12 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Najlepsi na świecie przyjadą do Warszawy!


Wicemistrz i brązowy medalista Mistrzostw Europy, drugi i trzeci zawodnik Pucharu Świata, trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich oraz brązowa medalistka Pucharu Świata – to tylko wybrane określenia, którymi można opisać uczestników tegorocznego Biegu Na Szczyt Rondo 1. Impreza cieszy się rekordowym zainteresowaniem i na dobre weszła już do grona najbardziej prestiżowych i najmocniej obsadzonych zawodów w bieganiu po schodach na świecie.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to jeden z najważniejszych biegów po schodach na świecie. Od zeszłego roku impreza posiada rangę Masters Race w cyklu Towerrunning World Cup.

winners.jpg
Ranga zawodów, zagraniczni zawodnicy na starcie, a przede wszystkim wyjątkowe wyzwanie, jakim jest wbiegnięcie na 37. piętro biurowca Rondo 1 w Warszawie, przyciągają wielu amatorów, chcących zmierzyć się z 836 schodami prowadzącymi na szczyt. Nic dziwnego zatem, że w tym roku impreza pobiła nieoficjalny rekord świata w tempie rejestracji zawodników do startu w tego typu zawodach – limit 500 uczestników wyczerpał się w niecałe 50 minut! Przedstawiciele Towerrunning World Association przyznają, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli.

Wrażenie robi także elita sportowa zawodów. Na starcie pojawią się m.in.:
Piotr Łobodziński (Polska) – drugi zawodnik Towerrunning World Cup i brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2012 roku;
Christian Riedl (Niemcy) – wicemistrz Europy i trzeci zawodnik Towerrunning World Cup z zeszłego roku;
Fabio Ruga (Włochy) – zeszłoroczny zwycięzca Biegu Na Szczyt Rondo 1 i siódmy zawodnik Pucharu Świata;
Bartosz Świątkowki (Polska) – zwycięzca zawodów z 2011 roku i szósty w Pucharze Świata 2012;
Norbert Lechner (Austria) – dziewiąty zawodnika Towerrunning World Cup 2012;
Anna Ficner (Polska) – zwyciężczyni zeszłorocznej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1;
Cristina Bonacina (Włochy) – trzecia zawodniczka zeszłorocznego Pucharu Świata.
Stawkę uzupełnią jeszcze inni mocni zawodnicy z Czech, Włoch i Niemiec, a także specjaliści od innych dyscyplin: kolarz Damian Ziemianin czy trzykrotna olimpijka w biegu na 1500 metrów, Anna Jakubczak.

Co ważne, cały dochód z opłat startowych uczestników biegu zostanie przeznaczony dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Stowarzyszenie otacza opieką dzieci osierocone i opuszczone, zapewniając im dom pełen miłości. Łącznie, podczas dwóch pierwszych edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1 zebrano na rzecz Stowarzyszenia 24 000 zł. 

stairs2

Pomysłodawcą imprezy jest działająca na europejskich i azjatyckich rynkach firma private equity MGPA. Firma zarządza MGPA Europe Fund  II, do którego należy biurowiec Rondo1.
Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl.
Bieg Na Szczyt Rondo 1 w liczbach: 
– Całkowita wysokość budynku: 192 m,
– Liczba pięter do pokonania: 37,
– Przewyższenie: 142 m,
– Liczba schodów do pokonania: 836,
– Liczba schodów na 1 półpiętrze: 12,
– Liczba nawrotów: 76.

Możliwość komentowania została wyłączona.