29 czerwca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Podsumowanie biegowej Triady w Krościenku nad Dunajcem

W miniony weekend w Krościenku nad Dunajcem odbyła się nietypowa impreza biegowa pod nazwą TRIADA. Dlaczego właśnie tak nazywa się ta impreza? Wzięła się ona od nazw trzech pasm górskich, u podnóża których leży Krościenko nad Dunajcem – Pienin, Beskidu Sądeckiego oraz Gorców. Uczestnicy zawodów mieli za zadanie w ciągu 2 dni przebiec po trasach każdego z pasm w 3 biegach, choć organizatorzy zezwolili także na uczestnictwo w jednym lub dwóch biegach.

W imprezie wzięło udział blisko 200 biegaczy z całej Polski. Dokładnie 26 najbardziej wytrwałych zawodników zaliczyło wszystkie trzy pasma górskie (łącznie 107 km). Pozostali wybrali jedno z nich. Zwycięzcą TRIADY zostali – Pani Anna Witkowska z Krakowa z łącznym czasem 15 godzin i 23 minuty oraz Pan Sławomir Hładki z Gorzowa Wielkopolskiego z czasem 12 godzin i 8 minut.

IMG 2620

Główną rywalizację i zmagania najwytrwalszych czyli Etapowy Bieg Górski TRIADA ukończyli:

27. Magdalena Stępień

W pierwszym biegu GORCE zwyciężył Paweł Dybek, za nim na mecie zameldował się Sebastian Ciszczonik, a podium zamknął Łukasz Wilk. Wśród kobiet królowała Magdalena Łączak, za nią Kamila Perucka i Paulina Krawczyk

IMG 0761

Drugi bieg dla górskich sprinterów czyli PIENINY należał do Jakuba Kałużnego z Sopotu, za nim na drugim miejscu zawodnik z Gminy Krościenko – Błażej Knutelski, a trzecie miejsce wywalczył Robert Faron. Pierwsza trójka Pań to: Magdalena Kołodziej, Anna Światowiec i Katarzyna Osika.
W zdecydowanie najcięższym 35- km biegu z ponad 1900 m przewyższeń (BESKID SĄDECKI) królował Piotr Majcher z Eskadry Kraków, na drugim miejscu uplasował się Robert Faron – Salco Sport Team, który dzień wcześniej zrobił sobie rozgrzewkę w Pieninach, zaś na trzecim Dariusz Keller z drużyny Night Runners Kraków.

Wśród Pań walkę o zwycięstwo rozegrały między sobą Ania Jawień i Iwona Flaga – obie z Eskadry Kraków. Wygrała Ania i tym samym zrewanżowała się za bieg w Rytrze który odbył się tydzień wcześniej. Trzecie miejsce wywalczyła Jowita Świtalska z Night Runnersów.