Anges Jebet Tirop
13 października 2021 Krzysztof Brągiel Sport

Nie żyje Agnes Jebet Tirop

Tragiczne informacje dotarły do świata biegów długich z Kenii. Nie żyje Agnes Jebet Tirop, brązowa medalistka mistrzostw świata na 10000 metrów. Ciało zaledwie 25-letniej biegaczki znaleziono dzisiejszego popołudnia w jej domu w Iten.

Jak donosi Athletics Kenya zawodniczka miała zostać zadźgana przez męża. Wciąż trwają jednak prace nad ustaleniem dokładnych okoliczności śmierci niezwykle utalentowanej biegaczki.

– Kenia straciła prawdziwy klejnot, zawodniczkę, która była jedną z najszybciej rozwijających się gwiazd światowych biegów długich (…) Modlimy się, aby Bóg dał dużo sił rodzinie i przyjaciołom w tym trudnym czasie – czytamy w oświadczeniu kenijskiego związku lekkiej atletyki.

Agnes Jebet Tirop miesiąc temu pobiła rekord świata na uliczne 10 km (30:01) podczas Road to Records Race (2 rekordy świata jednego dnia – adizero Road to Records | Bieganie.pl), rozegranego nieopodal Norymbergi. Jeszcze 3 października można było ją podziwiać w Genewie, gdzie finiszowała na 2 miejscu z wynikiem 30:20. W roku 2013 ważny sukces u progu kariery odniosła w Polsce. W Bydgoszczy zdobyła srebro juniorskich mistrzostw świata w biegach przełajowych.

Krzysztof Brągiel

Biega od 1999 roku i nadal niczego nie wygrał. Absolwent II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszka na Warmii. Najbardziej lubi startować na 800 metrów i leżeć na mecie.