9 kwietnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

RUNMAGEDDON już w niedzielę!


Już w najbliższą niedzielę, 13 kwietnia na terenie Toru Służewiec w Warszawie odbędzie się Runmageddon – ekstremalna impreza dla wszystkich, którym znudziły się już biegi uliczne. Zachęcamy do relacjonowania zmagań uczestników Runmageddonu. 

_PIO4666.jpg

Na liście startowej Runmageddonu znajduje się ponad 930 biegaczy, którzy zmierzą się z ponad 30 przeszkodami w postaci ścian, lin, trawersów, przeszkód z gonitw końskich, pajęczyn linowych czy zasieków, pod którymi trzeba będzie się przeczołgać. Organizatorzy trzymają w tajemnicy jeszcze kilka dodatkowych atrakcji, dzięki którym Runmageddon z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników jak i widzów wydarzenia!
Na liście startowej nie brakuje również osób znanych jak się generał Roman Polko, były Dowódca Wojskowej Formacji Specjalnej GROM, aktorka Joanna Jabłczyńska czy Przemysław Opalach, posiadacz pasów IBF International oraz Mistrz Świata wagi super średniej federacji WBF.
Bieg będzie bardzo widowiskowy. Będzie ciężko, wysoko, mokro, lepko, chybotliwie, nierówno i ślisko. Wszystko po to, aby biegacze mogli poczuć, jak wielką frajdę sprawia intensywny wysiłek fizyczny i dotarcie do mety tak wymagającego biegu. Formuła Runmageddonu polega na połączeniu rywalizacji i współpracy między zawodnikami. Dlatego pokonanie części przeszkód będzie wymagało pomocy innych uczestników.

MG_0069.jpg

O stopniu trudności 10 kilometrowej trasy mogą świadczyć nazwy niektórych z nich, m.in. komandos, deptanie szałasu, koszmar wulkanizatora, tarzan, marzenie goryla, ściany płaczu. Ich pokonanie będzie wymagało wiele wysiłku i zaangażowania! Taki bieg to prawdziwa gratka dla fotoreporterów, którzy będą mieli okazję uchwycić wiele ujęć prawdziwie sportowej rywalizacji. Będą pot, łzy i walka z własnymi słabościami.
Impreza odbędzie się 13 kwietnia 2014 na Torze Służewiec w Warszawie. Start pierwszej serii przewidziany jest na godz. 10: 00.
Kolejne grupy zawodników ruszą na trasę co godzinę. Grupy zostały podzielone według przynależności do drużyny oraz do poszczególnych klasyfikacji, tj. żołnierzy, studentów, ratowników i warszawiaków.
Wydarzenie będzie miało rangę Mistrzostw Polski dla studentów, żołnierzy i ratowników, a najtwardsi uczestnicy otrzymają zaszczytne wyróżnienia Twardej Sztuki oraz Twardego Syna. Limit czasu na pokonanie wszystkich przeszkód wynosi 2,5 godziny.
Runmageddon to kolejna impreza działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.  

Możliwość komentowania została wyłączona.