26 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ostatni tydzień zapisów na 8. Półmaraton Warszawski


Już za 4 tygodnie Warszawa obchodzić będzie wielkie, sportowe święto. Zostało zaledwie kilka dni, by zarejestrować się na stronie biegu i dołączyć do tysięcy zawodników, którzy spotkają się 24 marca na starcie 8. Półmaratonu Warszawskiego. Rejestracja zostanie zakończona 28 lutego. Bieg wystartuje z Mostu Poniatowskiego, a meta będzie zlokalizowana na błoniach Stadionu Narodowego.

polmon

Tegoroczny bieg to wydarzenie na najwyższym europejskim poziomie. Chęć
udziału w biegu zgłosiło 15 tysięcy osób, nadano  ponad 12 tysięcy
numerów startowych. Oznacza to, że Półmaraton Warszawski w tym roku
stanie się jedną z największych biegowych imprez na tym dystansie w
Europie.

Bieg tradycyjnie odwiedzi najpiękniejsze rejony miasta. Uczestnicy Półmaratonu Warszawskiego już po raz drugi wyruszą na trasę z Mostu Poniatowskiego, by po pokonaniu 21,0975 km dystansu, wbiec na metę zlokalizowaną u stóp Stadionu Narodowego w Warszawie.

Zgodnie z ideą „Stadion Narodowy – Nasze Miejsce” zależy nam na tym, aby nasz obiekt codziennie oferował liczne atrakcje na wysokim poziomie wszystkim tym, którzy zainteresowani są spędzeniem wolnego czasu w ciekawy i aktywny sposób. W grupie tych osób są bez wątpienia entuzjaści biegania, których liczba regularnie rośnie – mówi Mikołaj Piotrowski, Dyrektor ds. Komunikacji Stadionu Narodowego. – Bardzo cieszymy się, że Fundacja "Maraton Warszawski" podjęła z nami współpracę i zdecydowała, że finał biegu odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego. To prestiżowa impreza z tradycją, a Stadion Narodowy chce gościć najważniejsze wydarzenia ze sportowej mapy Polski. Mamy nadzieję, że tego typu imprezy na stałe wpiszą się w kalendarz eventów organizowanych na terenie naszej wielofunkcyjnej areny.

Sportowy weekend Warszawy, który odbędzie się pod koniec marca to nie tylko 8. Półmaraton Warszawski. To także Sztafeta 5×5 – wspaniała okazja dla biegaczy, którzy chcieliby się spróbować swoich sił na krótszym dystansie. Sztafeta odbędzie się 23 marca, więc będzie to również świetna rozgrzewka dla zawodników, którzy następnego dnia staną na starcie biegu długodystansowego. Zapisy do udziału w sztafecie są nadal otwarte, obowiązuje limit 250 zespołów.

Wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli zapisać się na 8. Półmaraton Warszawski zapraszamy do rejestracji na stronie: http://www.polmaratonwarszawski.pl/registration/create.

Na zapisanie się do udziału w 8. Półmaratonie Warszawskim zostały już tylko trzy dni.