9 października 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

III Praska Dycha po przerwie znów dycha!


Niemal wszystkie materiały prasowe informujące o imprezie biegowej rozpoczynają się słowami „już tego, a tego dnia, odbędzie się taki, a taki bieg”. Ewentualnie, co bardziej sprytni dziennikarze piszą: „Zapisy do takiego, a takiego biegu już trwają!”.

Praska_Dycha.jpg

No cóż, 24 października w samo południe odbędzie się III Praska Dycha w Parku Skaryszewskim, a zapisy do niej już trwają! Niezbyt porywająco? Spróbujmy dalej…

Po roku przerwy do stolicy wraca unikalna impreza biegowa. Jej trasa jest śliczna. Kto nigdy nie był w Parku Skaryszewskim, ten pewnie nie uwierzy. Szeroka aleja główna parku pomieści w tym roku 900 biegaczek i biegaczy, którzy wystartują w dwóch grupach (szybsi na zewnątrz, wytrzymalsi wewnątrz), a ich czas weryfikować będą elektroniczne chipy.

Zagra muzyka. We współpracy z uczestnikami już trwają pracę nad playlistą, która rozgrzeje do czerwoności startujących. W ubiegłej edycji Praskiej Dychy rozrzut hitów był spory. Od „Mydło lubi kąpiele”, przez „Gonna Fly Now” do „Hey Ya”.

Będzie słodko – o kaloryczne pakiety startowe zadbał Wedel. Będą też fajne torby startowe – partnerem imprezy jest Nike. Będzie fachowo – organizatorami zawodów są trenerzy warszawskich ścieżek biegowych.

Oprócz biegu głównego na atestowanej trasie 10 km, odbędzie się Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km, dla tych, którzy biegać jeszcze, bądź już, nie są w stanie. Jak w poprzednich latach będzie też konkurs na super kibica biegu. Warto już teraz obmyślać strategię dopingu (legalnego).

biegowykwadrans.jpg

Prawdziwa gratka czeka studentów z czterech warszawskich uczelni – SGH, UW, PW i SGH. Dla nich zorganizowany został Biegowy Kwadrans.
Polegać będzie na rywalizacji czterech 50-osobowych zespołów, ubranych w
jednokolorowe czapeczki Nike. Średnia czasów posłuży do wyłonienia
zwycięskiej drużyny, która przyodziana zostanie (przez przegranych!) w
oryginalne koszulki „Mistrzów Biegowego Kwadransa”. Najbardziej
nietypowy strój w tym biegu zostanie nagrodzony laptopem z firmy
NTT-System.

Nie zaśpijcie, bo lista startowa szybko się zapełnia. W biegu głównym limit wynosi 900 osób, w biegu studenckim 200 osób.

W przeprowadzeniu zawodów pomaga Biuro Sportu Urzędu m.st. Warszawy i Ministerstwo Sportu RP. Zawody organizuje Klub Biegacza Tempo z prezesem Mariuszem Giżyńskim na czele.

Okej, jak tu skończyć to zaproszenie… Może: „Będzie fajnie! Spotykamy się w Parku Skaryszewskim?".

A teraz zapraszamy na FORUM BIEGANIE.PL do zamawiania muzyki, która będzie Wam, drodzy uczestnicy, towarzyszyć na trasie  i mobilizować was do oddania z siebie resztek sił na biegu!

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie www.praskadycha.pl.

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.