kaczmarek
19 czerwca 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

Przed nami Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy


Już w czwartek, 20 czerwca, na Stadionie Zawiszy imienia Zdzisława Krzyszkowiaka zagości miting z cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Polscy kibice będą mogli dopingować m.in. rekordzistkę Polski, Mistrzynię Europy z Rzymu – Natalię Kaczmarek. Kaczmarek symbolicznie swoje pierwsze zawody po uzyskaniu rekordu Polski pobiegnie w Memoriale Ireny Szewińskiej, czyli poprzedniej rekordzistki kraju na 400 metrów.

Kaczmarek w każdym ze swoich tegorocznych biegów na 400 metrów była w pierwszej dwójce. W Bydgoszczy razem z nią pobiegną m.in. Justyna Święty-Ersetic oraz Iga Baumgart-Witan, a także Ama Pipi z Wielkiej Brytanii czy Rumunka Andrea Miklos.

W biegu na 1500 metrów zobaczymy tegoroczną Mistrzynię Świata z hali, Etiopkę Freweyni Hailu, a także Weronikę Lizakowską, czy Martynę Galant. Na męskie 800 metrów wystartuje Szwed Andreas Kramer, który rywalizować będzie m.in. z Mateuszem Borkowskim.

A w rywalizacji na 100 metrów przez płotki wystartuje Adrianna Sułek-Schubert, która wraca do startów po przerwie macierzyńskiej. Na tym dystansie wystartuje też Karolina Kołeczek. Wśród panów, na wysokich płotkach pobiegną m.in. Damian Czykier i Jakub Szymański.

Transmisja w Polsacie Sport 1 i Super Polsacie od godz. 17.30

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments