28 czerwca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sportowe okulary przeciwsłoneczne by Decathlon


Wybraliście już buty do biegania na trening lub zawody, przyjrzeliście się ofercie zegarków GPS, przetestowaliście żele energetyczne.  Teraz przyszła kolej na okulary do biegania. Co warto o nich wiedzieć?

Czy okulary przeciwsłoneczne dla biegaczy to jedynie niepotrzebny koszt i efekciarski gadżet? Nie. Dlaczego? Poniżej prezentujemy Państwu ofertę z jaką wychodzi w tym sezonie marka ORAO, dostępna w sieci sklepów Decathlon. Co istotne, każdy model okularów przeciwsłonecznych marki Orao – w tym ARENBERG za 19,99 zł – w 100% chroni oczy przed promieniowaniem UV.
optyka 1 orao
Okulary przeciwsłoneczne z serii Bike&Run marki ORAO, są przeznaczone zarówno dla biegaczy, jak i rowerzystów. Charakteryzują się podobnymi cechami – konstrukcja oprawki i lekkie szkła zapewniają wentylację oraz ograniczają parowanie podczas wysiłku. Z kolei okulary ze szkłami wymiennymi i fotochromowe (zmieniają zabarwienie w zależności od natężenia światła), chronią przed czynnikami zewnętrznymi w każdych warunkach pogodowych. Każdy model cechuje się dopasowaniem za które odpowiadają wstawki z miękkich materiałów na nosku i zausznikach oraz pasek podtrzymujący zapobiegający zsuwaniu się z okularów z nosa. Zaokrąglony kształt chroni oczy przed wiatrem, odpryskami i deszczem.
Model ARENBERG
Cechuje je prostota wykonania, lekkość, dostępność w 3 kolorach. Ich główną zaletą jest przede wszystkim ekonomia – kosztują jedynie 19,99 zł. Dają się łatwo czyścić, dobrze chronią przed owadami i odpryskami. Świetna relacja jakości do ceny za okulary w pełni chroniące oczy przed promieniami UV.
Model MOAB
Niezwykle lekkie okulary, które sprawiają, że ich noszenie jest po prostu przyjemne. Cechuje je ciekawy design, a wraz z  zestawem wymiennych szkieł, to prawdziwy must have tego sezonu. Dostępne w trzech wersjach kolorystycznych.
Model – KAYENTA
Trzymają się doskonale na nosie w każdej pozycji. Zauszniki wyglądają trochę jak łopatki, które mają otwory wentylacyjne, ale przytrzymują okulary na twarzy, podążając za każdym naszym krokiem. Cechuje je dopasowanie i lekkość. Posiadają wymienne szkła.
Model – WAITAN
Piękny model dedykowany płci pięknej. Doskonały dla kobiet, które kochają bieganie, ale chcą zachować kobiecość w sportowych warunkach. Dzięki lekkiej konstrukcji i wentylacji pozwalają o sobie zapomnieć podczas treningu. Dziewczyny nie będą się chciały z nimi rozstawać nawet po bieganiu!
 
Model – SPOKANE
Dewizą tego produktu jest wymiana szkieł bez brudzenia okularów. W zestawie mamy 4 pary szkieł pozwalające na doskonałe dostosowanie do rozmaitych warunków pogodowych. Umieszczony centralnie magnez pozwala szybko założyć szkła, a 2 boczne zatrzaski zapewniają ich solidne osadzenie. Proste zauszniki zostaje zaprojektowane wraz z designerami marki B’Twin, by zapewnić kompatybilność z kaskami rowerowymi. A może by tak po bieganiu na rower?
A czy Ty masz już wybrałeś swój model okularów do biegania?

Możliwość komentowania została wyłączona.