Helio Ring 4 scaled 1536x1536 1
19 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Amazfit Helio Ring: Inteligentne urządzenie dla aktywnych


Amazfit Helio Ring od firmy Zepp Health Corporation to nowoczesne urządzenie do monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej, które właśnie trafiło do sprzedaży w Europie. Ten innowacyjny pierścień oferuje szereg zaawansowanych funkcji pomagających użytkownikom śledzić i optymalizować swoje zdrowie, kondycję oraz osiągać lepsze wyniki sportowe.

Pierścień jest mały i zgrabny, wykonany ze stopu aluminium i wyposażony w sensor optyczny, czujnik temperatury skóry, 3-osiowy akcelerometr oraz żyroskop. Jest wodoodporny (spełnia standard 10 ATM, więc można w nim pływać) i waży tylko 4 gramy. Istotnym atutem jest jego lekkość, co pozwala nosić go przez całą dobę. To szczególnie ważne dla osób, które nie lubią nosić sportowych smartwatchy podczas odpoczynku. Amazfit Helio Ring dostępny jest w dwóch rozmiarach: 10 mm i 12 mm.

Główne funkcje Amazfit Helio Ring:

  1. Mierzy poziom zmęczenia fizycznego i psychicznego, pomagając użytkownikom zrozumieć, kiedy potrzebują odpoczynku i regeneracji.
  2. Śledzi tętno użytkownika przez całą dobę, w tym tętno spoczynkowe.
  3. Dokładnie monitoruje jakość snu, w tym czas trwania snu głębokiego oraz fazy REM, dostarczając szczegółowych informacji, które mogą pomóc w poprawie nawyków sennych.
  4. Mierzy nocną zmienność rytmu zatokowego (Heart Rate Variability), która jest wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia i poziomu stresu.

Wszystkie zebrane dane trafiają bezpośrednio do aplikacji Zepp, z którą zsynchronizowane są smartwatche Amazfit.

Jak podano w komunikacie prasowym, z pierścienia korzystają m.in. Edyta Lewandowska, zwyciężczyni tegorocznego ultramaratonu w Brazylii na dystansie 135 km, a także medaliści ostatnich Mistrzostw Europy w półmaratonie: urodzony w Etiopii włoski biegacz Yemaneberhan „Yeman” Crippa (złoty medal) oraz niemiecki długodystansowiec Hendrik Pfeiffer (brązowy medal) z życiówką w maratonie 2:07:14 (Houston 2024).

Amazfit Helio Ring jest dostępny w Europie, na razie w Niemczech, Hiszpanii, Francji i Włoszech, i kosztuje 299,90 euro. Z urządzenia można korzystać samodzielnie, ale producent zachęca do kupowania go w zestawie z jednym ze swoich smartwatchy. W ramach specjalnej oferty pierścień może być o połowę tańszy przy jednoczesnym zakupie zegarka, na przykład: zestaw Amazfit Cheetah Pro z pierścieniem kosztuje 449,90 euro.

Wkrótce urządzenie ma być dostępne także na polskim rynku i wtedy poznamy oficjalne ceny.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wrażliwy
Wrażliwy
22 dni temu

Hendrik Pfeiffer nie zdobył w Rzymie medalu mistrzostw Europy. Chyba powinniście weryfikować treści przed skopiowaniem ich z komunikatu?

Bartłomiej Falkowski
Editor
22 dni temu
Reply to  Wrażliwy

Komunikat prasowy faktycznie nie jest precyzyjny, ale Hendrik ma medal w drużynie, mimo że to nie on był w punktującej trójce. Regulamin mówi, że jak zawodnik dobiegnie do mety, to jest medalistą drużynowym.

...
...
22 dni temu

nie to co nasza Izabela co nie ukończyła maratonu w drużynie, a chciała medal 😉

Bartłomiej Falkowski
Editor
22 dni temu
Reply to  ...

Ty to powiedziałeś! 😀

...
...
22 dni temu

Izabela P, nasza maratonka z ME w Monachium, była zaskoczona, że nie dostała medalu za brąz drużyny. Poszła na dekorację, choć… nie dobiegła do mety. „Gdybym wiedziała, ukończyłabym”