Kilian Jornet Golden Trail World Series
27 sierpnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Walka na trasie UTMB trwa w najlepsze


Wyścig tytanów wokół Mont Blanc nabiera tempa. Pierwsi zawodnicy minęli właśnie Trient, który wyznacza 142 kilometr trasy. Do mety pozostało jeszcze 29 kilometrów, a na czele stawki mamy trójkę faworytów.

Prowadzi niezawodny Kilian Jornet, który 142 kilometry pokonał w niecałe 16 godzin. Hiszpan od początku biegł w czubie, kontrolując pierwszą trójkę. Co prawda na 125 kilometrze w Champex-Lac miał 14 minut straty do prowadzącego wtedy Jima Walmsleya, jednak już na 138 kilometr trasy wbiegał jako lider.

Drugie miejsce na 142 kilometrze zajmuje Mathieu Blanchard, który ma jedynie 2 minuty straty do lidera, co zapowiada niesamowite emocje na finiszu. Francuz od początku zaczął bardzo ostrożnie, zajmując na pierwszych punktach 10-12 miejsca. Trzeci z prawie 30 minutową już stratą biegnie Jim Walmsley, który jak się wydaje przeszarżował lekko z tempem biegu.

Wśród kobiet prowadzi Kanadyjka Marianne Hogan, przed Amerykankami Katie Schide i Kaytlyn Gerbin.

W Ultra-Trail du Mont-Blanc biorą udział również Polacy. Najlepszy z mężczyzn – Kamil Leśniak – biegnie na 35 miejscu. Marcin Świerc zajmuje 133 miejsce. Wśród kobiet piętnaste miejsce zajmuje Katarzyna Solińska, a siedemnaste Paulina Krawczak.

Wyniki na żywo można śledzić tutaj.

Możliwość komentowania została wyłączona.