Nationale Nederlanden Polmaraton Warszawski 5
17 lutego 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Znamy trasę 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego


Znamy trasę 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, w ramach którego rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Organizator biegu, Fundacja „Maraton Warszawski”, zadbał o sportowy, ale i malowniczy profil wszystkich rozgrywanych biegów. Po 10 latach meta półmaratonu wraca na błonia PGE Narodowego, które zapełnią się tego dnia tysiącami biegaczy.

W tym roku marzenia uczestników o poprawieniu własnej życiówki, a zawodowców o biciu rekordu Polski, stają się bliskie spełnieniu. Wiosna startuje w Warszawie już 24 marca o 11:00.

„Połówka” na rekord

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie biegiem szybkim. Startujemy z mostu Poniatowskiego przy PGE Narodowym. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego docieramy do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta biegniemy w kierunku Żoliborza. Najdłuższa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegamy na drugą stronę Wisły. Finiszować będziemy na błoniach PGE Narodowego, biegnąc w stronę stadionu.

– Zawsze staraliśmy się dbać o aspekt sportowy półmaratonu, oferując uczestnikom biegu możliwość startu na szybkiej i atrakcyjnej sportowo trasie. Zeszłoroczne świetne wyniki dowodzą, że w Warszawie można biegać naprawdę szybko- i nie inaczej będzie w tym roku. Ograniczyliśmy do minimum liczbę podbiegów i zakrętów, nie zapominając rzecz jasna o walorach turystycznych. Zarówno uczestnicy mistrzostw Polski, jak i pozostałych kilkanaście tysięcy biegaczy, będą mogli po raz kolejny przywitać wiosnę na sportowo. – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Zapisy na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

Zapisy na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz towarzyszący mu New Balance Bieg na Piątkę cały czas trwają. Do tej pory na oba dystanse zapisało się blisko 12 tysięcy osób. Biegi wystartują ulicami stolicy 24 marca.

Nationale Nederlanden Polmaraton Warszawski 1
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, www.sportografia.pl; www.nnpolmaratonwarszawski.com

Fundacja „Maraton Warszawski” prowadzi również biegową akcję charytatywną #BiegamDobrze.
W jej ramach możesz zdobyć numer startowy, pomagając potrzebującym. Więcej o inicjatywie znajdziesz na: https://biegamdobrze.pl

Więcej informacji o nadchodzącym biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com
Zapisz się już teraz: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments