koszulka
14 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Znamy wzór koszulki na 32. Bieg Niepodległości – kultowy bieg wraca do Warszawy!


Popularny bieg połączony ze wspólnym świętowaniem rocznicy odzyskania niepodległości powróci 11 listopada na ulice Warszawy. Na miesiąc przed 32. Biegiem Niepodległości swój udział w imprezie zadeklarowało już prawie 6000 biegaczy! W tegorocznej edycji zawodnicy powalczą  w biegu na dystansie 10 kilometrów; w kategorii nordic walking na 6,5 kilometra, a dzieci w wieku od 10 do 14 lat pobiegną na symbolicznym dystansie 1918 metrów. Sprawdźcie, jakie koszulki będą towarzyszyć im podczas tej wyjątkowej imprezy i dołączcie do wspólnego świętowania!

Niecałe cztery tygodnie dzielą nas od jednego z najbardziej rozpoznawalnych biegów w Polsce. Niezwykła atmosfera Biegu Niepodległości co roku przyciąga do stolicy tysiące profesjonalistów i amatorów biegania z całej Polski. Zapisy wciąż trwają!

Tradycyjnie biało-czerwono

Zgodnie z tradycją organizatorzy przygotowali dla uczestników koszulki techniczne w narodowych barwach. Biegacze mogą sami zdecydować, który z kolorów flagi będą reprezentowali podczas biegu. Zaprezentowany wzór tegorocznej koszulki jest prosty, elegancki i symboliczny. W jej centralnej części znajduje się złożony z figur geometrycznych symbol orła w koronie. Dopełnienie motywu stanowią nazwa biegu oraz numer edycji, które nadają koszulce pamiątkowy wymiar. Tegoroczną koszulkę uczestnicy mogą zamówić podczas rejestracji na bieg lub dokupić ją od dziś, korzystając ze swojego panelu biegacza, jeśli są już zapisani. Bez względu na to, czy uczestnicy zdecydują się na zakup oficjalnej koszulki 32. Biegu Niepodległości, założą koszulkę z poprzedniej edycji czy też wybiorą dowolny t-shirt ze swojej szafy, powinni pamiętać o utrzymaniu biało-czerwonej kolorystyki.

IMG 0319

Świętowanie na dystansach dla każdego

Dziesięć kilometrów to idealny dystans zarówno dla zaawansowanych, jak i okazjonalnie biegających zawodników.  32. Bieg Niepodległości  jest ze wszech miar wyjątkowy. Stoi za tym nie tylko szybka, płaska trasa, ale przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera biegu oraz wspólna idea celebracji Święta Niepodległości przyświecająca wszystkim uczestnikom. Fundacja „Maraton Warszawski” oraz „Aktywna Warszawa” dążąc do tego, aby każdy mógł dołączyć do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przygotowały tego dnia jeszcze kategorię nordic walking na dystansie 6,5 km, która częściowo pokrywa się z trasą Biegu Niepodległości. Dzięki nieco skróconemu dystansowi uczestnicy wyścigu z kijkami poczują pełnowymiarową atmosferę wydarzenia, nie obawiając się przy tym o swoją kondycję.

11-ego biegamy od małego

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych uczestnikach. Mila Niepodległości, czyli wyścig na symbolicznym dystansie 1918 metrów, to świetna okazja, by zarażać pasją do sportu także młode pokolenie. Do uczestnictwa zapraszamy dzieci w wieku 10-14 lat. Start oraz meta ich wyścigu tradycyjnie będą znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Mila Niepodległości to nie tylko świetna przygoda, ale także okazja do nauki patriotyzmu i sportowego współzawodnictwa. Na bieg można zapisać swoje dziecko korzystając ze strony rejestracji. Koszt uczestnictwa wynosi 39 zł. Uczestnicy Mili Niepodległości również mają możliwość dodania do swojego pakietu koszulki technicznej w kolorze czerwonym lub białym. 

Odbiór pakietów startowych

Pakiet startowy na nadchodzący 32. Bieg Niepodległości oraz biegi towarzyszące będzie można odebrać w Biurze Zawodów zlokalizowanym w CH Arkadia przy ul. Jana Pawła II 82 w Warszawie.

Godziny pracy Biura Zawodów:

  • 8 listopada 2022 (wtorek) – 12:00 – 20:00
  • 9 listopada 2022 (środa) – 12:00 – 20:00
  • 10 listopada 2022 (czwartek) – 12:00 – 20:00

Uwaga! W dniu biegu (w godz. 8:00 – 10:00) biuro zawodów będzie czynne wyłącznie dla uczestników spoza Warszawy, którzy wcześniej opłacili swój start.

Więcej szczegółowych informacji: biegniepodleglosci.waw.pl

Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/

Widzimy się 11-ego listopada!

Możliwość komentowania została wyłączona.