szkoła interwałowa vs szkoła tlenowa
22 grudnia 2022 Artur Kozłowski Sport

Interwałowa vs tlenowa szkoła treningu – zdobądź plan do półmaratonu


Kilka dni temu ogłosiliśmy projekt biegowy, dzięki któremu chcieliśmy sprawdzić skuteczność dwóch najpopularniejszych metod treningowych: tlenowej i interwałowej. Do tej pory zgłosiło się do niego ponad 100 osób, jednak ze względu na liczne prośby i zapytania naszym docelowym dystansem zostaje półmaraton, a przygotowania do 10 kilometrów zostawiamy na jesień.

Przypomnijmy, że nasz eksperyment biegowy polegał będzie na podzieleniu biegaczy, którzy wezmą udział w projekcie na dwie grupy, z których każda otrzyma inny plan treningowy. Pierwsza grupa będzie trenowała szkołą tlenową, a druga szkołą interwałową. Ze względu na zmianę dystansu, do wszystkich, którzy zgłosili się do tej pory, zostaną wysłane pytania o możliwość udziału w przygotowaniach do półmaratonu. Jednocześnie poniżej otwieramy formularz, przez który przez kilka dni będziecie mogli się zgłaszać na nowo.

Dla każdego zakwalifikowanego do projektu biegacza mamy darmowy start, pełny proces treningowy oraz badania wydolnościowe z badaniami krwi. Szukamy biegaczy z przedziału 1.24 – 1.32 w półmaratonie. Plan treningowy rozpisywany będzie przez Mikołaja Raczyńskiego.

Harmonogram działań projektu: tlen vs interwał

  • do 27 grudnia 2022 przyjmowanie zgłoszeń,
  • do 1 stycznia 2023 wyłonienie uczestników projektu,
  • do 10 stycznia – badania wydolnościowe w Warszawie,
  • plan treningowy przez 10 tygodni od 15 stycznia 2023,
  • start podczas Półmaratonu Warszawskiego 26 marca 2023,
  • w każdym tygodniu publikowanie postępów

Aby zgłosić się do projektu należy wypełnić poniższy formularz.

Partnerami projektu są: Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, New Balance, Półmaraton Warszawski.

półmaraton warszawski

Możliwość komentowania została wyłączona.

Artur Kozłowski
Artur Kozłowski

Maratończyk z życiówką 2:10.58, olimpijczyk z Rio de Janeiro, zwycięzca ORLEN Warsaw Marathon...tak było kiedyś, a teraz gość który łapie biegowe endorfiny w przerwach między byciem ojcem, prowadzeniem firmy i dzieleniem się biegowym doświadczeniem, współtwórca aplikacji biegowej www.planbieganie.pl