niepodległa
14 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Sport

5 powodów, dla których warto wystartować na Niepodległej Piątce na PGE Narodowym – mamy dla Was zniżkę


Pięć powodów dla których warto wystartować na Niepodległej Piątce na PGE Narodowym!

Trasa

Szybka, płaska, widowiskowa, atrakcyjna, równej i gładkiej nawierzchni – to tylko kilka przymiotników, które opisują trasę Niepodległej Piątki na PGE Narodowym. Zapytasz czy to jest miejsce i czas na zrobienie rekordu życiowego? Jeżeli listopadowa aura dopisze to lepszej trasy w Polsce nie znajdziesz. Bieg rozegrany zostanie na koronie PGE Narodowego na pętli o eliptycznym kształcie. Jej długość to 1,15 km, także przed zawodnikami 5 okrążeń  szybkiego ścigania. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i spełnia wszystkie wymogi aby mogły być na niej rozegrane Mistrzostwa Polski.

Poziom sportowy

W ramach Niepodległej Piątki na PGE Narodowym rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu na 5km. Jeżeli nie czujesz się na siłach żeby rywalizować z najszybszymi biegaczami w kraju – nie musisz się martwić. Dla zawodników przygotowanych jest 10 serii. Na większości dużych biegów start następuje falami, podczas Niepodległej Piątki to Ty możesz zdecydować w której serii i o której godzinie chcesz startować. Dodatkowo nagrodzeni zostaną zwyciężczynie i zwycięzcy wszystkich serii rywalizacji. Twój wynik bez względu na serię zostanie ujęty w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

Oprawa wydarzenia

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym to wydarzenie, które zapamiętasz na długo, nie tylko ze względów sportowych ale również wszystkiego co będzie działo się w dniu wydarzenia.

Od strony wizualnej czekać będą na Ciebie – animacje świetlne i dymne przy wbiegnięciu na metę, ścianki do zdjęć z obsługą fotograficzną, medal który zawiśnie na Twojej szyi, napoje od naszych partnerów oraz maskotka biegu, która czekać będzie na Ciebie na mecie.

medal niepodległa piątka

Od godziny 11:30 na scenie w strefie kibica do 14:00 pojawiać się będzie zespół Ferajna z Hoovera, który żywiołowym wykonaniem utworów z okresu 1918 roku zapalać będzie biegaczy do rywalizacji a kibiców do wspólnego śpiewania.

Święto Niepodległości

W 2022 roku przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Czy może być lepszy sposób na uczczenie tego święta niż na sportowo?

Wszystkie elementy wydarzenia nawiązują do tego święta – medal, koszulka, logo czy nazwa.

W strefie kibica dostępna będzie również wystawa „Sportowcy Bohaterowie” – opowiadająca historię sportowców, którzy walczyli o Niepodległość Polski czy to I Wojnie Światowej, wojnie Polsko-bolszewickiej czy II Wojnie Światowej. Warto być z nami w niedzielę poprzedzającą święto Niepodległości!

Promocja!

Jeżeli wcześniejsze 4 argumenty Ciebie nie przekonały, a doszedłeś do tego miejsca, to jako czytelnik portalu bieganie.pl możesz skorzystać z promocji na pakiet startowy. Oferta ważna tylko do 20 października. Wyślij maila na adres: kontakt@niepodlegla5.pl w tytule wpisując #bieganie.pl a w odpowiedzi otrzymasz 24% kod rabatowy na pakiet startowy!

Możliwość komentowania została wyłączona.