nowicki
28 kwietnia 2024 Artur Kozłowski Sport

Adam Nowicki i Aleksandra Brzezińska mistrzami Polski w maratonie! Wyniki DOZ Maratonu


Dzisiejszy maraton w Łodzi był prawdziwym świętem biegania, które przyniosło ogromną dawkę emocji i wiele nieprzewidzianych zwrotów akcji! W ramach rozgrywanych mistrzostw Polski w maratonie najlepszymi okazali się Adam Nowicki i Aleksandra Brzezińska. Karty rozdawała dzisiaj pogoda, a biegacze musieli zmagać się z rosnącą temperaturą i doskwierającym wiatrem.

Od początku biegu na czele obserwowaliśmy zwartą grupę zawodników, złożoną z dwóch pacemakerów i polskiej czołówki, w której byli: Mateusz Kaczor, Krystian Zalewski, Adam Nowicki, Kamil Karbowiak i Kamil Jastrzębski. Jeszcze przed piątym kilometrem od grupy zaczęli odstawać Karbowiak, Jastrzębski i Nowicki, którzy utworzyli drugą grupę. Prowadzący zawodnicy pokonali pierwsze 5 kilometrów 15.23, co zapowiadało czas na mecie w okolicy 2 godzin i 10 minut.

Dziesiąty kilometr prowadząca czwórka zawodników minęła, kiedy zegar pokazywał 30:46, więc tempo było wciąż stabilne. Na 11 kilometrze zszedł z trasy pierwszy pacemaker, a Kaczor i Zalewski biegli już tylko z jednym nadającym tempo zawodnikiem. Grupa pościgowa traciła w tym momencie 25 sekund. W okolicach 16. kilometra od liderującej grupy zaczął odstawać nieco Krystian Zalewski, a na czele zostali już tylko Mateusz Kaczor i prowadzący pacemaker.

Na półmetku biegu Mateusz Kaczor pojawił się z czasem 1 godziny 5 minut i 11 sekund i widać było, że trudy biegu zaczynają dawać o sobie znać. Krystian Zalewski miał na tym punkcie 1:05.54, a za nim biegł Adam Nowicki z 1:06.12. Jeszcze na 25. kilometrze Kaczor miał 46 sekund przewagi nad Nowickim, jednak w dalszej części dystansu tempo prowadzącej grupy zaczęło spadać, a różnica między zawodnikami zaczęła topnieć. Po 1 godzinie i 40 minutach biegu Nowicki dogonił Kaczora i dość dynamicznie wyprzedził.

Ostatnie pół godziny biegu to już samotna walka obu zawodników z rosnącą temperaturą i nasilającym się wiatrem. Na 35. kilometrze Kaczor miał już około minuty straty, a na ostatnich kilometrach przewaga się tylko powiększała. Ostatecznie Nowicki dobiegł do mety jako Mistrz Polski w maratonie i zwycięzca 12. edycji DOZ Maratonu Łódź z czasem 2:14.18. Na podium znaleźli się jeszcze Mateusz Kaczor oraz Kamil Karbowiak.

Wyniki 12. DOZ Maratonu Łódź (mężczyźni)

MiejsceZawodnikCzas
1Adam Nowcki2:14.18
2Mateusz Kaczor2:16.29
3Kamil Karbowiak2:18.25
4Krystian Zalewski2:20.17
5Tomasz Mikulski2:28:18
6Tomasz Janusz2:32:30

W biegu kobiet od początku w prowadzącej grupie mogliśmy obserwować cztery pretendentki do medali Mistrzostw Polski: Annę Bańkowską, Aleksandrę Brzezińską, Izabelę Paszkiewicz oraz Iwonę Bernardelli. Prowadzący peleton minął pierwsze 5 kilometrów w 17.28, czyli tempie każdego kilometra 3:30 min/km (prognoza 2:27 na mecie).

Po godzinie biegu stawka w biegu kobiet mocno się rozciągnęła, a na czoło grupy wyszła Anna Bańkowska, która pierwsze pół dystansu pokonała w 1:14.05. Sześć sekund za nią podążała Aleksandra Brzezińska, a ponad minutę straty miała już Iwona Bernardelli. Na 30. kilometrze Bańkowska miała już ponad pół minuty przewagi nad Brzezińską, jednak kiedy zawodniczki miały już za sobą 2 godziny biegu Bańkowska zderzyła się z potężnym kryzysem. Na czoło biegu wysunęła się trenowana przez Błażeja Brzezińskiego zawodniczka, która dobiegła do mety jako najlepsza maratonka w Polsce w 2024 roku. Medale mistrzostw Polski otrzymały jeszcze Emilia Mazek oraz Anna Bańkowska.

Wyniki 12. DOZ Maratonu Łódź (kobiety)

MiejsceZawodnikCzas
1Aleksandra Brzezińska2:34.25
2Emilia Mazek2:36.07
3Anna Bańkowska2:36.33
4Iwona Bernardelli2:39.20
5Martyna Wychowałek2:45.28
6Joanna Konopko2:51.20

W kontekście wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Paryża nikt z zawodników nie wypełnił dzisiaj minimów kwalifikacyjnych, więc zawodnicy muszą czekać na punkty do rankingu oraz na decyzje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który zapowiadał, że do Paryża pojedzie mistrz i mistrzyni Polski w maratonie.

Wyniki biegu

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
226 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
19 dni temu

Amatorzy a nie biegacze!!!

Cezary
Cezary
19 dni temu
Reply to  Maciej

Nic dodać nic ująć,wyniki mężczyzn na poziomie elity światowej kobiet a kobiet ….Przepaść…..Mistrzowie Wunderteamu przewracają się w grobie…

Dżuma
Dżuma
19 dni temu
Reply to  Maciej

To pobiegnij jak oni =)

Radek
Radek
19 dni temu
Reply to  Dżuma

Tak może napisać tylko ktoś, kto ma iloczyn, a nie illoraz inteligencji… Argument, że hej…

Czipczirczir
Czipczirczir
18 dni temu
Reply to  Radek

Noo nie bo skoro amatorzy mogą to wez sie za to! Bedziesz pewnie jeszcze lepszy. Nawet z 3 wyjazdami do Kenii, błąd jest szkolenia i struktur. Potencjał mamy jaki mamy

Sebastian
Sebastian
18 dni temu
Reply to  Dżuma

Dokładnie. Złam 3 godziny to postawie Ci piwo.

tomasz
tomasz
19 dni temu
Reply to  Maciej

Masz trochę racji bo 5zawodnik Open jest amatorem 🤣🙋 Mogę powiedzieć tylko tyle że serio były warunki ciężkie.Może temperatura nie była 30stopniowa ale 20stopni i palące słońce oraz wiatr utrudniał i składał biegaczy 😉Zanim powiesz że amatorzy to weź sam się przygotuj i pobiegnij wynik w takich warunkach 🤣

Lejo
Lejo
19 dni temu
Reply to  tomasz

Tomek, 2:28 solo w takich warunkach jak 2:22-2:23 w idealnym biegu typu Walencja. Jesteś w scislym topie amatorow w Polsce, pokazales to dziś.

Beti
Beti
19 dni temu
Reply to  Lejo

Oj tak. Kwestia czasu jak zrobi rozreklamowanego FalkowskiEGO. Trzymam za to kciuki! <3

Barch
Barch
19 dni temu
Reply to  Beti

A najpierw jeszcze Warszawskiego. To już pewne niebawem.

Kamil
Kamil
18 dni temu
Reply to  Beti

Jakie musisz mieć smutne życie kobieto. Szkoda mi takich, sfrustrowanych osób jednak.

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  Kamil

Bartek, chociaż się podpisz normalnie a nie spod fejora piszesz

Kamil
Kamil
15 dni temu
Reply to  Dawid

To nie Bartek. Nasze polskie babki grzeją Ciebie na zawodach i nic już nie pomoże. Nawet dowartościowanie głupim komentarzem.

Nuno q
Nuno q
18 dni temu
Reply to  Maciej

Do tego wtopa bo Brzezińska uzyskała nieregulaminową pomoc od zająca (podał jej gąbkę co jest zabronione w regulaminie MP) i poszło to na transmisji….także będą dyskwalifikacje i roszady na pierwszych miejscach

Beti
Beti
18 dni temu
Reply to  Nuno q

Nie będą, bo chcą ją na I bo jako jedyna z rankingu ma szansę bo ma już dużo punktów, tamte dwie szans nie mają

Paweł
Paweł
18 dni temu
Reply to  Beti

W biegach rangi mistrzowskiej nie ma że nie chcą. Po to są regulaminy. Rozumiem że jakby sobie hulajnoga podjechała to to też napiszesz ze nie chcą bo ma punkty…. To takie samo złamanie zasad. Będzie protest i będzie dyskwalifikacja

Kamil
Kamil
18 dni temu
Reply to  Paweł

Ta babka – Beti chciała zabłysnąć komentarzem. Po to są zasady, żeby ich przestrzegać.

Kamil
Kamil
18 dni temu
Reply to  Beti

Czyli dopuszczasz oszustwa byle w drodze do Igrzysk. Słabe to. Warto użyć mózgu…

Dorota
Dorota
19 dni temu

Gdzie te zapowiadane minima? Pisało się prawdę jak to będzie i by Ania zeszła na ziemię, a wy prawdę w komentarzach kasowaliscie, heheh

Warszawiak
Warszawiak
19 dni temu
Reply to  Dorota

Balonik pompowany pękł i powiedzą ze ledwo 20 stopni średnio im przeszkodziło. Nie dziwię się ze pzla jakie one jest ma alergie na maraton. Jak babki na olimpiadzie zaczną na życiówki i skończą jak amatorki to pzla na zawsze wyleczy się z finansowania amatorów.
Dodam też, że nie ma obecnie trenerów do maratonu w Polsce. Możliwe że materiał coraz słabszy …

Szymon
Szymon
19 dni temu

Abstrahując od poziomu, więcej kibiców jest na deszczowym Parkrunie w Irlandzkiej wiosce niż na mistrzostwach polski. To musi być bardzo przykre

Borek
Borek
19 dni temu
Reply to  Szymon

Nie gadaj, na ig w relacjach widać sporo, że ledwo się dopychali by start kręcić.

Dawid
Dawid
18 dni temu
Reply to  Szymon

Ludzi mało,bo Retkinia ma dosyć zamykania połowy osiedla i objazdów i tak jest co rok,jakby nie mogli biegać na obrzeżach Łodzi, zamiast na terenie największego osiedla.

Marian
Marian
19 dni temu

Nie bójmy się tego napisać.
To jest ku*** DRAMAT!
I oni płaczą, że nie dostają obozów, pieniędzy? Za co? Zwyciężczyni z Hamburga z dnia dzisiejszego byłaby TRZECIA wśród mężczyzn w Łodzi.

dziki_rysio_997
dziki_rysio_997
19 dni temu
Reply to  Marian

Takie gadanie. A ona biegła w Łodzi, w dokładnie tych samych warunkach czy w Hamburgu z połówką w 1:09:44?

Czasy z Łodzi są słabe, jasne. Ale chłopaki zaczęli bieg na dużo lepsze wyniki pomimo warunków. Zaryzykowali i zgonowali. Jeden z możliwych i bardzo prawdopodobnych scenariuszy.

Marian
Marian
19 dni temu

Zaryzykowali? Nie żartuj. Kamil jeden z drugim to już na 5km odstawali od prowadzących, a pierwsze 5-10km to było po ~3:05 więc na 2:10. Oni już byli kilkanaście sekund za prowadzącymi więc realnie od początku biegli na 2:12-2:14. Widziałem na żywo cały przebieg krążąc rowerem po trasie. Tylko Mateusz i Krystian chcieli coś pobiec. Adam od początku „biegł swoje”jakby nastawiony nie na wynik tylko na miejsce. Żadnego ryzyka tu nikt nie podjął.

Gambit
Gambit
19 dni temu
Reply to  Marian

Najpierw sie sieje czy zbiera żniwa??
Jaka jest kolejnosc? Sztuka jest dobrze posyłać pieniadze na tych co warto.
W pzla tylko wynik jest brany pod uwage a nie perspektywa i cykl szkolenia

Kamil
Kamil
18 dni temu
Reply to  Marian

Warunki warunkom nie równe. Trasa w Łodzi ciężka, długie podbiegi i dodaj do tego mocny wiatr non stop. A ciepło też nie pomagało.

Beti
Beti
19 dni temu

I co? Amatorka Mazek druga, bez żadnej Kenii. A Ania tak zapowiadała minimum. I co nadal wierzy w IO? Za 4 lata, minimum będzie wymagalo jeszcze lepszego czasu, z jej poziomem nawet magiczne substancje nie pozwolilyby sie zblizyc do minimum. Czas przestac sie łudzić i zapisywac sie już na biegi do Bielska, Kleosina, Sokółki, Tykocina czy innych Moniek i poprawiac sobie morale grzmocac amatorow.

Michał
Michał
19 dni temu
Reply to  Beti

Brawo dla Emili pokazała że w PL też można się przygotować

Marcin
Marcin
19 dni temu
Reply to  Michał

I to jeszcze pracując zawodowo👏

Kawa
Kawa
19 dni temu
Reply to  Beti

Wnioski
1. Maraton powinien startować o 8:00 jezeli w pl i kwietniu
2. Popularyzacja w pl zbyt mała, mało kibiców na trasie.
3. Trasa powinna byc po płaskim asfalcie
4. Najpierw trzeba inwestowac (pzla) zeby zbierac żniwa.
5. Blok szkoleniowy do wymiany w PZLA
6. Nie hejtujcie sportowców którym niewyszło, nikt na tym nie zyskuje.
7. Wasze posty w duzym stopniu podszyte są fałszywym dobrem stanu polskich biegów długich.
8. Jest duzo mlodych biegaczek z potencjałem jeszcze pokaza na co je stać.

P.s Ania mogła to dobrze ujechać gdyby miała peacemakera. W sensie wygrać, czas nie był by super.
Mysle ze kazdy by próbował i wierzył w siebie gdyby miał taką oststnią szanse. Nie udało się trudno taki sport. Mysle ze zostawiła tam duzo zdrowia.

Beti
Beti
19 dni temu
Reply to  Kawa

Przeciez Ania miała pacemakera, ciemnoskorego.

Czipczirczir
Czipczirczir
18 dni temu
Reply to  Beti

do którego km?

Gambit
Gambit
19 dni temu
Reply to  Beti

Kenia to nie jest jakas gwarancja wyniku. Tam trzeba umiec trenowac!!!!

Beti
Beti
19 dni temu
Reply to  Beti

Brawa dla pięknowłosej Emilki! 🙂

Kamil
Kamil
18 dni temu
Reply to  Beti

Ma Ciebie dziewczyna pytać o zgodę gdzie ma biegać? Każdy ma prawo robić co chce. Zacznij trenować paniusia i za kilkanaście lat może coś wygrasz. A nie siedzieć na internecie, włóż trochę wysiłku fizycznego i może głowa lepiej zacznie pracować, bo teraz coś szwankuje.

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Beti

Tak na poważnie? Amator to super, a zawodnik/zawodniczka zawodowy, to już słabo, nawet jeśli mówi otwarcie w co celuje?

Swoją drogą ile Emilia Mazek pobiegalą rok temu w Łodzi?

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  Anonim

No chyba jest znaczna różnica jak taki sam wynik a nawet ciut lepszy robi pracująca normalnie Emilią bez obozów w Kenii amatorka, a Bankowska co łącznie była 2 mies w Kenii z top trenerem, nie pracuje, a biega kiedy chce w wojsku.

Anonim
Anonim
16 dni temu
Reply to  Dawid

Gdyby patrzeć pod względem sportowym, to wynik jest wynikiem. Różnica ok 30 sekund na mecie. Myślę, że w Rzymie, czy Paryżu nikt nie będzie rozdawał medali za to jak ktoś sie przygotowywał.
Ale rozumiem, że bliższa biegaczom może być zawodniczka, która ma zbliżone życie (pracuje na codzień podobnie do przecietnego Kowalskiego – choć może obecnie już na część etatu?).

Jeśli jest potencjał u Emili, to może kiedyś zaryzykuje spróbować przejść na zawodostwo i zdobędzie jeszcze lepsze wyniki?

Apropo obozów, to byli tacy, którzy do Kenii jeździli i poźniej medali z tego nie było – nawet na MP… Kenia/oboz, to nie jest zawsze gwarancja sukcesu (ale potencjalnie większe możliwości w treningu).

bizarro
bizarro
19 dni temu

no to pobiegali – w totalnej betonozie, w totalnej lampie. jak można się dziwić, ze wyniki jakie były takie były, skoro ja siedząc w domu przed TV, z zasłoniętymi oknami czułem, że jest mi gorąco.
Kto w PZLA odpowiada za wybór miejsca rozgrywania MP w takim terminie? Data wyborów samorządowych była znana już bardzo dawno temu.
Fajnie, że była transmisja, ale dobór komentatorów tragiczny. Zero pojęcia o tym kto biegnie, kto prowadzi, zasadach kwalifikacji na igrzyska. Miałem wrażenie, że oglądam inny bieg niż panowie w studiu.
Po godzinie musiałem wyciszyć, bo już nie mogłem słuchać tego p*******ia pana Skarżyńskiego, który maratońsko, treningowo i mentalnie się zatrzymał na latach 80tych.

Last edited 19 dni temu by bizarro
dziki_rysio_997
dziki_rysio_997
19 dni temu
Reply to  bizarro

Też bym powiedział, że gorący dzień o tej porze roku jest mega prawdopodobny.
Chyba, że celowo PZLA robi MP w takim terminie jako „bieg drugiej szansy” po maratonach zagranicznych, to jeszcze można by było trochę zrozumieć.

Gambit
Gambit
19 dni temu
Reply to  bizarro

Skarżyńaki wiecej opowiadał o sobie niż na temat biegu czy stanu biegów dlugich w pl.

Kazimierz
Kazimierz
18 dni temu
Reply to  bizarro

Skarzyński biegał na MP 2:11 w Łodzi pobiegli 2:13 .I kto tu jest w latach 80-tych?

Stary
Stary
18 dni temu
Reply to  Kazimierz

Nie mówimy tu o wynikach tylko o pitoleniu ja ja ja. Dziennikarsko dno. Biegowo, biorąc pod uwagę brak carbonow, sprzętu, odżywek, hipoksji, obozów psychologów i całego badziewia jakim współczesny sport stoi, to biegał super. Czemu badziewia? Jak ktoś wali 6tyg w Kenii, żyje za pieniądze podatnikow, nie pracuje, obozy za darmo, opieka trenerska, Kenya, Srenya i biega 2:33 na MP jako zawodniczka czy 2:16 to pytam się z czym my tu mamy do czynienia? Ekipa lat 80,90, 2000 zabiłaby tych naszych mistrzów na rozbieganiu.

Mariusz
Mariusz
19 dni temu

Jak mieli taką pogodę i do wyboru tylko Mistrzostwa Polski w Łodzi żeby zdobyć minimum to niech członkowie PZLA sami biegają po minima. Które są ustalane z kosmosu dla kienijczyków etiopczykow i innych którzy dostali obywatelstwa państw EU żeby rypać dla nich medale. Trzeba kupić Kipchoge i za 4 lata dla nas pobiegnie.

Marian
Marian
19 dni temu
Reply to  Mariusz

Minimum to mogło i rok temu już zdobywać. Tu zwyczajnie była ostatnia szansa. Nikt im nie kazał czekać na ten dzień, mogli wcześniej pobiec minimum. Tutaj jedynie plus był taki, że za zdobycie mistrza jest ileś tam punktów więcej do rankingu. Tak czy inaczej i PZLA i zawodnicy prezentują ten sam poziom.

Marcin
Marcin
19 dni temu
Reply to  Marian

To taka nasza narodowa przypadłość sportowa. Wszystko w ostatniej chwili🙈

Barch
Barch
19 dni temu
Reply to  Mariusz

Jak z kosmosu? Jakoś Brzezińskiej brakło tylko 31 sekund w Walencji, Mach zrobiła jakoś, a Lisowska o dobrze ponad minutę. A wszystkie są białe.

Dorota
Dorota
19 dni temu

Było wiadome, że wygra Brzezińska, ale wiadomo tylko na miejsce. A co z Izą? Przecież Iza 2:27 kiedyś biegała, to co teraz z nią?

Beti
Beti
19 dni temu
Reply to  Dorota

Wlasnie co z Iza? Powinna byc I lub II.

...
...
18 dni temu
Reply to  Beti

to ta co chce medal za nieukończony bieg na mistrzostwach! Więc tutaj tylko się pojawiła i dostała za to startowe 🙂

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  Dorota

No właśnie. Taka bogata ta Izka że gardzi 5-7 tysiącami? Tyle by miała za dobiegniecie.

Borek
Borek
19 dni temu

Przecież Katarzyna Jankowska biegła kiedyś w debiucie 2:27:06. To gdzie ona? Rozgromiłaby te. Przecież to jest lepiej niż minimum. To ona jest top Podlasia, nie A.

Gambit
Gambit
19 dni temu
Reply to  Borek

Ch*ja tam jest. Niech sie odbuduje najpierw. Jestes tak dobry jak taoj ostatni bieg. A ostatnio scykała sie w polmaratonie i to samo na 10000m kalkulator w glowie ze szans nia miała

BiegowyBiegacz
BiegowyBiegacz
19 dni temu
Reply to  Gambit

Ale co z nią? Zwykle po dziecku kobietom mega idzie, życiówki się sypia a tu? Może niepotrzebnie dziecko jak miała jeszcze czas, a było nie odpuszczać IO.

I zamiast dziś wygrywać i minimum zdobywać, to wczoraj wygrywała podrzędny bieg pod Białymstokiem z czasem 18 cos.

Sławcio
Sławcio
19 dni temu
Reply to  Borek

Katarzyna dochodzi do siebie po porodzie. Wczoraj biegała w Łapach 5k coś około 18min było, a dziś Mońki 10K z czasem 00:36:12.81.

Marcin
Marcin
19 dni temu
Reply to  Sławcio

To już z niej nic nie będzie, z takimi wynikami to można setki amatorek znaleźć na ig. Przykre ale jej czas minął. Zrujnowala taki potencjał. Taki debiut zdarza się mega rzadko

Lukas
Lukas
19 dni temu

Szacunek – 3 maraton w przeciągu 6 miesięcy. To nie pomaga a i aura do dupy na maraton. Wiadomo po co przyjechali – po tytuł i punkty za niego. Reszta nieważna.

...
...
19 dni temu
Reply to  Lukas

i łatwe pieniądze w mistrzostwach PZLA… w całych zawodach wystartowało podobno niecąłe 30 Polakow!!

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  ...

Akurat na MP, to powinny być pieniądze, a nie kalendarze 😉

Czy były łatwe? Nie jestem przekonany, może łatwiejsze dla osób, które nie pobiegły na wynik… tylko zachowawczo.

Czarek
Czarek
19 dni temu

Bieg w środku miasta w spalinach i smogu- samo zdrowie. Zamknąć pół miasta w handlową niedzielę mógł wymyślić tylko mistrz i telektu.

Adam
Adam
19 dni temu
Reply to  Czarek

No tak bo jakiś Baran jeden dzień bez auta i sklepu nie może przeżyć. 🙃 chociaż mniej spalin jak w domu posiedziałes.

Michał
Michał
18 dni temu
Reply to  Czarek

To jest bieganie.pl. Na onet uciekaj z takim komentarzem.

Warszawiak
Warszawiak
19 dni temu

Fantastyczne wyniki jak na kobiety.

Warszawiak
Warszawiak
19 dni temu

Krystian Zalewski na każdym maratonie przegrałby z babeczką. Może czas zmienić dyscyplinę np. Na biegi górskie?

Warszawiak
Warszawiak
19 dni temu

Ciekawe co na to Rolbiecki najlepszy trener w Polsce. Przynajmniej znafca.

Kamson
Kamson
19 dni temu
Reply to  Warszawiak

Rolba klepie sie z Szałachem i Kostrzebą po pleckach.
Od Kostrzeby nikt nic nie biega. Po 3 dobry startach zaczal byc uwazany za trenerskiego Boga a co wyszło?
Topka Beata nic nie biega
Zalewski ktorys bieg z rzedu dno
Rozmys kontuzja
Machowa średnioo
Krolik raz na rok biega jakies dystanse ktorych nikt nie biega
Wielgosz biega w kratke, bardzo daleko od wynikow europejskich.
Proponuje dac tam jeszcze ze 4-5 biegaczy.

Beti
Beti
19 dni temu
Reply to  Kamson

Jaka Beata?

lolek
lolek
17 dni temu
Reply to  Beti
Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  lolek

Uuuu fajna lala <33

Warszawiak
Warszawiak
18 dni temu
Reply to  Kamson

Wódka się leję na obozach 🤣

Karol
Karol
19 dni temu

W ramach wyjaśnień – bieg początkowo był zapowiadany na 7 kwietnia, czyli 3 tygodnie wcześniej. Niemniej z racji wyborów samorządowych (których daty były ogłoszone już po fakcie zapowiedzi maratonu), bieg nie mógł się odbyć ani 7 ani 22 kwietnia. Czemu nie 14 kwietnia? Bo na ten termin Atlas Arena była już wynajęta na inny event. Został ten nieszczęsny 28 kwietnia.

Każdy kto dziś biegł, wiedział że to nie pogoda na życiówki i trasa weryfikowała zapędy wielu osób. Ciepło to jedno (do którego nie było kiedy nawyknąć, gdy ostatnio były nawet przymrozki w nocy) – ale walka z wiatrem, to dawało popalić.

Czy można było go zacząć o 8 a nie o 9? Pewnie tak, ale to już pretensje do organizatorów.

Tomek
Tomek
19 dni temu
Reply to  Karol

Szczerze to ten 14 kwietnia też by nie ratował. Akurat tamten i ten weekend przyszła lampa.

Berek
Berek
19 dni temu
Reply to  Karol

Ciepło? A to nie wystarczy przynajmniej biegać na bieżni na siłowni? Amator Patryk Rosiński pobiegł ostatnio w Berlinie 1:12 (w to celował), gdzie choćby FalkowskiEGO poskładało, a biegał całą zimę „gotując się na siłowni”.

Sochers
Sochers
19 dni temu
Reply to  Karol

8 rano raczej niewiele by pomogła, 8.30 już była lampa a ja się w cieniu chowałem.

Barch
Barch
19 dni temu
Reply to  Sochers

A co za problem robic te biegi wieczorem, większość ludzi woli biegać lepiej wieczorem – lepsze wyniki i tetno. Pokazuje to zainteresowanie półmaratonem praskim i wrocławskim.

Dolnoślązak
Dolnoślązak
18 dni temu
Reply to  Barch

Na nocnym we Wrocławiu to zainteresowanie było krzakami okolicznymi bo wodę do kubeczków lali brudnymi łapami bez rękawiczek z misek do których ludzie wrzucali gąbki… Woda była z hydrantów. Takiego rzygania często nie uświadczysz…. Pamiętam dobrze. Także tętno raczej nie było lepsze

George
George
18 dni temu
Reply to  Dolnoślązak

Można mieć swoje picie, zresztą na połówce zwłaszcza wieczornej to można nie pić. Albo zawsze można mieć swoje izo/wodę tak samo jak się żele ma.

Dolnoślązak
Dolnoślązak
18 dni temu
Reply to  George

Było 29st. Asfalt oddawał żar do 2 nad ranem. Nie wiem na jakie czasy ty biegasz i może jesteś z Afryki to nie pijesz na polowkach. A, czekaj czarni też piją na polowkach. Druga sprawa, po to płacisz za bieg żeby mieć zapewniona opiekę medyczną, zmierzona trasę i to co gwarantuje org w regulaminie. Tam gearantowal wodę (pitna, nie z misek po których były problemy). Ale masz rację, zawsze można przyjechać ze swoim Izo, a jak się oznaczenia km nie zgadzają to zmierzyć i mamalować swoje…. Nie pisz już nic

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  Dolnoślązak

Ja biegam 1:18 połówkę I potrafię bez picia tylko żele. A jak juz wolę swoje małe bo punkty daleko od siebie

Zbigniew
Zbigniew
19 dni temu

Powiem tak . Pogoda dzisiaj nie sprzyjała maratończykom ! Ale trasa też nie sprzyjała, bo każdy widział w transmisji, że jest zbyt dużo podbiegów i ostrych zakrętów. Są w Polsce lepsze trasy na bicie rekordów. W tych warunkach próby atakowania minimum olimpijskiego były szaleństwem. Z drugiej strony biegacze dali z siebie wszystko, tego jestem pewien. Po prostu nie stać ich na więcej , ale szacun za ich morderczy wysiłek. Najgorszy w tym był komentarz byłego maratończyka Skarżyńskiego. Ciągle tylko ja i ja. Ile to ja zarobiłem, ile samochodów wygrałem, jaki to jestem doskonały ! To żenujący spektakl na poziomie przedszkola !!! Ze ten człowiek ma małe pojęcie o maratonie udowodnił, próbując przekonać wszystkich, że zwycięzca zrobi na pewno poniżej 2:12, podczas gdy dziennikarz realnie ocenił, że wynik będzie ok. 2:15. Rację miał dziennikarz. Gratulacje należą się Nowickiemu za zwycięstwo i znakomitą taktykę i dyscyplinę ! Zasłużył na wyjazd do Paryża !!!!!

...
...
19 dni temu
Reply to  Zbigniew

w wywiadze mówili, ze jakoś 79 wynik obecnie na swiecie to czas poniżej 2:05, gdzie wiekszosc to Afryka

Marian
Marian
19 dni temu
Reply to  ...

Masz rację. Tyle, że do rankingu na wyjazd jest branych po maksymalnie 3 zawodników z jednego kraju. 79 wynik na świecie może być poniżej 2:05. Ale 79 wynik w rankingu jest raczej słabszy.

Last edited 19 dni temu by Marian
Warszawiak
Warszawiak
18 dni temu
Reply to  Zbigniew

Wiec nagrody były pod publikę bo organizator wiedział, że ich nie wypłaci w całości. A no ..

NoWay
NoWay
19 dni temu

Ważne że zawodnicy i działacze zadowoleni z siebie.

Warszawiak
Warszawiak
18 dni temu
Reply to  NoWay

Najbardziej organizator bo zaoszczędził.

Bogda
Bogda
19 dni temu

Jejku, ale ta Ola jest śliczna – tą figura, twarz, włosy, uśmiech. Polska miss biegów. Cudna. Wspaniale że wygrała! Nie tylko miss, ale i najszybsza Polka w maratonie.

Lejo
Lejo
19 dni temu
Reply to  Bogda

Pani Anna jeszcze lepsza – cudowna blondyneczka.

Bartek
Bartek
19 dni temu
Reply to  Lejo

Oj nie, Oleńka naj. Jej mąż to szczęściarz, Ania taka trochę przaśna, ale w końcu z Podlasia. No ale są gorsze jak Iza choćby.

Lejo
Lejo
19 dni temu
Reply to  Bartek

Dziecinne takie porownania.. 😉

Marek
Marek
19 dni temu

Ojej, Kaczor już się wypalił. Szybko. A taka była rewelacja.

Lejo
Lejo
19 dni temu
Reply to  Marek

Kaczy pobiegl 1;02 polowke, ma papiery na mocne bieganie.

Beti
Beti
19 dni temu
Reply to  Lejo

Jedna jaskołka wiosny nie czyni. I wiadomo coś ze tam na pewno nie było szprycy?

Kamil
Kamil
18 dni temu
Reply to  Beti

Wystarczy pomyśleć przed dodaniem komentarza. Myślenie nie boli.

Łukasz
Łukasz
15 dni temu
Reply to  Beti

Dno i warstwa mułu ten komentarz.

Lanz
Lanz
19 dni temu
Reply to  Marek

Na razie wygląda na to, że biega mu się dobrze tylko w idealnych warunkach, w biegu na 10km zszedł z bieżni, tutaj był faworytem, ale osłabł i słaby czas.

Last edited 19 dni temu by Lanz
Marek
Marek
19 dni temu

W biegach długich kobiet już jedyną nadzieją chyba jest tylko Sabina Jarząbek. Wierzę, że na IO za 4 lata ją zobaczymy

Błażej
Błażej
19 dni temu

Oleńka jest taka śliczna, pracowita, a do tego najszybsza! Jest niesamowita. Nie te, to na pewno następne Igrzyska będą z jej udziałem. <3

Lejo
Lejo
19 dni temu
Reply to  Błażej

Ania, Ania, Ania

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  Lejo

Ania, skoncz zakładać fejki, bo każdy wie żeś przaśna

Marcin
Marcin
19 dni temu

A gdzie Falkowski, Warszawski i ten nowy gwiazdor Kamieniarz? Przecież to elyty

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Marcin

Można byłoby zrobić MP na 10km w Poznaniu na Rekordowej Dziesiątce i wtedy będzie więcej osób biegało w MP.

Trasa korzystna. Termin dający szanse na optymalna temperaturę. I wtedy byłby przegląd poziomu amatorów, pro-amatorów i zawodowców w Polsce.

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  Marcin

Obsrani siedzą na ig. Zwłaszcza Falkowski, kreuje się na nr 1 w Polsce i amatorzy wierzą, że on naj, a tak naprawdę ci naj trenują w ciszy jak np. Pan Rogiewicz.

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  Marcin

Siedzą obs.rani w domu. Falkowski wmawia ludziom, że jest nr 1. Hehe. A w rzeczywistości jest daleko.

Bartek
Bartek
19 dni temu

Już za 4 lata, już za 4 lata na IO w maratonie zobaczymy z Polski biegowego brata….

FRANEK
FRANEK
19 dni temu

Co to za noname’ki na piątym i szóstym miejscu? Serio poziom polskich biegów to takie dno? Te dwa wyniki to kpina. Było skończyć listę na 3 miejsach.

Beti
Beti
19 dni temu
Reply to  FRANEK

Bo Ewy Jagielskiej nie było.

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  FRANEK

Też nie znam. Skandal to

Łukasz
Łukasz
15 dni temu
Reply to  Dawid

Skandal to ten komentarz. Wybiegały to i należy się.

Łukasz
Łukasz
15 dni temu
Reply to  Dawid

Skandal to ten komentarz. Wybiegały to i mają. Ewa nie biega tam gdzie pojawiają się lepsze rywalki. To myślenie o kasie, ile może zarobić itp

prawnik
prawnik
19 dni temu

Jakim cudem Brzeziński i Mazek nie zostały zdyskwalifikowane przez sędziów, skoro to niby były mistrzostwa Polski i mieli tak ostro pilnować, żeby nie było wałków jak co roku?

Lutek
Lutek
19 dni temu
Reply to  prawnik

Czekamy na protest. Bo jeśli to tak pozostanie to dno i wodorosty a nie Mistrzostwa Polski

Barch
Barch
19 dni temu
Reply to  prawnik

A za co mazek niby?

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  prawnik

A co zrobiła złego Aleksandra Brzezińska?

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  prawnik

A Brzezińska za co?

Rex
Rex
18 dni temu
Reply to  Anonim

Otrzymała nieregulaminową pomoc od zająca. Podał jej gąbkę podczas biegu co jest złamaniem regulaminu MP i za to jest dyskwalifikacja. Jest to traktowane na równi ze skracaniem trasy, pomocy przez pace’a czy dopingiem

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Rex

A jest coś o polewaniu wodą z kubka? Bo to miało miejsce na trasie.

W regualminie PZLA nic nie znalazłem o zasadach rywalizacji (raczej tylkoo warunkach uczestnictwa, dopuszczonym obuwiu itp.)

Znalazłem natomiast w regulaminie (link) samego DOZ Lódż Maraton punkty 32-36. Tylko kto jest osobą postronną? kibic? inny zawodnik? Czy pokazał jakiś sędzia na trasie kartkę?

32. Pomoc Uczestnikowi udzielona w trakcie biegu przez osobę postronną na całej długości trasy (włącznie z punktami bufetowymi) jest niedozwolona i będzie skutkowała dyskwalifikacją.

33.Na trasie biegu oprócz Uczestników z numerami startowymi mogą znajdować się tylko i wyłącznie osoby wyznaczone przez Organizatora poruszające się samochodami, rowerami lub pieszo odpowiednio oznaczone i posiadające identyfikator.

34. Zabrania się poruszania na całej długości trasy osób na rowerach, hulajnogach i innych sprzętach lokomocyjnych nie posiadających zgody Organizatora.

35. Zawodnik obok którego będzie jechała osoba postronna na rowerze, hulajnodze lub innym sprzęcie lokomocyjnym będzie zdyskwalifikowany przez sędziego. Dyskwalifikacja jest nadana przez sędziego zawodów przez pokazanie dyskwalifikowanemu zawodnikowi czerwonej kartki i przekazaniu informacji o przyczynie dyskwalifikacji. Ostateczną dyskwalifikację musi poprzedzić ostrzeżenie przekazane przez sędziego zawodów danemu zawodnikowi przez pokazanie żółtej kartki i podanie ustne przyczyny ostrzeżenia.

36. Po dyskwalifikacji zawodnik jest zobowiązany do zejścia z trasy.

Coś dużo emocji wzbudził komentarz apropo domnienanego podania gąbki na trasie.

Widziałem
Widziałem
18 dni temu
Reply to  Anonim

Gość wziął za nią wodę po czym ją polał. Wzięła sama? Zmieniła rytm biegu? Wykonała wysiłek? Nie, wysiłek wykonał zająć czyli stworzył sytuację gdzie nie musiała zbiegać, brać i tracic rytmu oddechu i sił. To jest niedozwolona pomoc właśnie

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Widziałem

Wzięła sama dwa razy na tym samym punckie. Jedno do picia drugie do polania.
Ale zając zabrał 3 kubki polal siebie i z 2 kubkow zawodniczkę.

Runnereczka
Runnereczka
19 dni temu

Dziwne że Lisowska nie przyszła tu po mega łatwą kasę. Wygrałaby biegnąc mocniejsze Bc2. Nie pojmuję tego.

Lejo
Lejo
19 dni temu
Reply to  Runnereczka

raczej tez by zaczela mocno i potem odciecie, moze nie tak ostre, ale przeciez p.Lisowska ma przygotowanie do Paryża w Kenii…

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Runnereczka

Może celuje w najważniejsze zawody europejskie i międzynarodowe w aktualnym roku?

Jurek
Jurek
19 dni temu

Wynik i wygrana Brzezińskiej najprawdopodobniej będzie anulowany, bo biegnący z nią zając podał jej gąbkę co można zobaczyć na transmisji . Przepisy jasno mówią że podawanie czegokolwiek zawodnikowi jest równoznaczne z dyskwalifikacją. I tak Emilia Mazek zostanie Mistrzynią Polski. Przepisy są jednoznaczne, także czekamy na protest

...
...
19 dni temu
Reply to  Jurek

w ktorej minucie transmisji ta gąbka?

Jurek
Jurek
19 dni temu
Reply to  ...

Relacja na YouTube. Czas : 2:26:42s biegu. Komentator mówi ależ Ola ma wsparcie od pacea. Skarżyński, oj ja nie wiem czy taka pomoc jest dozwolona… Nie jest zapisy są jasne potem jest jeszcze rozmowa żeby z tego problemów nie było…

...
...
19 dni temu
Reply to  Jurek

No fakt, 2:43:33 nagrania na Youtube.. podejrzane zachowanie

Jurek
Jurek
19 dni temu
Reply to  ...

Będzie dsq. To jest złamanie regulaminu niestety.

...
...
19 dni temu
Reply to  Jurek

No tak, to jasna powinna być decyzja ~ DSQ.

Beti
Beti
19 dni temu
Reply to  ...

E bez przesady. Co komu gąbka przeszkadza. Innym pewnie zającowie podawali wode czy cos.

Andrzej
Andrzej
19 dni temu
Reply to  Beti

Ale tutaj jest walka o Mistrzostwo Polski a nie robienie swojego rekordu życiowego.

Jurek
Jurek
19 dni temu
Reply to  Beti

Zapoznaj się z regulaminem Mistrzostw Polski w Maratonie. Podawanie CZEGOKOLWIEK zawodnikowi jest zabronione. Karą jest dyskwalifikacja. Nie ma znaczenia czy to była butelka wody, żel czy gąbka. Takie są zasady.

Kamil
Kamil
18 dni temu
Reply to  Jurek

Beti dopuszcza oszustwa byle w drodze do celu po trupach. Jakbyś jej zaproponował na biegu podwózkę do mety, by skorzystała, jak widać nie widzi w tym nic złego. Brzydzę się taką kobietą.

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  Kamil

Raczej chodziło jej o to że góra nic z tym nie zrobi. Ja nie popieram oszustw ale uważam że góra zamiecie wszystko pod dywan bo tak wygodniej, a im wolno wszystko. Hegemonii.

Łukasz
Łukasz
15 dni temu
Reply to  Dawid

Takimi zagrywkami nigdy nie będzie uczciwie.

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Jurek

A jest coś o polewaniu wodą z kubka? Bo to miało miejsce na trasie.

buj_w_chucie
buj_w_chucie
17 dni temu
Reply to  Jurek

Podawanie przez osoby postronne czyli w domyśle nieuczestniczące w biegu. Czy pacer to osoba postronna czy po prostu inny uczestnik biegu? Na wielu maratonach widać jak zawodniczki przekazują sobie butelki z piciem i nie jest to traktowane jako dyskwalifikacja.

Sudol
Sudol
19 dni temu
Reply to  Beti

Jeśli widziałaś że podawali to trzeba zgłosić. Jeśli jest na relacji tv podaj czas w której minucie i kto. Jak już kogoś szkalujesz to napisz kto komu podawał. Jacy zające? Kto? W przypadku Brzezińskiej jest to nagrane na kamerze i poszło na cały kraj. Aż komentatorzy się skonsternowali. Złamano regulamin. Mazek złoto, Bańkowska srebro, Bernardelli brąz

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Sudol

link https://youtu.be/EsbNtFFmnxw?t=9812
Zając polewa wodą zawodniczkę z kubka (kubków), a nic nie podaje.

Barch
Barch
19 dni temu
Reply to  Jurek

Ale to przecież pejs jej podał. Pejs może być nosiczem. Nie podał jej tego nikt z widowni, także OK.

Jurek
Jurek
19 dni temu
Reply to  Barch

Pace nie może niczego podawać zawodnikowi. Zawodnik pobiera płyny że stolika jak i gąbki itp. Zająć nie może w żaden sposób wspomagać zawodnika. Także przykro mi Barch ale mylisz się. To jest dsq

zgoda
zgoda
19 dni temu
Reply to  Jurek

No to Mazek też DSQ, bo miała „pomagaczy” na trasie ustawionych.

Jurek
Jurek
18 dni temu
Reply to  zgoda

Jeśli tak to Mazek też dsq. Tego nie widziałem na transmisji. Ale jeśli tak było to Pani Mazek też wylot.

Barch
Barch
18 dni temu
Reply to  zgoda

A co jej dawali? I kto?

...
...
18 dni temu
Reply to  Barch

Pewnie piciu jakieś, izo.

Warszawiak
Warszawiak
18 dni temu
Reply to  Jurek

Nie podjudzajcie jak plemię żmijowe.

Paweł
Paweł
19 dni temu

Pisałem wczoraj, że ta trasa nie jest na szybkie bieganie i to się potwierdziło. Bruki, betony, co chwila zakręty.

Lanz
Lanz
19 dni temu

Jak tak dalej pójdzie, to za kilka lat czołowym maratończykiem w Polsce będzie Owca WK xD

Beti
Beti
19 dni temu
Reply to  Lanz

I Guzikowa maratonką albo Jóźwik.

Warszawiak
Warszawiak
18 dni temu
Reply to  Beti

Niech wezmą się więc za trening. Rekordzista świata wywodzi się z 800m. Jednak mozlwie że Jóźwik jest już wypalona.

Henio
Henio
18 dni temu
Reply to  Warszawiak

Ee czemu wypalona? Choć fakt że może wiekowo już za późno na takie przejście. Ale w sumie tym z dziś może dorównać, a takiej Bernardeli z dziś wynik to przebić na pewno

Beti
Beti
19 dni temu

Ktoś wie czemu nie bylo Pani Ewy Jagielskiej? Czemu nie broniła tytułu? Z Ola by ciezko bylo, ale podium mogloby byc. Pani Ewa to niesamowita inspiracja, potęga. Niesamowite jak pracując na etat leje 10 lat mlodsze „pracujace” w wojsku czyli robiace trening w godzinach pracy, a reszta na regenerację. A Pani Ewa jeszcze córkę wychowuje i to chorą. Moja idolka, mega kobieta i z świetnymi wynikami mimo że jest zdecydowanie szybkosciowa a nie wytrzymałosciowa!

fafik
fafik
18 dni temu
Reply to  Beti

pewnie szeroko przez nią reklamowane parówki mocy nie dojechały na czas

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  Beti

Bo przygotowuje się na jesień na łamanie 2:30

Henio
Henio
18 dni temu

Czekamy na ZŁOTY medal w PARYŻU!! <3333 Albo i dwa.

Henio
Henio
18 dni temu

Naszym panom pozostaje zmienić płeć, to teraz modne, może wtedy by mogli się liczyć, chociaż i tak elita światowa kobiet raczej by ich zlala

Fiat
Fiat
18 dni temu

Ej a po co Oli była ta gąbka? Chciała samochód umyć? Pewnie ten na mecie za rekord kraju, heh

George
George
18 dni temu

Dla mnie to kpina że na imprezach takiej rangi kobiety mają zająców. Każda swojego. A czemu faceci tak nie mają? Można było im nająć czarnoskórych, może byłoby minimum xd Dyskryminacja. A kobiety tak gadają że mają źle, a w wielu sferach to mężczyźni są dyskryminowani. Przecież ile to lepiej nie obliczać, nie patrzeć ciągle w zegarek i mieć osłonę od wiatru.

Andrzej
Andrzej
18 dni temu
Reply to  George

Przecież faceci też mieli zająca, nawet dwóch. Czytałeś artykuł?

...
...
18 dni temu
Reply to  Andrzej

Olka miała aż do niemal mety – zając zszedł na 500m przed końcem. W facetów jest najczęściej do 30km, a przecież to właśnie tutaj dopiero by się najbardzie jprzydał – wiec @George ma sporo racji

Andrzej
Andrzej
18 dni temu
Reply to  ...

No tylko na 2:30 to pejsa znajdzie w każdy mieście wojewódzkim po taniości, za przysłowiową flaszkę.
Na 2:10, a tym bardziej 2:08 i to przez cały dystans to pewnie trzeba wywalić tyle ile było hajsu za pierwsze miejsce xd

Dawid
Dawid
17 dni temu
Reply to  Andrzej

Nie było tak że każdy miał swojego jak panie. Takie feministki a bez facetów ani rusz…

Michał
Michał
18 dni temu

Widzę że sporo żółci w komentarzach. Polska…. To dorzucę kamyczek do ogródka. Biegłem towarzyszący 10km i poszedłem oczywiście do Atlas Areny dopingować maratończyków na mecie ale było pustawo i doping zrobiliśmy taki sobie przez to. Ponad 2 tysiące ludzi skończyło ten bieg plus rodziny. Jeżeli my biegający sami siebie nie wspieramy głupim dopingiem to skąd potem zdziwienie że nie wyglądają u nas te biegi uliczne tak wspaniale jak na zachodzie.

Eryk
Eryk
18 dni temu
Reply to  Michał

Na trasie też malo kibicow. Ja stalem w kilku miejscach na 10km i przy trasie maratonu, mocny doping i okrzyki, ktore sam bym chcial uslyszec, gdybym biegl.

Anonim
Anonim
18 dni temu

Po problemach nagłośnonych w Dębnie, to nie sądzę, żeby jakakolwiek zawodowa zawodniczka ryzykowała dyskwalifikacje DSQ.

Narzekacie na komentarz – no ok, macie racje, było bardzo słabo.
Ale z mojej perpektywy np. cenny był komentarz Henryka Szosta, który był raczej najlepiej zoorientowany w temacie tego maratonu z pojawiających się w studiu osób. Wspomniał o rzeczywistym planowanym tempie zajców, o czym nie każdy kibic musiał wiedzieć. Też uciął szybko dyskusje o spekulacji, że drugi zając się nie wywiązuje z zadania.

Natomiast wracając do dyskusji o dyskwalifikacji Aleksandry Brzezińskiej, wskazujecie, że Skarżyński nie nadawał się komentatora ze swoim kometarzem, a właściwie wstawkami historycznymi. To dlaczego ślepo wierzyć w to co mówi na antenie oskarżając jeszcze zawdoniczke i zająca o nieregulaminowa pomoc?

Macie link https://youtu.be/EsbNtFFmnxw?t=9812 i prześledźcie kilka razy w zwolnieniu np. 0.5., to zając polewa wodą zawodniczkę z kubka (kubków), a nic nie podaje 😉 I co teraz powiecie?

Jeśli Skarżyński do wymiany jako kometujący za niski poizom, to co zrobić z komentarzami osób wierzących ślepo w jego słowa?

Last edited 18 dni temu by Anonim
Kamil
Kamil
18 dni temu
Reply to  Anonim

W Dębnie były dyskwalifikacje? Bo obie panie pomimo tego pobiegły maraton w Tokio. Naznaczonym przyzwala się więcej najwidoczniej.

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Kamil

Nie było dyskwalifikacji, ale było głośno o całej sytuacji.

Kamil
Kamil
18 dni temu
Reply to  Anonim

Ten kto miał pojechać pojechał i tyle w temacie, a że były oszustwa to klapki na oczy i niby nikt nic nie widział i nie słyszał.

Patrze
Patrze
18 dni temu
Reply to  Anonim

Obejrzyj jeszcze raz. Ewidentnie podał. Zobacz w zwolnionym tempie. To jest DYSKW!

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Patrze

Serio? Obejrzałeś w zwolnionym tempie? Bo ja kilka razy sprawdziłem zanim wydałem opinie.

Powiedz mi skąd tą niby gąbkę zabrał?

Bo ja sprawdziłem cały scenariusz, co miał zając w rękach:

Zając tutaj link zabiera ze stolika 3 kubki!
Przekłada pózniej 2 z nich do lewej reki.
Następnie w polewa 1. kubkiem z woda i poźniej jeszcze polewa 2. kubkiem .
A z 3. kubkiem biegnie już dalej i zgniata w prawej ręce.

Patrze
Patrze
18 dni temu
Reply to  Anonim

Faktycznie. Zwracam honor. Puściłem na dużym ekranie w max zwolnieniu. Jest jak piszesz. Pace nie podał ale wylał zawartość kubeczka na zawodniczke. Czy to nie jest nieregulaminowa pomoc na trasie udzielona przez zająca? Przypomnę tylko że każde działanie które wpływa na uczciwość i równość zawodów kwalifikuje się do dsq

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Patrze

Czasem są kurtyny wodne na trasie prawda? Czy to nie jest pomoc z zewnątrz? Też pomoc, efekt podobny.

Niech sędziowe sprawdzą regulaminy, przeanalizują nagranie, wydadzą oficjalny komunikat i będzie po sprawie. Uważam, że tego trzeba się domagać. Oficjalnego stanowiska osób za to odpowiedzialnych.

Patrze
Patrze
18 dni temu
Reply to  Anonim

Kurtyny to inna sprawa. Są dostępne dla wszystkich. Nikt nie zyskuje ponadwymiarowej przewagi. W przeciwieństwie do sytuacji z pace’em

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  Patrze

Na tym polaniu wodą, to raczej dużo sekund nie urwała (sama też mogłaby się polać).

Natomiast, jeśli rzeczywiście jest gdzieś zapis o niedozwolonej pomocy przez polewnie to ok. Bo odebranie od kogoś wody, gąbki, to inna sytuacja: świadomie decydujesz, że zabierasz, albo po prostu nie odbierasz bo wiesz, że jest za to DSQ.

Na żywo zostało skomentowanie, że dostała (czyli świadomie odebrała) gąbkę od zająca, a to przecież nieprawda.

Last edited 18 dni temu by Anonim
JanH
JanH
18 dni temu
Reply to  Anonim

Fakt. Nie podał gąbki. Zwrócił się do niej z kubeczkiem. I ją polał wodą. Jednak dalej to jest nieregulaminowa pomoc bo na przykład Bańkowskiej czy Mazek nikt nie polewał biegnąc obok. Czytaj nie udzielał pomocy w schładzaniu organizmu

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  JanH

To takie trochę domyślanie bez znajomości regulaminu (ja też nie znam wszystkich paragrafów), choć część przeczytałem. Ale raczej dotyczy tego, że zając musi biec w tym samym biegu (nie może wbiec np. w połowie trasy). ZAwdonikwi nie wolno np. rozmawiać przez telefon z trenerem (czy przez inne urządzenia otzrymywaĆ komunikatów). Ale można rozmawiać jeśli stoi np. przy trasie biegu itp
Tak sobie myślę, jeśli Mazek i Bańkowska nie były polewane, to wcale jeszce nie jest dowód, że dla Brzezińskiej należy się dsq. Można byłoby np.rywala na trasie polać wodą i twierdzić, że był schładzany. Trochę irracjonalny mój przykład, ale możliwy do zrealizowania na biegu.

JanH
JanH
18 dni temu
Reply to  Anonim

Nie zrozumiałeś o co chodzi. Idzie o to że gdy zawodnik biegnie i chce się schłodzić to musi podbiec do stołu i wziąć kubeczek ze stołu SAMODZIELNIE i jak chce się polać wodą też żeby się schodzić podbiega do stołu i bierze kubeczek do połamią się SAMODZIELNIE. Przy tym zmęczeniu na jakim operują zawodnicy jest to wysiłek i to kosztuje utratę rytmu, energii, oddechu. To się ćwiczy. Więc każde zachowanie które powoduje że zawodnik/zawodniczka zyskuje przewagę nad innymi bo nie musi wykonywać dodatkowych ruchów które inni muszą kwalifikuje się na dyskwalifikacje. To były zawody MP a nie bieg w Pcimiu dolnym. Co do Twoich dywagacji że możnaby rywala polać na trasie wodą, tu sytuacja jest inna biegnie z zającem, uczestnikiem biegu i korzysta z JEGO pomocy. Tego nie wybronisz. Może nie był to błąd Oli ale z pewnością błąd zająca którego zakontraktowała… Efekt jest taki że nie że swojej winy otrzymała nieregulaminowe wsparcie. DSQ

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  JanH

Ja zwracam uwagę na dwie rzeczy: nie było podania gąbki. Potwierdzam było polanie wodą. Jeśli za polanie wodą jest DSQ, to ok. Ja po prostu nie jestem tego pewny. Bo nie ma zapisu bespośredniego nie wolno polewać wodą na trasie.

Co innego z podaniem, ktoś Ci podaje i bieżesz kubek do ręki czyli skorzystałeś z pomocy świadomie (masz na to wpływ czy weźwiesz czy nie). A może zając chciał dać Brzezińskiej kubek i ona powiedziała, że nie chce – będąc świadomą, że za to jest DSQ?

Ja tego niewiem. Dopytuję, szukam, sprawdzam. Gdybym sobie nie zadał trudu sprawdzenia, to na pewno dalej byłoby powtarzane, że dostała gąbkę 😉

Nie jestem ani po stronie zawodników, ani przeciwko.

P.S. Realnie, to najwięcej pomocy zając dał po prostu biegnąc przy Brzezińskiej przez cały czas, a nie jakimś chlapnIęciem wody 🙂 Ale jeśli jest na to przepis, to warto o tym uświadamiać i już!

Last edited 18 dni temu by Anonim
JanH
JanH
18 dni temu
Reply to  Anonim

Każda pomoc udzielona zawodnikowi podczas zawodów mistrzowskich powodująca jego przewagę nad innymi uczestnikami jest niedozwolona. W ciepły dzień polewał ją jej pace. Nie musiała zbiegać po kubek, nie musiała wtrącać się z rytmu. Uzyskała niedozwoloną przewagę. Będzie protest jak nic.

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  JanH

Sorry ale będę się czepiał. Zobacz: link. Zawodniczka sama sobie zabrała to co chciała ze stolika.
Więc trochę na wyrost interpretacja, że nie musiała. Zabrała coś ze stolika, a nawet z dwóch ( może odżywka/izo z pierwszego, a później woda?).

Protest będzie, jeśli ktoś złożył (i też jest tylko na to jakiś czas od ukończenia zawodów).

Last edited 18 dni temu by Anonim
JanH
JanH
18 dni temu
Reply to  Anonim

Zawodniczka się sama polała wziętym kubkiem czy polał ją zająć który biegł obok? Jeśli ona wzięła kubeczek podała zającowi i on ją polał to okay. Tak było?

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  JanH

Było tak:
Zając biegł przed zawodniczką i zabrał 3 kubki naraz z woda jedną ręką (przynajmniej wyglądało na wode). A zawodniczka biegnąc za zającem zabrała z pierwszego stolika (bidon?) i zabrała z kolejnego kubek (z wodą) i wylała. Zawodniczka 2 razy zabierała (bo z dwóch stolików)
Pożniej chwilę biegli. Zając miał trzy kubki po zabraniu (z jednego sam skorzyystał). A dwoma (pojedynczo w odstepie) polał zawodniczkę po jakimś czasie od zabrania kubków ze stolika.

Jest wszystko na nagraniu tylko, bez zwolnienia mało wyraźnie widać.

Last edited 18 dni temu by Anonim
JanH
JanH
18 dni temu
Reply to  Anonim

Wszystko się zgadza. Czy zawodniczka sama wzięła ze stolika dwa z tych trzech kubków które miał w rękach zająć. Mówimy o tych którymi ją polał? Jeśli wzięła je sama i polała się sama, nie ma problemu. W innym wypadku to była niedozwolona pomoc.

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  JanH

Czy chodzi w tym wypadku o ten zapis?

„ASSISTANCE not allowed

6.3.6 Receiving physical support from another athlete (other than helping to
recover to a standing position) that assists in making forward progression in
a race.”

Z regulaminu

Technical Rules

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.worldathletics.org/download/download%3Ffilename%3Dfebae412-b673-4523-8321-e1ed092421dc.pdf%26urlslug%3DC2.1%2520-%2520Technical%2520Rules&ved=2ahUKEwiOosmCguiFAxWDQVUIHWjEAU4QFnoECB0QAQ&usg=AOvVaw0ph5_XHomgdnR2jIpf7I9M