polar ignite 3
13 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Polar Ignite 3 – nowa odsłona zegarka fitness

KEMPELE, FINLANDIA, 9 LISTOPADA 2022 – Polar Electro, światowy lider w dziedzinie indywidualnych porad dotyczących sportu i zdrowia prezentuje nowy zegarek fitness Polar Ignite 3, wyposażony w niesamowite funkcje treningowe. Zegarek zapewnia najlepszy w swojej klasie poziom monitorowania snu, edytowalne widżety ekranu oraz piękny, stylowy design z dotykowym wyświetlaczem AMOLED o wysokiej rozdzielczości i żywych kolorach oraz wytrzymałym zaokrąglonym szkiełkiem. Polar Ignite 3 przenosi zaawansowane funkcje monitorowania snu na jeszcze wyższy poziom, wprowadzając SleepWise™ – nowa, innowacyjna funkcja prezentuje wpływ snu na kolejny dzień. Każdego ranka prezentuje prognozę poziomu energii w ciągu dnia ze szczególnym wyróżnieniem optymalnego czasu na aktywność. 

I3Pressrelese hero tech

Stworzony dla wszystkich aktywnych osób, Polar Ignite 3 oferuje wiele lubianych funkcji fitness (między innymi codzienne sugestie treningowe czy nowe wskazówki głosowe). Dodatkowo zegarek jest tak wszechstronny, że użytkownicy z pewnością będą chcieli korzystać z niego przez całą dobę, aby monitorować swoją aktywność, tętno i liczbę spalonych kalorii. W nocy funkcje monitorujące automatycznie czas, jakość i fazy sny pozwolą ocenić jak organizm zregenerował się po ćwiczeniach i codziennych obowiązkach.

“Rytm dobowy – nasz wewnętrzny zegar – u każdego jest inny. Kiedy dopasujemy nasz styl życia, aktywność, treningi i sen do naszego rytmu dobowego, to sprawi, że nie tylko będziemy lepiej trenować, ale także prowadzić zdrowszy tryb życia” – Sander Werring, dyrektor generalny Polar Electro. “Polar Ignite 3 jest wynikiem naszej pasji do oferowania porad, które pomagają ludziom na całym świecie prowadzić bardziej zrównoważony styl życia, w ich własny, unikalny i osobisty sposób” – dodaje.

Polar Ignite 3 – całkowicie nowy design

Inteligentny i piękny Polar Ignite 3 został zaprojektowany z myślą o aktywnym stylu życia.  Eleganckie wykończenie i gładkie krawędzie dostarczają niezrównanych wrażeń podczas jego obsługi.  Ramka ze stali nierdzewnej otacza zakrzywione, wytrzymałe szkiełko Gorilla Glass, które chroni jasny wyświetlacz AMOLED o żywych kolorach. Ułatwia on odczytywanie danych w każdych warunkach, zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

Polar Ignite 3 wprowadza edytowalne widżety, zapewniające natychmiastowy dostęp do najistotniejszych informacji takich jak pogoda, tętno czy podsumowanie aktywności. Dzięki tym widżetom użytkownicy mogą spersonalizować tarczę zegarka dopasowując ją do różnych kolorów, stylów czy nawet paska zegarka.

Polar Ignite 3

Ważący zaledwie 35 gramów (wraz z paskiem) Polar Ignite 3 jest wyjątkowo lekki, dzięki czemu można  komfortowo nosić go przez cały dzień i całą noc, monitorując równocześnie tętno, sen i aktywność. W przeciwieństwie do wielu podobnych urządzeń dostępnych na rynku, użytkownicy nie muszą martwić się o ładowanie zegarka każdego dnia. Nawet pomimo jasnego wyświetlacza i ogromnej liczby funkcji, Polar Ignite 3 pozwala na pracę do 5 dni na jednym naładowaniu, umożliwiając monitorowanie aktywności i tętna przez 24 godziny na dobę, a także niemal nieprzerwane uzyskiwanie informacji na temat organizmu.

Zachwycający design idzie w parze z zaawansowaną  technologią. Dzięki dwukrotnie szybszemu procesorowi (w porównaniu do poprzedniej generacji), zwiększona wydajność Polar Ignite 3 zapewnia szybsze, bardziej płynne działanie interfejsu użytkownika. Płaska konstrukcja obudowy pozwala na lepsze przyleganie do skóry, a technologia Polar Precision Prime™ nadal zapewnia najlepszy w swojej klasie pomiar tętna z nadgarstka.

Pomimo niewielkich rozmiarów, Polar Ignite 3 wyposażony jest w wydajny, dwuzakresowy GPS wykorzystujący pasma L1 i L5 do precyzyjnego określania pozycji. Pozwala to na pomiar dystansu i trasy z maksymalną precyzją i mniejszymi zakłóceniami spowodowanymi bliskością wysokich budynków czy złą pogodą. 

Polar Ignite 3 wprowadza również kolorową i modną kolekcję nowych, 20-milimetrowych pasków, w tym eleganckie warianty Obsidian Crystal i Alcantara Stone, które nadają wykończenie każdemu stylowi i zapewniają niezwykle wygodne dopasowanie.

Znajdź swój rytm 

Rytm dobowy to wewnętrzny zegar, które reguluje wszystkie procesy w naszym organizmie. Od treningu po sen, Polar Ignite 3 wyposażony jest w szereg funkcji zaprojektowanych, by pomóc użytkownikom w zsynchronizowaniu ich stylu życia z tym rytmem.

Życie w zgodzie z naszym rytmem dobowym zaczyna się od snu. Polar Ignite 3 rozszerza zaawansowane funkcje monitorowania snu firmy Polar, wprowadzając SleepWise™. Łącząc czas i jakość snu z rytmem dobowym i indywidualnymi potrzebami, zupełnie nowa funkcja SleepWise™ analizuje cykl snu użytkownika i określa poziom jego uważności podczas nadchodzącego dnia. Każdego ranka użytkownicy otrzymają szczegółową prognozę swojego poziomu uważności, aby móc zrozumieć kiedy należy działać, a kiedy nadchodzi optymalny czas na odpoczynek. SleepWise™ będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Polar Flow z zegarkami obsługującymi funkcję Sleep Plus Stages™ jeszcze w tym roku.

Drugim kluczowym elementem  pozwalającym odnaleźć optymalny rytm są treningi. Kiedy zbliża się czas treningu, Polar Ignite 3 oferuje sprawdzony zestaw narzędzi treningowych, uwielbianych przez użytkowników Polar i trenerów. Niezależnie od tego na jakim etapie swojej przygody ze sportem znajduje się użytkownik, może on z łatwością sprawdzić swoją kondycję dzięki prostym i sprawdzonym narzędziom takim jak Fitness Test, Test Marszowy czy Biegowy Test Wydolności. Dzięki ponad 150 profilom sportowym, każdy może wybrać swoją ulubioną dyscyplinę i otrzymać narzędzia do jej monitorowania. Dla tych, którzy szukają wskazówek treningowych i inspiracji, Polar Ignite 3 wyposażony został w FitSpark®, codzienny zestaw ćwiczeń dostosowanych do aktualnej kondycji i poziomu gotowości  organizmu na kolejne wyzwania.

Polar Ignite 3

Teraz użytkownicy mogą jeszcze bardziej skupić sie na treningu dzięki nowej funkcji Wskazówki głosowe. Podczas treningów Polar Ignite 3 przekazuje na bieżąco podpowiedzi oraz najistotniejsze dane treningowe przez słuchawki lub głośnik telefonu. Dzięki temu użytkownicy będą wiedzieć jak im idzie przez cały czas trwania treningu. Funkcja Wskazówki głosowe jest dostępna gdy Polar Ignite 3 jest połączony z aplikacją mobilną Polar Flow. 

Po całym dniu ćwiczeń, pracy i obowiązków, użytkownicy mogą się zrelaksować z Serene, funkcją, która pozwoli im kontrolować stres oraz uspokoić ciało i umysł.

Polar Ignite 3 – najważniejsze funkcje 

 • SleepWise™: analiza wpływu snu na poziom energii w ciągu dnia oraz informacje o optymalnej porze zasypiania.
 • Nightly Recharge™: analiza nocnej regeneracji, pokazująca jak dobrze użytkownik zregenerował się potrudach poprzedniego dnia.
 • Sleep Plus Stages™: automatyczne narzędzie do monitorowania snu, pokazujące ilość i jakość snu oraz czas spędzony w każdej jego fazie.
 • Serene™: ćwiczenia oddechowe, które pomagają zrelaksować ciało i umysł oraz opanować stres.
 • Polar Precision Prime™: zaawansowana technologia optycznego pomiaru tętna.
 • Całodobowy pomiar aktywności: monitorowanie aktywności, pokonanych kroków i dystansu każdego dnia.
 • FitSpark™: codzienne wskazówki treningowe, dopasowane do bieżącego poziomu kondycji i stanu regeneracji.
 • Wskazówki głosowe podczas treningu: informacje zwrotne i istotne dane treningowe przekazywane na bieżąco przez słuchawki lub podłączone głośniki (w połączeniu z aplikacją Polar Flow).
 • Test marszowy:  łatwy i bezpieczny sposób na określenie poziomu kondycji w krótkim, 15-minutowym teście.  
 • Smart Calories: liczba kalorii spalonych podczas każdego treningu oraz całej doby.
 • Źródła energii:  informacja o źródłach energii wykorzystywanych podczas treningu (z podziałem na tłuszcze, węglowodany i białka).
 • Sterowanie muzyką: użytkownik może połączyć Polar Ignite 3 z aplikacją muzyczną w telefonie, aby sterować utworami i regulować głośność bezpośrednio na zegarku.
 • Polar Flow: wszechstronna i bezpłatna aplikacja treningowa, pozwalająca analizować i zrozumieć wszystkie dane dotyczące aktywności, treningu i snu.
 • Dotykowy ekran AMOLED o wysokiej rozdzielczości: czytelny wyświetlacz o żywych kolorach, rozmiarze 1,28 cala, rozdzielczości 416×416 pikseli oraz pozwalający na wyświetlanie 16 milionów kolorów.
 • Edytowalne widżety: użytkownik może wybrać informacje, które będą wyświetlane na tarczy zegarka i uzyskać dostęp do informacji, których najbardziej potrzebuje.  
 • Dwuzakresowy GPS: zwiększona precyzja i mniej zakłóceń spowodowanych wysokimi budynkami lub złą pogodą.
 • Długa żywotność baterii: do pięciu dni w trybie zegarka lub do 30 godzin treningu z włączonym GPS i pomiarem tętna na jednym naładowaniu.
 • Wydajny procesor: nawet dwukrotnie szybszy procesor w porównaniu z poprzednią generacją Polar Ignite.

Dostępność i ceny Polar Ignite 3

Polar Ignite 3 jest dostępny w sprzedaży od dziś na stronie polar.com/pl/ignite3 i w sklepach na całym świecie, w cenie 1599 zł w kolorach Night Black, Purple Dusk, Greige Sand i Brown Copper.

Możliwość komentowania została wyłączona.