18 listopada 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Chcesz mieć u siebie parkrun? Nic prostszego!


Biegi z cyklu parkrun to ogólnoświatowa inicjatywa tworzona przez nas – biegaczy i fascynatów takich imprez sportowych. Co tydzień spotykamy się, żeby wspólnie pokonać dystans 5 km. Biegi są zawsze bezpłatne, odbywają się zawsze w soboty o godzinie 9 rano i zawsze mają pomiar czasu. Wyniki trafiają wprost do skrzynek e-mailowych biegaczy i są zawsze dostępne na stronie internetowej. W celu wzięcia udziału w biegu wystarczy tylko jednokrotna rejestracja i już można pokonywać trasę parkrun w dowolnym miejscu na świecie.

parkun

W Polsce parkrun odbywa się już w 40 miastach! Biegamy po parkach, lasach, ścieżkach rowerowych i chodnikach. W wielkich miastach i małych miasteczkach. Co je łączy? Na pewno świetna rodzinna atmosfera i pomoc wolontariuszy – biegaczy, którzy czasem pomagają przy prowadzeniu biegu. Dzięki temu wszyscy możemy biegać całkowicie za darmo. Jedni się ścigają i poprawiają swoje rekordy, inni biegają żeby schudnąć, inni chcą spotkać się ze znajomymi, niektórzy biegają z psami, inni z wózkami. Każdy jest u nas mile widziany!

Biegi parkrun rozwijają się w naszym kraju niezwykle dynamicznie. Regularnie dołączają do nas kolejne miasta i miasteczka. A może chciałbyś mieć parkrun również u siebie? Nic prostszego – zgłoś się do nas! Żeby uruchomić parkrun w Twoim mieście, na początek niezbędne są dwie – trzy odpowiedzialne osoby, które będą lokalnymi koordynatorami. Tak naprawdę na początek wystarczy zadeklarować swoją obecność na parkrun raz – dwa razy w miesiącu, żeby poprowadzić bieg.

Chcielibyśmy teraz uruchomić parkrun w takich miastach jak Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Częstochowa, Kielce, Rzeszów czy Swarzędz. Jeżeli chciałbyś poznać więcej szczegółów, a może znasz kogoś chętnego do pomocy – prosimy o kontakt z nami pod adres email polskabiuro@parkrun.com. Wszystko objaśnimy i pomożemy uruchomić nową lokalizację w Twoim mieście.

Do zobaczenia na ścieżkach parkrun w całym kraju!

Możliwość komentowania została wyłączona.