17 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg Firmowy 2013 – na starcie 1000 pracowników wrocławskich przedsiębiorstw


Już w  najbliższą sobotę (18 maja) we wrocławskim Parku Grabiszyńskim odbędzie się Pierwszy Bieg Firmowy – charytatywna sztafeta, w której udział zadeklarowało aż 950 biegaczy.  Na starcie spotkają się pracownicy największych wrocławskich przedsiębiorstw: KRUK S.A., LG Electronics Wrocław, IBM, Amrest, Credit Suisse, HP i innych

razem
    
Bieg Firmowy to zupełnie nowe wydarzenie w kalendarzu imprez sportowych we Wrocławiu. Nie tylko promuje aktywność fizyczną wśród pracowników firm, ale integruje też środowisko biznesowe we mieście. Podobne wydarzenia w USA i Niemczech gromadzą co roku dziesiątki tysięcy uczestników.

Każda z firm biorących udział w Biegu Firmowym wystawi czteroosobowe drużyny. Rywalizacja pomiędzy nimi odbędzie się na dystansie 4×4 kilometry. Zainteresowanie wydarzeniem  okazało się ogromne i rejestrację uczestników zakończono na kilka tygodni przed planowanym startem.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników biegu szereg atrakcji.  Na najlepszych biegaczy czekają trzy  42-calowe telewizory marki LG, ufundowane przez Partnera Technologicznego wydarzenia – firmę LG Electronics Wrocław.

Wszyscy, którzy 18 maja pojawią się w Parku Grabiszyńskim, będą też mieli okazję wzięcia udziału w niecodziennej aukcji. Wśród licytowanych przedmiotów znajdą się m.in. sportowe gadżety Śląska Wrocław, podpisane przez zawodników Mistrza Polski.

Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na rzecz 4-letniej Alicji Nowickiej z Wrocławia. Alicja urodziła się z zespołem CHARGE – bardzo rzadką chorobą genetyczną, objawiającą się upośledzeniem wielu narządów. Celem Fundacji Everest, organizatora biegu, jest zebranie środków niezbędnych do przeprowadzenia operacji zapobiegającej amputacji nóżki dziewczynki.

Złotym sponsorem Pierwszego Biegu Firmowego jest firma KRUK S.A., która pomaga spłacać długi. Partnerem Technologicznym i sponsorem głównych nagród jest LG Electronics Wrocław. Srebrnym sponsorem jest Asseco Poland oraz Pandora.

Bieg Firmowy 2013

Start: sobota 18.05,
Godzina: 12:00 przy wzgórzu od strony ul. Racławickiej.
Wydarzenia towarzyszące trwać będą od godz. 10:00 do 16:00.
Strona: biegfirmowy.pl
www.facebook.com/BiegFirmowy

Możliwość komentowania została wyłączona.