new balance 880
 
19 sierpnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

CZAPI na podbiegu – konkurs 21 sierpnia rano – wygraj adidas energy boost


Wokół każdego elementu treningu istnieją debaty, dyskusje, nie inaczej jest z podbiegami:

– jak podbiegać, na co zwrócić uwagę
– czy podbiegi dla maratończyka różnią się od podbiegów dla sprintera
– jak długi powinien być podbieg
– jakie powinien mieć nachylenie
– jak odpoczywać w trakcie przerwy

W czwartek (21 sierpnia) wieczorem przedstawimy wam ciekawy (naszym zdaniem) materiał filmowy. Na nagraniu będziecie mogli zobaczyć jak trening na podbiegu w przygotowaniach do debiutu w maratonie wykonuje Rekordzista Polski na 800m Paweł Czapiewski.

Przy okazji – film zawierać będzie odpowiedzi na pytania konkursowe. Konkurs ruszy 21 sierpnia o 9:00 rano. Do momentu publikacji filmu macie czas na udział w konkursie. Do wygrania: buty adidas energy boost 2.

W badaniach jakie od niedawna prowadzi Bieganie.pl bezsprzecznie widać, że energy boost prezentuje najwyższy stopień amortyzowania (miękkości) pięty w porównaniu do wszystkich innych modeli, przy zachowaniu relatywnie niskiego profilu. To zwiększone amortyzowanie kosztuje lekką utratą stabilności co jednak przy bieganiu po płaskim terenie nie ma znaczenia. But jest dynamiczny i nadaje się świetnie zarówno jako główny but treningowy jaki i but na zawody uliczne. Niestety jest też jednym z najdroższych butów.

Na czym polegać będzie konkurs? Na odpowiedzeniu na 11 testowych pytań (tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa). Jakich pytań? Choćby takich jak "Czym jest "PIKUŚ" lub "Czy Irena Szewińska zadebiutuje w maratonie". Dla niecierpliwych – krótkie filmowe zajawienie. Całość filmu pokaże się 21 sierpnia wieczorem.

REGULAMIN

1. Organizatorem konkursu jest portal Bieganie.pl
2. W ramach konkursu należy odpowiedzieć na pytania.
3. Jedna osoba może odpowiedzieć tylko raz, jeśli odpowie więcej niż raz, to pod uwagę brana jest druga odpowiedź (w domyśle przyjmujemy, że jest po prostu lepsza)
4. Odpowiedzi należy zgłaszać poprzez konkursowy formularz, który opublikujemy 21 sierpnia o godzinie 9:00. Formularz czynny będzie do godziny 21:00 21 sierpnia.
5. Autor największej liczby poprawnych odpowiedzi otrzyma buty adidas energy boost.
6. Jeśli więcej niż jedna osoba będzie równie blisko, o zwycięstwie zadecyduje czas nadesłania odpowiedzi, na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy".
7. Jeśli w ciągu 12 godzin od wysłania informacji mailem do zwycięzcy nie odpowie na maila, zwycięzcą zostaje kolejna w kolejności osoba.