowo zapraszamy osoby, które zwykle dopingowały zawodników, aby wzięły udziału w marszu z kijkami. Czekać będzie na nich instruktor Nordic Walking oraz możliwość wypożyczenia kijków. Bieg bierze udział w punktacji programu miasta Szczyrk „Poszukiwacze Zbója Szczyrka”. Po biegu każdy będzie mógł skorzystać z porad lekarza sportowego oraz z profesjonalnego masażu regeneracyjnego, a wszyscy zawodnicy którzy ukończą bieg zostaną nagrodzeni pamiątkowym skórzanym kierpcem oraz będą mieli okazje zdobyć jedną z fantastycznych nagród ufundowanych przez firme Salomon oraz innych sponsorów. Pula nagród wynosi ponad 10000 złotych.

Za pozytywną energie odpowiada Idee Kaffe – producent zdrowych napojów kawowych.
Nad zdrowiem i zmęczonymi mięśniami czuwa  Klinika św. Łukasza z Bielska-Białej.
Uzupełniać elektrolity po biegu pomoże nam firma Nutrend – producent napoju izotonicznego.
Trud wysiłku osłodzi nam firma Complex –  producent Krówki Żywieckiej.
Końskie zdrowie zapewnia Bewell Natural
Maszeruje z nami chodzezkijami.pl
Jedziemy razem z klaudex.pl
Całość wspiera – Tork

Grają dla nas kapele ceprowskie i góralskie z różnych rejonów świata
Patronuje imprezie: Bieganie.pl
Będą z nami również: GOPR, miasto Szczyrk, Stowarzyszenie Ultra Beskid

Możliwość komentowania została wyłączona.