góry
22 lipca 2022 Redakcja Bieganie.pl Sport

14 Mistrzostwa Polski Seniorów PZLA w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie


Po raz pierwszy w ramach Gorce Ultra-Trail 5 sierpnia 2022 r. (piątek) odbędą się 14 Mistrzostwa Polski Seniorów PZLA w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie. Start i meta biegu odbędą się w głównej bazie GUT – Ochotnicy Dolnej.

Na starcie GUT 5 km w stylu alpejskim  stanie cała plejada znakomitych polskich “górali”. Na liście zgłoszeń figuruje 40 nazwisk (16 kobiet i 24 mężczyzn). Start potwierdziły takie znakomitości jak: Martyna Kantor, Paulina Tracz, Aleksandra Bazułka, Anna Celińska, Anna Ficner, Karolina Obstój czy Urszula Paprocka oraz Krzysztof Bodurka, Piotr Jaśtal, Sylwester Lepiarz, Andrzej Długosz, Aleksander Badowski, Piotr Biernawski, Dawid Malina czy Daniel Żuchowski. Walka o medale MP zapowiada się naprawdę ekscytująco! Wielu spośród wymienionych biegaczy startowało już w Gorce Ultra-Trail niejednokrotnie na różnych dystansach, tym razem wracają w Gorce, by powalczyć o najwyższe trofea krajowe.

Biegi górskie

Do obserwowania i relacjonowania rywalizacji w 14 MP PZLA w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie zapraszamy przedstawicieli mediów krajowych i regionalnych, sportowych i ogólnoinformacyjnych. Bieg GUT 5 km w Ochotnicy Dolnej będzie znakomitą okazją do nakręcenia ciekawych materiałów filmowych, zrobienia pięknych zdjęć i przeprowadzenia wywiadów z interesującymi ludźmi, jakimi są biegacze górscy.

Zgłoszenia dziennikarzy, operatorów i fotoreporterów zainteresowanych relacjonowaniem imprezy prosimy kierować pod adresem info@runvegan.pl.

Start w Mistrzostwach Polski jest zarezerwowany dla biegaczy z licencjami zawodniczymi PZLA, jednakże zmierzyć siły z najlepszymi będzie mógł każdy, ponieważ na tej samej trasie odbędzie się otwarty dla wszystkich BIEG NA LUBAŃ  – GUT 5. BIEG NA LUBAŃ GUT 5 km jest bowiem biegiem otwartym dla wszystkich, a zapisy do niego zostały przedłużone do końca dnia w piątek 22 lipca.

Zapraszamy na stronę https://b4sportonline.pl/Gorce_Ultra_Trail/.

Tam też można zapisać się jeszcze na wszystkie pozostałe dystanse VII Festiwalu Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2022. Ostatnie wolne miejsca pozostały jeszcze w, nowym w ofercie, Biegu 7 Wież GUT 163 km, GUT 102, GUT 84, GUT 48, GUT 33 (kolejna nowość w Gorcach), GUT 20 Ochotnica Challenge oraz GUT 12.

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt poinformować, że Gorce Ultra-Trail po raz kolejny wybrała Patrycja Bereznowska, multimedalistka i multirekordzistka świata i Europy w biegach długodystansowych 24h i 48h. Choć jej naturalnym środowiskiem biegowym są trasy płaskie, Patrycja regularnie wraca w Gorce, startując w GUT zarówno letnim, jak i zimowym wydaniu imprezy GUT Winter! Tym razem Bereznowska postanowiła podbić trasę nowego gorczańskiego stumilaka – Biegu 7 Wież na dystansie 163 km.

VII Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2022 objęło honorowym patronatem Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Serdecznie zapraszamy w Gorce! 

Kontakt w sprawie akredytacji przy Mistrzostwach Polski: info@runvegan.pl Violetta Domaradzka

Regulamin i zapisy: www.gorceultratrail.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.