13 marca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrzostwa Polski w Przełajach 14 marca Bydgoszcz


WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
(na obszerniejszą relację wraz z bogatą galerią zdjęć zapraszamy później)

Seniorki – 8 km
(kwalifikacje do MŚ)

1. Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek)    28.59
2. Justyna Bąk (KS Piętka Katowice)             29.16
3. Agnieszka Jerzyk (KS 64-sto Leszno)          30.11
4. Aleksandra Jawor (CKS Budowlani Częstochowa)  30.18
5. Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław)           30.41
6. Iwona Lewandowska (LKS Vectra-DGS Włocławek) 30.48

Seniorzy – 12 km
(kwalifikacje do MŚ)

1. Marcin Chabowski (WKS Flota Gdynia)            38.42
2. Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław)    38.55
3. Kamil Poczwardowski (KB Sporting Międzyzdroje) 39.14
4. Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)        39.18
5. Błażej Brzeziński (MUKS Bydgoszcz)             39.31
6. Jarosław Cichocki (AZS AWF Gorzów)             39.52

Juniorki – 6 km
(kwalifikacje do MŚ)

1. Aleksandra Gierat (GLKS Świdnica)              24.28
2. Paula Kopciewska (KS Podlasie Białystok)       24.32
3. Lena Płaczek (AZS Poznań)                      24.44
4. Paulina Furmańska (LKS Lubusz Słubice)         24.49
5. Monika Suchar (KS Podlasie Białystok)          24.49
6. Izabela Dziedziech (LUKS Hańcza Suwałki)       24.49

 Juniorzy – 8 km
(kwalifikacje do MŚ)

1. Marek Kowalski (SKLA Sopot)                   26.49
2. Marek Skorupa (MLKS Agros Żary)               27.06
3. Mateusz Maik (AZS Poznań)                     27.12
4. Tomasz Kawik (LKS Podgórze Skoczów)           27.15
5. Krzysztof Hammer (MKS Piast Lwówek Śląski)    27.17
6. Bartosz Karoń (IKS Olkusz)                    27.18

Seniorki – 4 km
1. Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków)         14.25
2. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków)       14.41
3. Anna Wojtulewicz (KS Podlasie Białystok)      14.56
4. Matylda Szlęzak (AZS AWF Kraków)              15.08
5. Adriana Palka (AZS AWF Kraków)                15.15
6. Monika Głuchowska (AZS AWF Wrocław)           15.18

 Seniorzy – 4 km
1. Mateusz Demczyszak (WLK Śląsk Wrocław)             12.37
2. Artur Olejarz (ZLKL Zielona Góra)                  12.39
3. Michał Breszka (UKS Maratończyk Lębork) 12.41
4. Tomasz Flis (LKS Kłos Olkusz)                      12.46
5. Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września)            12.48
6. Grzegorz Kalinowski (MKL Toruń)                    12.49

Juniorki – 2 km
1. Paulina Mikiewicz (KS Podlasie Białystok)    7.38
2. Sara Mamon (UKS Budowlani Nowy Sącz)         7.47
3. Sandra Czerwińska (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 7.49
4. Joanna Jóźwik (KKS Victoria Stalowa Wola)    7.50
5. Dominika Zakrzewska (AZS-AWFiS Gdańsk)       7.54
6. Patrycja Prudczak (MKS Żak Biała Podlaska)   7.54

   Juniorzy – 4 km
1. Damian Roszko (KS Polonia Białystok)              13.26
2. Mateusz Stefaniec (KS Agros Zamość)               13.31
3. Krzysztof Aleksandrowicz (KS Piast Lwówek Śląski) 13.36
4. Dariusz Tomiak (UMLKS Nadodrze Powodowo)          13.44
5. Dawid Bilewicz (MLKS Sokół Lublin)                13.46
6. Rafał Stachowiak (PLKS Gwda Piła)                 13.46

Mistrzostwa Polski w przełajach to pierwszy
tegoroczny sprawdzian tak dużej grupy czołowych polskich zawodników
pokazujący w jakiej formie są przed sezonem.
Niektórzy z nich spędzili
czas na zgrupowaniach zagranicznych ale większość trenowała w Polsce.
Nie będzie niestety niektórych zawodników którzy zajęli czołowe miejsca
w zeszłym roku. Zeszłoroczny Mistrz Polski na długim dystansie wśród
seniorów Mariusz Giżyński oraz Wicemistrz Polski Henryk Szost trenują w
Kenii, Mistrz z krótkiego dystansu Marcin Błaziński nie jest zgłoszony,
Angelika Cichocka zeszłoroczna Mistrzyni Polski z krótkiego dystansu
jest na Halowych Mistrzostwach Świata w Katarze, druga w zeszłym roku
Aleksandra Jakubczak trenuje w USA w Nowym Meksyku.

Poza tym, mimo że pogoda nie sprzyja przełaje zapowiadają się ciekawie patrząc choćby tylko na biegi seniorskie.

Na krótkim dystansie (4km) wśród Pań pobiegnie naprzykład Wioletta
Frankiewicz
, tym razem już wśród seniorek pobiegnie ubiegłoroczna
Mistrzyni wśród Juniorek Katarzyna Broniatowska.

Na
długim dystansie (8km) będzie cała zeszłoroczna czołówka: Katarzyna
Kowalska
, Mariola Konowolska, Ola Jawor, Agnieszka Ciołek.

Wśród panów na krótkim dystansie (4km): wystartuje Paweł Czapiewski !!! (rekordzista Polski na 800m).

Na długim dystansie (12km) zobaczymy Marcina Chabowskiego (Mistrza
Polski sprzed 2 i 3 lat) oraz wieli czołowych polskich zawodników
takich jak: Arkadiusz Gardzielewski, Michał Smalec, Łukasz
Parszczyński,
zeszłoroczny Mistrz Polski Juniorów Szymon Sznura
pobiegnie już jako senior na długim dystansie.

Zapraszamy od 11:00 do Myślęcinka w Bydgoszczy!!!

konkurs_kibicesm.jpg


Oto szczegóły konkursu:

W dniu 11 marca o godzinie 21:00 zostaną zadane pytania. Na forum poinformujemy gdzie zostaną zadane.
Cztery pytania będą do natychmiastowej odpowiedzi poprzez forum i trzy do odpowiedzi w Niedzielę w trakcie Mistrzostw Polski.

1. Za poprawną odpowiedź na dowolne z czterech pierwszych pytań osoba, która odpowie pierwsza otrzyma techniczną biegową koszulkę PUMY (damską lub męską).
2. Wygrywa ta odpowiedź która wyczerpuje temat najpełniej (brzmi to może trochę enigmatycznie ale w trakcie konkursu zrozumiecie o co chodzi 🙂 ).
3. Można odpowiedzieć tylko na jedno pytanie. Odpowiedź która zawiera odpowiedź na więcej niż jedno pytanie lub która była edytowana będzie wykluczana.
4. W przypadku niejasności, wątpliwości – decyduje redakcja bieganie.pl
Na pozostałe trzy pytania – można odpowiedzieć tylko podczas Mistrzostw Polski w przełajach. Należy po pierwsze znaleźć naszą reporterkę lub reportera (poinformuujemy jeszcze w sobotę kto to będzie) i przekazać mu swoją odpowiedź na wybrane pytanie.

Nagrodami będą: techniczna koszulka biegowa, specjalny samochodowy kubek-termos także PUMY oraz jedna para butów biegowych z linii PUMA Complete.

PONIŻEJ, pytania konkursowe:

Oto cztery do natychmiastowej odpowiedzi poprzez forum:

1. Wymień nazwiska przynajmniej trzech głównych bohaterek serialu Klub Szalonych Dziewic

2
. Podaj kolejność nakładania na twarz następujących kosmetyków: puder w kamieniu, róż na policzki, krem nawilżający, fluid.

3.
Oto fragment biegu z Mistrzostw Polski w przełajach 2009 w Olszynie. Proszę podać nazwiska zawodników którzy w momencie w którym robione było to zdjęcie znajdowali się już za białą linią (chodzi o tych którzy minęli białą linię) narysowaną na zdjęciu.

zagadka_przelaje_2009.jpg


4
. Proszę zgadnąć jak nazywa się model butów w których Marcin Chabowski pobiegnie w Półmaratonie Warszawskim 28 marca 2010 (można to logicznie wydedukować).

Poniżej odpowiedzi które należy udzielić bezpośrednio któremuś z naszych reprezentantów w Bydgoszczy.

Odpowiedź premiowana techniczną koszulką:
5. Spośród poniższej listy trenerów wymień jednego który w roku 2010 będzie w Polsce głównym ekspertem marki PUMARUNNING (alfabetycznie):

– Grzegorz Gajdus
– Marek Jakubowski
– Tomasz Kozłowski
– Zbigniew Rolbiecki
– Jerzy Skarżyński

Odpowiedź premiowana kubkiem-termosem
6. Zdjęcia której zawodniczki zostały wykorzystane w artykule na bieganie.pl – „One wolą w szpilkach… czy bez?”

Odpowiedź premiowana butami z linii Puma Complete
7. Zaśpiewaj pierwsze cztery wersy piosenki Edyty Górniak „To nie ja”

 

***
myslecinek_2010_540.jpg
Po trzech latach Mistrzostwa Polski wracają do Myślęcinka

Już w najbliższą niedzielę 14 marca w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Trzy lata temu Mistrzostwa Polski odbywały się w tym samym miejscu.

Termin i miejsce: 14 marca 2010 r.( niedziela ) – Bydgoszcz – Myślęcinek
Otwarcie – 10:40, pierwszy bieg 11:00
Program: – seniorki (r. 90 i starsze) 4km, 8km
– seniorzy (jw.) 4km, 12km
– juniorki (r. 91-92 ) 2km, 6km
– juniorzy ( jw. ) 4km, 8km

PROGRAM MINUTOWY
Otwarcie – 10:45 – Hymn Polski, wciągnięcie polskiej flagi na maszt, otwarcie przez Prezesa PZLA
11:00 – JUNIORZY – 8km (ok. 40 min) – 1 bieg
11:45 – JUNIORKI – 2km (ok. 10 min) – 2 bieg
11:50 – dekoracja 1 biegu
12:00 – SENIORKI- 4 km (ok. 20 min) – 3 bieg
12:05 dekoracja 2 biegu
12:30 – SENIORZY – 4 km (ok. 20 min) – 4 bieg
12:35 dekoracja 3 biegu
12:55 – JUNIORZY – 4 km (ok. 20 min) – 5 bieg
12:40 – dekoracja 4 biegu
13:20 – JUNIORKI – 6 km (ok. 30 min) – 6 bieg
13:25 – dekoracja 5 biegu
13:55 – SENIORKI – 8 km (ok. 40 min) – 7 bieg
14:05 dekoracja 6 biegu
14:40 – SENIORZY – 12 km – 8 bieg
14:45 dekoracja 7 biegu
14:55 dekoracja klasyfikacji drużynowej K
15:45 dekoracja 8 biegu
15:50 dekoracja klasyfikacji drużynowej