Fot Adam Ciereszko 2
11 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Znamy trasę 15. Poznań Półmaratonu


16 kwietnia biegacze będą mieli okazję wyrównać rachunki z trasą Poznań Półmaratonu. Będzie ona taka sama jak w roku 2022, a co za tym idzie, stworzy doskonałą okazję do poprawy życiówek.

Start półmaratonu, zlokalizowany będzie na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy Poznań World Trade Center. Zawodnicy kierować się będą w okolice Stadionu Miejskiego, a następnie w stronę Junikowa, gdzie po nawrocie w okolicach ul. Cmentarnej czekać będzie na nich pierwszy punkt odżywiania. Z Grunwaldu półmaratończycy pobiegną w stronę Górczyna ulicami Jugosłowiańską i Ściegiennego, a dalej Arciszewskiego, gdzie znajdować się będzie drugi punkt odżywiania. Kolejne takie punkty będą rozmieszczone co ok. 5 km.

Następnie przez ulicę Hetmańską, Dolną Wildę, Piastowską oraz Drogę Dębińską biegacze będą zbliżali się do ścisłego centrum miasta. Trasa w Śródmieściu poprowadzi przez Garbary, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta. Od Motu Teatralnego pozostanie do mety niecałe 500m. Finisz 15. Poznań Półmaratonu, usytuowany będzie na Placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Rekordy trasy Półmaratonu należą w kategorii mężczyzn do Mohameda Esa 00:59:32, a w kategorii kobiet do Karoliny Nadolskiej 1:09:18 (rekord Polski w Półmaratonie).

Do końca lutego obowiązuje niższa opłata startowa. Zapisy na 15. Półmaraton Poznański odbywają się pod adresem: halfmarathon.poznan.pl. Aktualnie jest już ponad 5500 zapisanych zawodników.

trasa 15 poznań półmaraton

Możliwość komentowania została wyłączona.