swoboda
22 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Swoboda i Asher-Smith gwiazdami mityngu w Karlsruhe


27 stycznia odbędzie się halowy mityng w Karlsruhe. Niezwykle ciekawie zapowiada się bieg na 60 m kobiet. Ewa Swoboda zmierzy się z Diną Asher-Smith.

Obie wygrywały na tych zawodach. W 2019 roku Polka zwyciężyła w czasie 7.10. Dwa lata później to Brytyjka wygrała z wynikiem 7.08.

Dla Asher-Smith było to wyrównanie najlepszego wyniku w karierze. Taki czas uzyskała też w Pradze w 2015 roku i w Glasgow w 2018.

Swoboda ma znacznie lepszy rekord życiowy, jeśli chodzi o bieg na 60 m. Na Halowych Mistrzostwach Polski pobiła rekord kraju wynikiem 6.99. W ciągu jednego sezonu aż osiem razy pobiegła poniżej 7.10.

Polka jest specjalistką od startów w hali, podczas gdy Asher-Smith ma zdecydowanie więcej sukcesów na otwartym stadionie. W 2019 roku została mistrzynią świata na 200 m i wicemistrzynią na 100 m. Na tegorocznych mistrzostwach świata w Eugene zdobyła brąz na 200 m. Jest też trzykrotną mistrzynią Europy. W hali zdobyła tylko jeden medal. W 2015 roku zdobyła srebro mistrzostw Europy.

Swoboda w seniorskiej karierze nie zdobyła żadnego indywidualnego medalu na międzynarodowej imprezie mistrzowskiej na otwartym stadionie. W tym roku zdobyła srebro mistrzostw Europy w sztafecie 4×100 m. Na 100 m zajęła 4. miejsce. Natomiast w hali wywalczyła mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy na 60 m. W tym roku na Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie zajęła 4. miejsce.

W biegu na 60 m wystartuje też inna lekkoatletyczna gwiazda, która jednak największe sukcesy odnosi w skoku w dal. Chodzi o Malaikę Mihambo, mistrzynię olimpijską, dwukrotną złotą medalistkę mistrzostw świata i mistrzynię Europy.

Mityng w Karlsruhe zainauguruje nowy sezon World Athletics Indoor Tour. Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się w: Bostonie, Toruniu, Nowym Jorku, Lievin, Madrycie i Birmingham.

Możliwość komentowania została wyłączona.