4 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Najlepszy wynik w sezonie Angeliki Cichockiej

Angelika Cichocka podczas wtorkowego mityngu w Zagrzebiu zajęła czwarte miejsce w biegu na 800 m uzyskując przy tym czas 2:00.60. Jest to najlepszy w tym roku rezultat w Polsce. Siódma w tej samej konkurencji była Anna Rostkowska.

Mistrzyni Polski w biegu na 800 m uzyskując w Chorwacji wynik 2:00.60 zbliżyła się do własnego rekordu życiowego. Jej najlepszy wynik w karierze także został ustanowiony w Zagrzebiu (2011) i wynosi 2:00.20.

Cichocka dzięki wynikowi 2:00.60 umocniła się na pierwszym miejscu tegorocznych list krajowych w tej konkurencji. Na drugim miejscu tej klasyfikacji znajduje się Anna Rostkowska, która w Zagrzebiu również poprawiła swój rekord sezonu. Aktualna wicemistrzyni Polski dystans dwóch okrążeń pokonała w czasie 2:02.03, co dało jej siódme miejsce.

Zwycięstwo odniosła brązowa medalistka olimpijska z Londynu – Jekatierina Poistogowa, natomiast dopiero piątą pozycję zajęła mistrzyni świata z Berlina – Caster Semenya.

– Ilona Usowicz (Białoruś) – nie kończyła/pacemaker

Na mityngu IAAF World Challenge Meeting w stolicy Chorwacji zwycięstwa odnieśli także Michael Rodgers (100 m – 9.97, +0.1), Martyn Rooney (400 m – 45.29), Caleb Ndiku (3000 m – 7:35.06), David Oliver (110 m ppł. – 13.25, -0.2), Barbara Pierre (100 m – 11.00, -0.1), Dawn Herper-Nelson (100 m ppł. – 12.63, -0.1) i Hiwot Ayalew (3000 m pprz. – 9:28.72).

Co ciekawe dobry występ w biegu na 400 m odnotował Duane Solomon. Amerykaniin, lider list światowych w biegu na 800 m zajął drugie miejsce w serii B z czasem 46.08 (jego rekord życiowy to 45.98).