16 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Haile na prezydenta!


Tytuł jest może nieco przesadzony, ale prawdą jest, że Haile Gebrselassie chce rozpocząć karierę polityka. W 2015 roku były rekordzista świata w maratonie oraz biegach na 5000 i 10000 m zamierza uzyskać mandat poselski.

vote_geb.jpg
Głosuj na Geba, ponieważ… wystarczy spojrzeć na tego gościa
(źródło: facebook.com)

Kariera 40-letniego biegacza powoli dobiega końca. Haile wciąż zapewnia, że jest w stanie biegać na wysokim poziomie, ale w rywalizacji z młodymi zawodnikami nie ma już większych szans (przeczytaj artykuł: Weteran Haile Gebrselassie walczy o kolejne rekordy). Etiopczyk musi więc myśleć o tym co będzie robił w przyszłości. Jedną z opcji, na którą się zdecydował jest polityka.

Wiele wiadomości w mediach dotyczyło mojego wejścia w politykę – mówi Haile za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. – Tak, chcę wejść do parlamentu w 2015 roku by pomóc mojemu krajowi iść do przodu. 

Dwukrotny mistrz olimpijski w biegu na 10000 m nie zdradził z listy jakiej partii ma zamiar kandydować. 

Parlament Etiopii nazywany Izbą Przedstawicieli Ludowych zdominowany jest przez przedstawicieli partii rządzącej – Etiopski Ludowo-Rewolucyjny Front Demokratyczny (EPRDF). Opozycję reprezentuje tylko jeden poseł.

Możliwość komentowania została wyłączona.