21 czerwca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

ASICS BeatTheSun wystartował!


Równo o 5:44 rano wystartowała niezwykła rywalizacja człowieka z naturą ASICS BeatTheSun. 48 zawodników, 8 międzykontynentalnych zespołów, 1 cel – zdążyć przez zachodem słońca.

Jak radzą sobie poszczególne drużyny podczas ASICS #BeatTheSun można sprawdzić na stronie: http://races.asics.com/pl/pl-pl/beatthesun/live-race-updates

Polskę reprezentuje dwójka reprezentantów Polski, Tomasz Domżalski oraz Piotr Myślak (owocbiega), jesteśmy w zespole: ASICS EUROPE CENTRAL.

Bieg ASICS #BeatTheSun to rywalizacja sztafetowa, w której zawodnicy ścigają się z najdłuższym dniem w roku. Walka toczy się u podnóża najwyższego szczytu w Europie, Mont Blanc, na dystansie blisko 150km!

Nie wystarczy przekroczyć linii mety na pierwszym miejscu, ważne by dobiec do niej w ciągu 15 godzin, 41 minut i 35 sekund, wykorzystując najdłuższy dzień w roku do tego, by zdążyć przed zachodem słońca!

asicsbeat zespoly

Jest osiem zespołów. W ramach każdego zespołu znajdują się biegacze amatorzy i tak zwani eksperci Asics. Wśród ekspertów Asics z USA są dwie wielkie postacie biegów długodystansowych, Deena Kastor – Team America 2 (brąz na Igrzyskach w Atenach 2004 w maratonie) i Ryan Hall (najszybszy biały maratończyk w historii, 2:06:17 w Londynie, i 2:04:58 w Bostonie). Nie wiemy czy Hall jest w America 2 czy 1, prawdopodobnie w 1.

Migawka z trasy:

Przypominamy również o możliwości zrealizowania osobistych celów, związanych z biegiem #BeatTheSun! https://races.asics.com/pl/pl-pl/beatthesun/signup_1

Tomasz, Piotr, Trzymamy kciuki!

beatthesune start

Aktualne doniesienia z trasy dostępne są na bieżąco również na profilu ASICS na FB!
https://www.facebook.com/ASICS-1738787633018496/

Można śledzić też na profilu Magazynu Ultra

Możliwość komentowania została wyłączona.