poznań
27 marca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Rozchwytywane biegi. Poznań Półmaraton wyprzedany


15. Poznań Półmaraton osiągnął maksymalny limit 8000 zgłoszeń! Tym samym zapisy na kolejny bieg zostały zamknięte jeszcze przed czasem. Czy to oznacza, że czeka nas kolejna biegowa rewolucja?

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku mocno zaskoczyły zapisy na dziesiątą edycję Wings for Life, która okazała się bardzo wyczekiwana. 8000 pakietów startowych rozeszło się błyskawicznie w ciągu kilku godzin i tylko szczęśliwcy staną w szranki z autem prowadzonym przez Adama Małysza w Poznaniu. Do startu można dołączyć już tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która pozwala trenować z ruchomą metą, a w dniu imprezy klasyfikuje uczestnika w globalnym rankingu.

W ostatnich dniach również Nocny Półmaraton Wrocław podał informację o osiągnięciu limitu 8000 zapisanych biegaczy. Nastąpiło to aż 3 miesiące przed startem zawodów!

W ostatni weekend odbył się 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, który również okazał się rekordowy pod względem frekwencji jeżeli chodzi o ostatnie lata. Już dawno nie widzieliśmy w Polsce biegu powyżej 10000 zawodników na mecie, a według ostatnich wyników w ostatni weekend w Warszawie było ich 10003!

Jeżeli chodzi o Poznań Półmaraton to możliwe jest już tylko przekazanie numeru startowego na innego zawodnika, która jest możliwa jedynie do 5 kwietnia. 15. Poznań Półmaraton startuje 16 kwietnia 2023 roku.

Możliwość komentowania została wyłączona.