4 stycznia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg WOŚP 10 stycznia


Już w najbliższą niedzielę 10 stycznia Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą"

wosp_logo_280.gifTrwają zapisy do Biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza pod hasłem "Policz się z cukrzycą" odbędzie się podczas Finału WOŚP w Warszawie 10 stycznia.

Zapisy online do biegu trwają na stronie www.wosp.org.pl/final/bieg. Pięciokilometrowa trasa poprowadzi zawodników po ścisłym centrum Warszawy, ze startem i metą pod Pałacem Kultury i Nauki. Udział w imprezie jest bezpłatny, a na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe koszulki.

W zeszłym roku w biegu wzięło udział ponad 3000 osób. Na tę chwilę przyjęliśmy już ponad 1800 zgłoszeń. Mamy nadzieję, że uda nam się poprawić ubiegłoroczny rekord – mówi Jacek Pawuska z Fundacji WOŚP.

Zapisać się do startu będzie można także w dniu imprezy w Biurze Zawodów pod Pałacem Kultury i Nauki. Organizatorzy zachęcają jednak do zapisywania się przez Internet – oszczędzi to wszystkim niepotrzebnych kolejek przy zapisach w dniu imprezy.

– Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia nowego sezonu biegowego razem z nami. Nie będzie wielkiego ścigania, najważniejsza jest dobra zabawa i sam udział w biegu – kończy Jacek Pawuska.

PROGRAM IMPREZY

10:00 – otwarcie Biura Biegu/Depozytu (rejestracja uczestników / odbieranie pakietów startowych),
13:25 – rozgrzewka pod sceną,
13:35 – przejście na linię startu,
13:45 – start Biegu z ulicy Marszałkowskiej,
15:30 – oficjalne zakończenie Biegu.

Szczegóły i zapisy na www.wosp.org.pl/final/bieg