wings
16 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Zapisy na Wings for Life w Poznaniu zakończone. Dla spóźnialskich został bieg z aplikacją


Dziesiąta edycja Wings for Life okazała się bardzo wyczekiwana. 8000 pakietów startowych rozeszło się błyskawicznie w ciągu kilku godzin. Szczęśliwcy będą mogli stanąć na starcie w Poznaniu już 7 maja 2023, uciekając przed autem prowadzonym przez Adama Małysza.

Dla chętnych uczestniczyć w Wings for Life pozostał bieg z aplikacją. W ubiegłym roku było 13 Biegów z Aplikacją w różnych rejonach kraju. W jubileuszowej edycji na pewno odbędą się trzy, których twórcy już zgłosili ponowną chęć zaangażowania się w przyszłym roku, ale na pewno powstaną również nowe lokalizacje.

Tak naprawdę każdy może zapisać się na jeden z istniejących biegów z aplikacją albo stworzyć swój własny bieg. Przygotowanie własnego biegu nie musi być trudne. Organizatorzy Wings for Life World Run dostarczają gotowych instrukcji i wskazówek jak tego dokonać.

Dodatkowo jeśli ktoś nie lubi biegania w grupie można się zapisać na Indywidualny Bieg z Aplikacją. Zawsze można dołączyć do grupowego wydarzenia, albo wystartować samemu tam, gdzie będzie to akurat dogodne. Można biec przed siebie uciekając przed Wirtualnym Samochodem pościgowym na swojej ulubionej trasie. Kiedy już kierowca wirtualnej „ruchomej mety” dogoni zawodnika, jego wynik powędruje na globalną listę rezultatów, finalistów Wings for Life World Run 2023.

W ubiegłym roku bieg w Polsce ukończyło 10431 zawodników, z czego 6552 osoby w biegu stacjonarnym. Zwycięzcą poznańskiej edycji został Dariusz Nożyński, który przebiegł 63 kilometry i 930 metrów, co dało mu jednocześnie drugie miejsce w klasyfikacji globalnej.

Na całym świecie miliony ludzi cierpią z powodu następstw urazów rdzenia kręgowego. Ponad połowa wszystkich urazów jest spowodowana wypadkami komunikacyjnymi lub upadkami. To może się przydarzyć każdemu. Fundacja Wings for Life za cel obrała za cel wynalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Od 2004 roku Wings for Life dotuje projekty badawcze i próby kliniczne na całym świecie. Całość opłat startowych z wpisowego na bieg Wings for Life jest przeznaczona właśnie na ten cel.

Więcej informacji na stronie biegu.

Możliwość komentowania została wyłączona.