New Balance 1080v12
 
8 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

BiegamBoLubię w Grodzie Kopernika!


 540doart.jpg

200-tysięczny Toruń znany jest z przepysznych pierników i Mikołaja Kopernika. Kto wie może za kilkaset lat wizytówką Grodu Kopernika będą miłośnicy biegania? Miasto-gospodarz Półmaratonu Mikołajów będzie kolejnym miejscem, do którego zawita akcja BiegamBoLubię!

Toruńscy biegacze mają doskonałe warunki do uprawiania swojej pasji. Na terenie miasta i okolic znajduje się około 1100 km znakowanych szlaków, głównie pieszych i rowerowych, ale świetnie nadających się także do biegania. Do ulubionych miejsc toruńskich entuzjastów biegania należą okolice osady leśnej na Barbarce, tereny pobliskiego rezerwatu przyrody „Lasu Piwnickiego” oraz lasy przyległe do dzielnic na Bielanach i Bielawach. Biegacze mają możliwość delektowania się bieganiem także w miejskich parkach m.in. na Przedmieściu Bydgoskim, czy na Kępie Bazarowej, z której można podziwiać Starówkę.

Świetne warunki do uprawiania sportu owocują. Środowisko biegowe w Toruniu rozrasta się z roku na rok. – Świadczy o tym m. in. udział mieszkańców miasta w znanym w całym kraju toruńskim Półmaratonie św. Mikołajów. W pierwszej edycji imprezy w 2003 roku wzięło udział 80 torunian, a w ubiegłym roku liczba ta wzrosła aż pięciokrotnie – podkreśla Bartosz Wiligalski, trener BiegamBoLubię w Toruniu. – Liczny udział toruńskich biegaczy jest również widoczny w lokalnych, comiesięcznych edycjach biegów crossowych – Top Cross Toruń i Grand Prix Torunia.

Od 17 marca toruńscy biegacze będą mogli dodać do swoich ulubionych miejsc Miejski Stadion Lekkoatletyczny, gdzie co tydzień będą odbywać się zajęcia BbL. Spotkania poprowadzi dwójka doświadczonych biegaczy z okolic Torunia – Andżelika Dzięgiel i Bartosz Wiligalski. Andżelika czynnie uprawia lekkoatletykę. Posiada I klasę sportową. – Moja przygoda z bieganiem zaczęła się 6 lat temu i szybko przerodziła się w prawdziwą pasję, która dodaje mi energii na każdy następny dzień.  Dziś nie wyobrażam sobie życia bez biegania. Podczas zajęć chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem i „zarazić” moją pasją uczestników spotkań – bo przecież biegania, nie da się nie polubić! – opowiada Andżelika.

Drugi trener Bartosz Wiligalski zapewnia, że wspólne treningi będą przede wszystkim przebiegać w miłej i przyjaznej atmosferze. – Chcę pokazać naszym uczestnikom, że każdy z nas potrafi biegać i czerpać ze sportu ogromną energię i satysfakcję – mówi. – Na zajęciach skupimy się na zasadach właściwego rozciągania, technice biegu i sposobach unikania kontuzji. Każdy uczestnik będzie mógł poznać zasady właściwego treningu wyczynowego biegacz – dodaje.

Wszystkich, którzy chcieliby spędzić sobotni poranek aktywnie i w gronie tętniących życiem biegaczy zapraszamy w każdą sobotę od 17 marca o 9:30 na Miejski Stadion Lekkoatletyczny w Toruniu przy ulicy Bema 23/29.