rozmys
12 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Wielgosz, Rozmys, Kiełbasińska na mitingu w Bellinzonie


Przed nami jedne z ostatnich mitingów lekkoatletycznych w tym sezonie. Tym razem gospodarzem zawodów będzie szwajcarska miejscowość Bellizona. Na listach startowych mamy aż siedmiu Polaków, którzy na pewno zapewnią kibicom nie lada emocje.

Rozmys i Kiełbasińska na nietypowych dystansach

Michał Rozmys po występie podczas finałowego mitingu Diamentowej Ligi na pewno będzie chciał pokazać się z dobrej strony. Podpieczny Jacka Kostrzeby celuje tym razem w dystans 3000 metrów, który będzie prowadzony przez innego Polaka Adama Czerwińskiego. Rywalami naszych reprezentantów będą bardzo silni biegacze. Na listach startowych znajduje się między innymi Dominic Lobalu z Południowego Sudanu, który w tym sezonie pobiegł znakomity czas 7:29.48, ale również Etiopczyk Haile Bekele (7:38.24), Nowozelandczyk Hamish Carson (7:49.24) czy Kenijczyk Temoi Kiplangat (7:50.01).

Zawodnik z Goleniowa ma ogromną szansę na poprawienie tegorocznego najlepszego rezultatu w Polsce należącego Andrzeja Kowalczyka i wynoszącego 8:05.21. To oznaczałoby również pobicie rekordu życiowego Michała na otwartym stadionie z 2017 roku 8:11.90. Co ciekawe na hali rekord życiowy naszego reprezentanta to 7:49.83. Czy pobiegnie szybciej? Dowiemy się już dziś o godzinie 20.35.

anna kielbasinska
Anna Kiełbasińska – New Balance Team Elite

Z kolei Anna Kiełbasińska wraca do korzeni i tym razem wystąpi na dystansach sprinterskich. O godzinie 19.25 pobiegnie w finale B na 100 metrów, a o godzinie 21.40 w biegi na 200 metrów. W biegu na 100 metrów rywalką naszej sprinterki będzie między innymi Lieke Klaver, czyli znakomita holenderska 400 metrówka. Na 200 metrów faworytką biegu będzie reprezentantka gospodarzy Mijingą Kambunji.

Wielgosz, Czykier, Skrzyszowska na koronnych dystansach

Znakomicie zapowiadają się też pozostałe występy Polaków. Kolejny raz o złamanie dwóch minut na 800 metrów powalczy Anna Wielgosz, która zmierzy się ze znakomitymi rywalkami. Aż 7 zawodniczek w stawce ma rekordy życiowe poniżej 2 minut. Dodatkowym smaczkiem dla naszych kibiców będzie fakt, że pacemakerem w tym biegu będzie Aneta Lemiesz.

Biegi płotkarskie są również polską domeną w ostatnich latach, ze względu na znakomite występy naszych zawodników. Tym razem zobaczymy Pię Skrzyszowską w pojedynku z Jasmine Camacho-Quinn oraz Dawida Czykiera w walce z Jamalem Britt oraz Pascalem Marinot-Lagarde.

Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek gwiazd biegu na 400m, gdzie zmierzą się Wayde Van Niekerk i Kirani James.

Miting EAA Gala dei Castelli (Bellinzona) będzie można obejrzeć w od godziny 19.45 online na sport.tvp.pl

Pełny harmonogram znajduje się tutaj.

Możliwość komentowania została wyłączona.