NB 1080v12
 
8 października 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

23 października Głuchołazy zapraszają!


baner chrobry

W przedostatni weekend października organizatorzy III Biegu Górskiego CHROBRY CROSS zapraszają wszystkich miłośników biegania do Głuchołaz – urokliwego miasteczka na pograniczu polsko – czeskim w województwie opolskim. Okazuje się, w co niektórzy mogliby wątpić, że także na Opolszczyźnie możemy zabawić się w górskie bieganie. Góra Chrobrego (ponad 500m n.p.m.) stwarza możliwości organizacji imprezy, może nie o charakterze ekstremalnym ale smakującej po „góralsku”. Dwa 500 – metrowe podbiegi mogą być wyzwaniem także dla wytrawnych biegaczy.  Zapewnić możemy każdemu uczestnikowi niezapomniane wrażenia z trasy biegu.

Październik w naszym lesie bukowo – świerkowym jest przepiękny. W imprezie już dziś zapowiedzieli udział liczni medaliści Mistrzostw Polski w biegach górskich w różnych kategoriach wiekowych. W naszym crossie startowała m.in.mistrzyni świata weteranów – Irena Czuta-Pakosz oraz wielokrotna medalistka mistrzostw Polski Barbara Niewiedział. Pochwały z ich ust, były dla nas jako organizatorów bardzo przyjemne. 

Rekord trasy należy do triumfatora sprzed roku – Kamila Kędzierskiego i wynosi 25min 25s.
Poza biegiem głównym zorganizujemy biegi dla dzieci oraz młodzików. W ramach Crossu przeprowadzone zostaną Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Biegach Górskich.

W obu dotychczasowych edycjach startowało ponad stu uczestników. Mamy nadzieję, że 23 października padnie dzięki Wam także, rekord frekwencji. Wdzięczni jesteśmy „bieganiu.pl” za objęcie patronatem medialnym naszej imprezy i zapewniamy, że gościnnie przyjmiemy wszystkich chętnych do biegania po naszej „czarodziejskiej górze”.

Głuchołazy to pięknie położone miasteczko z ok. 800-letnią historią, wieloma zabytkami i malowniczą okolicą. Ich atutem jest także obecność dwóch przejść granicznych  , stwarzającymi dogodne warunki do turystycznych wypadów w czeskie Jesioniki.

TRASA BIEGU:
chrobry trasaI

MAPA BIEGU
mapabiegucross 540

GALERIA – I Chrobry Cross
GALERIA – II Chrobry Cross

REGULAMIN BIEGU

Zapraszamy i oczekujemy!

Redakcja Bieganie.pl