18 sierpnia 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Awans Nogi i Jędrusińskiego


Artur Noga oraz Marcin Jędrusiński udanie rozpoczęli swoje starty w Pekinie. Obaj bez większych problemów przebrnęli przez pierwszą rundę eliminacji na dystansie odpowiednio 110 m ppł i 200 metrów. Nie udał się natomiast start trzeciemu startującemu dziś przed południem Polakowi – Danielowi Dąbrowskiemu.

a821_jedr.jpgDąbrowski zajął ostatnią pozycję w szóstym z siedmiu biegów eliminacyjnych i pożegnał się z indywidualną rywalizacją czterystumetrowców. Czas Polaka 47.83 znacznie odbiega od jego rekordu życiowego uzyskanego w ubiegłym roku podczas mistrzostw Polski w Poznaniu (45.33). Słaba forma naszego reprezentanta nie napawa optymizmem przed startem sztafety 4x 400 metrów.

Obok Daniela Dąbrowskiego niespodziewanie z rywalizacją na 400 metrów pożegnali się tacy zawodnicy jak Alleyne Francique z Grenady – dwukrotny halowy mistrz świata, Jamajczyk Michael Blackwood – rekord życiowy 44.60 i Kanadyjczyk Tyler Christopher – tegoroczny halowy mistrz świata. Najlepiej w eliminacjach spisał się reprezentant Bahamów Chris Brown, który dystans jednego okrążenia pokonał w czasie 44.79.

Na 200 metrów najszybszym w pierwszej rundzie okazał się Brian Dzingai z Zimbabwe – 20.25 (0 m/s). Obok niego awans do ćwierćfinału zapewnili sobie faworyzowani: Usain Bolt, obrońca tytułu Shawn Crawford i drugi z Amerykanów Wallace Spearmon. W kolejnej rundzie zobaczymy także Marcina Jędrusińskiego (na zdjęciu), który w pierwszym biegu zajął drugą pozycję z czasem 20.64 (+0.1 m/s) identycznym jak zwycięzca „stumetrówki”, Jamajczyk Bolt.

Bardzo dobrze spisał się także debiutujący na Igrzyskach Olimpijskich Artur Noga. Mistrz kraju i były mistrz świata juniorów zwyciężył z czasem 13.53 (-0.1 m/s) w swojej serii eliminacyjnej i awansował do drugiej rundy. Po pierwszym falstarcie Mohammeda Al-Thawadiego z Kataru i przebiegnięciu kilku kroków do startu w drugiej próbie nie przystąpił kontuzjowany faworyt gospodarzy, były rekordzista świata i obrońca tytułu Xiang Liu. Na skutek kontuzji odpadł także dwukrotny wicemistrz olimpijski, Amerykanin Terrence Trammell.

W sesji popołudniowej czwartego dnia olimpijskich zmagań lekkoatletów zobaczymy kolejnych Polaków: Annę Jesień, Aurelię Trywiańską-Kollasch, ponownie Marcina Jędrusińskiego i startującego w finale Marka Plawgo. O medale powalczą także tyczkarki: Monika Pyrek i Anna Rogowska.

program.jpg
13:00 – finał rzutu dyskiem K
13:20 – finał skoku o tyczce K

13:40 – półfinały 100 m ppł. K strzalka.jpg Aurelia Trywiańska-Kollasch
14:05 – ćwierćfinały 200 m M strzalka.jpg Marcin Jędrusiński
14:10 – finał skoku w dal M
14:45 – półfinały 400 m ppł. K strzalka.jpg Anna Jesień
15:10 – finał 3000 m pprz. M
15:35 – finał 800 m K
16:00 – finał 400 m ppł. M
strzalka.jpg Marek Plawgo

Możliwość komentowania została wyłączona.