GOLDEN TRAIL WORLD SERIES
13 grudnia 2021 Redakcja Bieganie.pl Sport

The Golden Trail World Series ogłasza kalendarz na 2022 rok


Po niezwykle udanym sezonie 2021, The Golden Trail World Series powraca w 2022 roku z zupełnie nowym kalendarzem i nowymi procedurami mającymi na celu promocję widowiska i zwiększenie widoczności sportowców, przy jednoczesnym jak największym ograniczeniu podróży międzykontynentalnych.

Poszerzać publiczność

GTWS została zaprojektowana, aby sprostać oczekiwaniom najlepszych sportowców, którzy chcieli regularnie ścigać się ze sobą w zawodach na najwyższym poziomie. Cykl Golden Trail World Series udowodnił w 2021 roku, że można te zawody również określić jako największe na świecie show w środowisku trailrunningu. Szeroka komunikacja w mediach i sieciach społecznościowych, a także filmy i wysokiej jakości transmisje na żywo zwiększyły popularność serii w świecie biegaczy górskich. Jednak GTWS dąży do zwiększenia udziału publiczności, kibiców. „Show i emocje, jaki dają nam sportowcy, są tak intensywne, że wierzymy, że możemy przenieść nasz sport do telewizji, aby dotrzeć do znacznie szerszej publiczności”, wyjaśnia Gregory Vollet, dyrektor serii Golden Trail.

„Najciekawszy projekt ostatnich 10 lat!”

Z tego powodu najlepsi sportowcy świata, bez względu na ich sponsorów, zdecydowali się wziąć udział w Golden Trail World Series. „To, co wyróżnia sposób organizacji Golden Trail Series, to cała komunikacja wokół wydarzenia”, powiedział Francesco Puppi (Team Nike Trail, Włochy) – zwycięzca Wielkiego Finału na El Hierro, 2021 w wywiadzie dla trailrunner.com. Organizatorzy przenoszą nasz sport na wyższy poziom i są prawdziwą inspiracją dla wszystkich sportowców, zarówno tych elitarnych, jak i amatorskich. Zwracają również uwagę na kwestie środowiskowe, wierząc, że mogą robić więcej i lepiej. Najciekawszy projekt ostatnich 10 lat w biegach przełajowych i zasługuje na nasze głębokie uznanie.”

Kilian Jornet

Aby lepiej zaspokoić potrzeby sportowców

Z tego powodu GTS poświęcił czas na uważne wysłuchanie próśb sportowców prosząc o udzielenie odpowiednich odpowiedzi. „Spotkaliśmy się razem na El Hierro, aby porozmawiać z 15 najlepszymi mężczyznami i kobietami z ogólnego rankingu GTWS 2021”, ujawnia Gregory Vollet. Następnie pracowaliśmy nad detalami, korzystając ze szczegółowego kwestionariusza i wspólnie zbudowaliśmy mechanikę tego nowego kalendarza 2022. Sportowcy są wrażliwi na wpływ środowiska i możliwość odkrywania każdego roku nowych wyścigów, chcą utrzymać wysoki poziom zagęszczenia sportowców poprzez rozegranie nie więcej niż 6 wyścigów przed Wielkim Finałem, aby wygrać więcej nagród itp. Tak więc, stworzyliśmy formułę, która spełnia wszystkie te wymagania i z dumą ogłaszamy ją dzisiaj publicznie.”

Aby ograniczyć podróże międzykontynentalne

Golden Trail World Series postanowił zaplanować dwie wyprawy z dwoma zawodami, w dwutygodniowych slotach na dwóch różnych kontynentach. Da to możliwość Amerykanom lub Europejczykom odbycia tylko jednego lotu międzykontynentalnego w roku poprzez udział w minimum 3 wyścigach z 6 (przynajmniej jeden wyścig na ich kontynencie + w razie potrzeby dwa wyścigi na innym kontynencie). „W rezultacie dajemy biegaczom z Ameryki Północnej większą możliwość uczestniczenia w naszych międzynarodowych seriach i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli również włączyć Azję”, podsumowuje Grégory Vollet.
Poza tą nową konfiguracją, Golden Trail Series będzie również finansowo rekompensować wpływ ekologiczny wszystkich sportowców i pracowników międzykontynentalnych podróży na tę serię, przekazując darowizny na rzecz Wildlife Works (www.wildlifeworks.com).

Bart Przedwojewski

Wielki finałowy wyścig etapowy

„W 2020 roku większość wyścigów GTWS została odwołana z wiadomych przyczyn. „Dostosowaliśmy się do sytuacji, tworząc formułę Golden Trail Championship; 5-dniowy wyścig etapowy na wyspie Horta na Azorach, wyjaśnia Grégory Vollet. To był ogromny sukces dla wszystkich sportowców i dlatego zdecydowaliśmy, że zrobimy to ponownie w 5-dniowym wyścigu etapowym na Maderze, który będzie Wielkim Finałem GTWS 2022. Jednak zasady zostały dostosowane do serii i to wszystkie wyniki sezonu będą brane pod uwagę, aby wyłonić zwycięzców GTWS 2022. Punkty zostaną podwojone w każdym wyścigu, 200 punktów dla zwycięzców, ale nadal będzie można walczyć o wszystko w Grand Final Stage Race, gdzie 100 punktów będzie rozdzielonych każdego dnia dla zwycięzców etapowych. Będą też inne bonifikaty punktowe podczas Wielkiego Finału.

GOLDEN TRAIL WORLD SERIES

GTWS 2022

Cykl GTWS 2022 będzie opierał się na trzech mitycznych zawodach: Zegamie, Marathon du Mont Blanc oraz Sierre-Zinal. Następnie seria przemieści się w zupełnie nowe rejony. Będzie “wycieczka” do Norwegii, w pobliżu miejsca zamieszkania Stiana Angermunda (zwycięzca serii 2021) i zawody Stranda Fjord Trail Race. Następnie zawodnicy udadzą się do USA na Pikes Peak Ascent w Kolorado, gdzie zawody oferują nagrodę w wysokości 10 000 dolarów za przybycie poniżej 2h lub poniżej 2h21 dla kobiet. Wreszcie Flagstaff Sky Peaks, które zabiorą nas w samo serce amerykańskiej społeczności biegaczy w Arizonie.

  • 29 maja: Zegama-Aizkorri, Hiszpania
  • 26 czerwca: Marathon du Mont-Blanc, Francja
  • 6 sierpnia: Stranda Fjord Trail Race, Norwegia
  • 13 sierpnia: Sierre-Zinal, Szwajcaria
  • 17 września: Pikes Peak Ascent, USA
  • 25 września: Flagstaff Sky Peaks, USA
  • 26-30 października: Wielki Finał, Madeira Ocean Trails®, Madera.

Tekst: materiały organizatora / Foto: Jordi Saragossa, Philipp Reiter

Możliwość komentowania została wyłączona.