new balance rebell
13 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Trzecia odsłona modelu Fuel Cell Rebel od New Balance

New Balance zaprezentował trzecią odsłonę modelu Rebel z bardzo udanej linii Fuel Cell. Najnowsza wersja, w porównaniu do poprzednika, otrzymała dodatkową amortyzację, ale jednocześnie zachowała możliwości podnoszenia potencjału szybkościowego użytkownika zarówno w trakcie treningów jakościowych, jak i zawodów.

FuelCell Rebel v3 to wszechstronny model stworzony z myślą o codziennych treningach, ale również zawodach. Niska waga, zwrot energii i możliwość generowania dodatkowej prędkości sprawia, że buty świetnie sprawdzają się na jakościowych treningach tempowych i startach na 5 km lub 10 km. Natomiast amortyzacja, teraz dodatkowo ulepszona, pozwala komfortowo biegać dłuższe treningi lub sprawdzić się np. na dystansie półmaratonu, bez rezygnacji z szybkości.

Seria Rebel od początku wyposażona jest w podeszwę środkową z przełomową technologią Fuel Cell, która charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem sprężystości. Trzecia generacja zyskała jeszcze więcej amortyzacji, dzięki zwiększeniu o 1,5 mm wysokości pianki. Przy czym drop buta nie uległ zmianie i wciąż wynosi 6 mm (palce 21,5 mm / pięta 27,5 mm).

New Balnce Rebel v3 to idealnie zaprojektowany but treningowo-startowy. Dzięki wprowadzonym zmianom daje więcej komfortu na codziennych rozbieganiach w stosunku do poprzednika v2, nie tracąc przy tym nic na dynamice. Polecam każdemu, zarówno na zawody, jak również szybsze treningi. – ocenia Bartosz Olszewski (Warszawski Biegacz).

Fuel Cell Rebel od New Balance

O startowym możliwościach modelu świadczy cholewka, której design i materiały inspirowane są klasycznym wyścigowym modelem Fuel Cell SC. Bardziej sztywna siateczka o dwóch grubościach została zastąpiona w najnowszej wersji lekką, bezszwową cholewką z dzianiny o zróżnicowanej strukturze. Cienki, ale bardzo dobrze dopasowujący się do stopy język razem z lekko asymetrycznym systemem sznurowania zapewnia bardzo dobre trzymanie stopy i to pomimo zwiększonej szerokości cholewki w okolicach śródstopia dla lepszej stabilności.

New Balance Rebel v3 to przede wszystkim wygoda i szybkość. Czyli coś, czego szukają wszyscy biegacze. Świetnie dopasowany do stopy i bardzo dynamiczny jak model Rebel v2, ale przewyższający go wygodą użytkowania. – mówi Kasia Gorlo-Olszewska (Run The World) Odczuwalny zwrot energii współgra z niezwykle płynnym przetoczeniem stopy, który udało się uzyskać dzięki odpowiednio rozmieszczonym panelom z lekkiej wytrzymałej gumy oraz mieszance NDurance pokrywającej obszary narażone na większe zużycie.

mfcxcg3 4

Możliwość komentowania została wyłączona.