berni
22 sierpnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Sport

Na układy nie ma rady? Rusza strona aferysportowe.pl 


Sportowcy, trenerzy i kibice doskonale znają moc układów w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Działacze, wybrani przez kolegów z obozowych wojaży, w imię utrzymania się na stołkach są w stanie poświęcić marzenia i lata treningów sportowców. Również przy okazji ostatnich Mistrzostw Europy wielu sportowców narzekało na współpracę ze Związkiem. Przykłady mnożą się każdego roku, a nazwiska niezadowolonych ze współpracy zawodników czy trenerów można by długo wymieniać.

Jako najstarszy portal biegowy w Polsce czujemy się zobowiązani dołączyć do inicjatywy Profesora SGH i jednocześnie wspaniałego biegacza – Michała Bernardelli, który podejmuje próbę publicznej dyskusji nt. nieprawidłowości i personalnych niekompetencji w strukturach sportowych. 

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby podjąć walkę z nadużyciami w działaniu związków sportowych, niesprawiedliwym oraz niezgodnym z prawem traktowaniem” – takie motto przyświeca Profesorowi, który jest twarzą strony internetowej www.aferysportowe.pl. Celem powstania projektu jak pisze sam pomysłodawca jest nie tylko nagłaśnianie już znanych przypadków niekompetencji, ignorancji lub poczucia bezkarności ze strony Związków Sportowych, ale głównie pomoc i zaprezentowanie możliwych rozwiązań w sytuacjach kiedy czujemy się pokrzywdzeni przez Związek.

Zachęcamy wszystkich do obserwowania strony, dzielenia się swoimi historiami i wspierania działań na rzecz transparentnego i uczciwego traktowania sportowców. Znajdziecie udokumentowane przypadki nadużyć, związane nie tylko z niedawnymi Mistrzostwami Europy w Monachium, ale również historyczne sytuacje, które miały miejsce.


Możliwość komentowania została wyłączona.